Nem bocsáthat ki Binance USD-t a Paxos?

Egy New York-i szabályozóhatóság arra utasította a Paxost, hogy állítsa le a BUSD, a piaci tőkeérték alapján harmadik legnagyobb stabilcoin kibocsátását.

A New York-i Pénzügyi Szolgáltatások Minisztériuma (NYDFS) a jelentések szerint arra utasította a Paxos Trust blokklánccéget, hogy állítsa le a dollárhoz kötött Binance USD stabilcoin kibocsátását.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A New York-i szabályozó hatóság intézkedése nem sokkal azután történt, hogy az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyelete (SEC) kiadott egy wells notice-t a Paxosnak – ez egy olyan levél, amelyet a szabályozó arra használ, hogy a vállalatokat tájékoztassa a tervezett végrehajtási intézkedésekről.

Az értesítésben azt állították, hogy a Binance USD nem regisztrált értékpapír.

A NYDFS állítólag arra kérte a Paxost, hogy ne hozzon létre több BUSD tokent.

A Binance közleménye szerint a Paxos továbbra is kezelni fogja a termék visszaváltásait.

A harmadik legnagyobb stabilcoinra vonatkozó legújabb szabályozói intézkedés a kriptopiac körüli növekvő ellenőrzés nyomán történt.

Az SEC csak a múlt héten jelentette ki, hogy a kripto staking szolgáltatásai sértik az értékpapírtörvényt, ami arra kényszerítette a Krakent, hogy teljesen lezárja a stake-kínálatát.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A Coinbase ezzel szemben felveszi a harcot, azt állítva, hogy a stake-elhető termékei nem értékpapírok.

A kriptopiacon régóta folyik az értékpapírvita, és azóta van a figyelem középpontjában, amióta az SEC pert indított a Ripple, az XRP token mögött álló kibocsátó ellen. Az ügy még nem zárult le.

Általánosságban elmondható, hogy ha egy vállalkozásba pénzt fektetnek be azzal a várakozással, hogy a befektetőn kívül valaki másnak az erőfeszítései révén nyereséget érnek el, akkor az értékpapírnak minősül.

A stabilcoin ellen felhozott biztonsági vádak azonban komoly kihívást jelenthetnek a kriptoipar számára, mivel a stabilcoinok népszerű belépőpotnak számítanak a kriptóba először belekóstoló felhasználók számára.

A Cointelegraph jogi szakértőkhöz fordult, hogy megértse, hogyan minősülhetnek a stablecoinok értékpapírnak.

Az egyik ügyvéd azt mondta, hogy bár a stablecoinnak stabilnak kell lennie, a vevők esetleg számos arbitrázs-, fedezeti és stake-lekötési lehetőségből profitálhatnak.

Különböző blokkláncügyvédek azt mondták a Cointelegraph-nak, hogy bár a válasz nem egyértelmű, de van rá esély, ha a stablecoint pénzkereseti céllal hozták létre, vagy ha egy értékpapír származékáról van szó.


Olvastad már? Bajban lehet a Binance Coin (BNB)?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.