Paolo Ardoino: „Azt szeretnénk, hogy a Tether legyen a DeFi-szféra vezető stabilkoinja”

Paolo Ardoino, a Tether technológiai igazgatója a CryptoCompare által szervezett Digital Asset csúcstalálkozón elmondta, hogy a Tether lehet a decentralizált pénzügyi szféra vezető stabilkoinja.
Ardoino a stabilkoinok történelméről tartott előadást, melyben felfedte, hogy a decentralizált pénzügyi (DeFi) felületek érdeklődést mutatnak a vezető stabilkoin, az USDT token iránt és a cég hamarosan több együttműködést jelenthet be a jelenleg is futó DeFi-platformokkal.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!


A Tether egy sajtóközleményben máris bejelentett egy ilyen együttműködést a nyílt forráskódú, vagyonkezelés mentes Aave protokollal.
Az együttműködés keretében a cég „szélesebb körben elérhetővé teszi a tethert mint pénzügyi eszközt a fejlődésben lévő decentralizált pénzügypiacok számára.”
Az Aave adatai alapján a stabilkoin havonta akár 12,25%-os hozamot hozhat, míg a MakerDAO DAI és a Circle USDC stabilkoinja csak 8 és 5,7%-ot.

A dokumentum szerint az USDT kulcsfontosságú szerepet kaphat az úgynevezett azonnali kölcsönök területén. Ezek olyan kölcsönök, melyet fedezet nélkül lehet kivenni és a kivételi tranzakcióval visszafizetésre is kerülnek.
Ezeket az azonnali kölcsönöket általában egyéb DeFi-protokollok megtámadására alkalmazzák, de az elemzések szerint a láncon belüli pénzzé tehetőség javítására, és a nyílt pozíciók közötti mozgásra is alkalmasak.
Egy nemrég történt eset során egy stabilkoin fizetésképtelensége miatt támadás vált lehetővé.
Paolo Ardoino a Tether befolyását is megemlítette:

Új lehetőségeket kínál az USDT-tulajdonosok számára, hogy passzív jövedelemhez jussanak az olyan nyílt kölcsönplatformokon keresztül, mint az Aave. Az USDT felhasználása ilyen innovatív DeFi-projektekben bizonyítja, hogy milyen fontos szerepet tölt be a digitális valuták ökoszisztémájában.

Az USDT-jelenlét egyre növekszik ezen a területen. 2019 februárjában még csak 2 milliárd volt a piaci összértéke, de ez mára 4,9 milliárd dollárra nőtt.
A tether már nemcsak az Ethereum blokkláncán elérhető, hanem az Omni protocol, a TRON, az Algorgrand, a Liquid Network és az EOS hálózatain is.
A Tether saját maga is elindított idén egy kriptovalutát, az arany által biztosított Tether Goldot (XAUT).
Márciusban a XAUT átvette az arany által biztosított kriptovaluták piacvezető szerepét.

Olvastad már? A koronavírus miatt bezárhat a Wall Street, a bitcoin továbbra is kitart

Forrás: cryptoglobe.com
Kiemelt kép
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.