Paolo Ardoino: „Azt szeretnénk, hogy a Tether legyen a DeFi-szféra vezető stabilkoinja”

Paolo Ardoino, a Tether technológiai igazgatója a CryptoCompare által szervezett Digital Asset csúcstalálkozón elmondta, hogy a Tether lehet a decentralizált pénzügyi szféra vezető stabilkoinja.
Ardoino a stabilkoinok történelméről tartott előadást, melyben felfedte, hogy a decentralizált pénzügyi (DeFi) felületek érdeklődést mutatnak a vezető stabilkoin, az USDT token iránt és a cég hamarosan több együttműködést jelenthet be a jelenleg is futó DeFi-platformokkal.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!


A Tether egy sajtóközleményben máris bejelentett egy ilyen együttműködést a nyílt forráskódú, vagyonkezelés mentes Aave protokollal.
Az együttműködés keretében a cég „szélesebb körben elérhetővé teszi a tethert mint pénzügyi eszközt a fejlődésben lévő decentralizált pénzügypiacok számára.”
Az Aave adatai alapján a stabilkoin havonta akár 12,25%-os hozamot hozhat, míg a MakerDAO DAI és a Circle USDC stabilkoinja csak 8 és 5,7%-ot.

A dokumentum szerint az USDT kulcsfontosságú szerepet kaphat az úgynevezett azonnali kölcsönök területén. Ezek olyan kölcsönök, melyet fedezet nélkül lehet kivenni és a kivételi tranzakcióval visszafizetésre is kerülnek.
Ezeket az azonnali kölcsönöket általában egyéb DeFi-protokollok megtámadására alkalmazzák, de az elemzések szerint a láncon belüli pénzzé tehetőség javítására, és a nyílt pozíciók közötti mozgásra is alkalmasak.
Egy nemrég történt eset során egy stabilkoin fizetésképtelensége miatt támadás vált lehetővé.
Paolo Ardoino a Tether befolyását is megemlítette:

Új lehetőségeket kínál az USDT-tulajdonosok számára, hogy passzív jövedelemhez jussanak az olyan nyílt kölcsönplatformokon keresztül, mint az Aave. Az USDT felhasználása ilyen innovatív DeFi-projektekben bizonyítja, hogy milyen fontos szerepet tölt be a digitális valuták ökoszisztémájában.

Az USDT-jelenlét egyre növekszik ezen a területen. 2019 februárjában még csak 2 milliárd volt a piaci összértéke, de ez mára 4,9 milliárd dollárra nőtt.
A tether már nemcsak az Ethereum blokkláncán elérhető, hanem az Omni protocol, a TRON, az Algorgrand, a Liquid Network és az EOS hálózatain is.
A Tether saját maga is elindított idén egy kriptovalutát, az arany által biztosított Tether Goldot (XAUT).
Márciusban a XAUT átvette az arany által biztosított kriptovaluták piacvezető szerepét.

Olvastad már? A koronavírus miatt bezárhat a Wall Street, a bitcoin továbbra is kitart

Forrás: cryptoglobe.com
Kiemelt kép
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.