Paolo Ardoino: „Azt szeretnénk, hogy a Tether legyen a DeFi-szféra vezető stabilkoinja”

Paolo Ardoino, a Tether technológiai igazgatója a CryptoCompare által szervezett Digital Asset csúcstalálkozón elmondta, hogy a Tether lehet a decentralizált pénzügyi szféra vezető stabilkoinja.
Ardoino a stabilkoinok történelméről tartott előadást, melyben felfedte, hogy a decentralizált pénzügyi (DeFi) felületek érdeklődést mutatnak a vezető stabilkoin, az USDT token iránt és a cég hamarosan több együttműködést jelenthet be a jelenleg is futó DeFi-platformokkal.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!


A Tether egy sajtóközleményben máris bejelentett egy ilyen együttműködést a nyílt forráskódú, vagyonkezelés mentes Aave protokollal.
Az együttműködés keretében a cég „szélesebb körben elérhetővé teszi a tethert mint pénzügyi eszközt a fejlődésben lévő decentralizált pénzügypiacok számára.”
Az Aave adatai alapján a stabilkoin havonta akár 12,25%-os hozamot hozhat, míg a MakerDAO DAI és a Circle USDC stabilkoinja csak 8 és 5,7%-ot.

A dokumentum szerint az USDT kulcsfontosságú szerepet kaphat az úgynevezett azonnali kölcsönök területén. Ezek olyan kölcsönök, melyet fedezet nélkül lehet kivenni és a kivételi tranzakcióval visszafizetésre is kerülnek.
Ezeket az azonnali kölcsönöket általában egyéb DeFi-protokollok megtámadására alkalmazzák, de az elemzések szerint a láncon belüli pénzzé tehetőség javítására, és a nyílt pozíciók közötti mozgásra is alkalmasak.
Egy nemrég történt eset során egy stabilkoin fizetésképtelensége miatt támadás vált lehetővé.
Paolo Ardoino a Tether befolyását is megemlítette:

Új lehetőségeket kínál az USDT-tulajdonosok számára, hogy passzív jövedelemhez jussanak az olyan nyílt kölcsönplatformokon keresztül, mint az Aave. Az USDT felhasználása ilyen innovatív DeFi-projektekben bizonyítja, hogy milyen fontos szerepet tölt be a digitális valuták ökoszisztémájában.

Az USDT-jelenlét egyre növekszik ezen a területen. 2019 februárjában még csak 2 milliárd volt a piaci összértéke, de ez mára 4,9 milliárd dollárra nőtt.
A tether már nemcsak az Ethereum blokkláncán elérhető, hanem az Omni protocol, a TRON, az Algorgrand, a Liquid Network és az EOS hálózatain is.
A Tether saját maga is elindított idén egy kriptovalutát, az arany által biztosított Tether Goldot (XAUT).
Márciusban a XAUT átvette az arany által biztosított kriptovaluták piacvezető szerepét.

Olvastad már? A koronavírus miatt bezárhat a Wall Street, a bitcoin továbbra is kitart

Forrás: cryptoglobe.com
Kiemelt kép
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Az USDT megint átvette az Ethereum második helyét a dobogón

A kriptóban vannak olyan vastörvények, amikbe évek óta kapaszkodik a piac. Az egyik ilyen, hogy a Bitcoin az arany, az Ethereum pedig az ezüst, és...

47 millió dollárnyi kriptót fagyasztott be az Europol

A kriptós bűnözésről a legtöbb embernek még mindig a filmekbe illő jelenetek jutnak eszébe. Egy kapucnis hacker áttöri egy nagy tőzsde biztonsági pajzsát, és egyszerre...

Aggódhatnak a befektetők, per indul a Strategy ellen?

A kriptóban van egy ember, aki az elmúlt években a végtelen optimizmus és a "soha ne add el a bitcoinodat" filozófia arca lett. Michael Saylor....

Leépítés a BitGo-nál, az AI és a stablecoinok az új irány

A kriptóban mindig meg lehetett élni abból, ha te voltál az, aki vigyáz mások pénzére. Az intézményi letétkezelés sokáig az iparág egyik legbiztosabb, bár legunalmasabb...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.