Negyed százalékkal megemelte az alapkamatot az Európai Központi Bank

Az Európai Központi Bank (EKB) vezetősége a csütörtöki ülésén úgy döntött, hogy ismét kamatemelést hajt végre.

Arról is határoztak, hogy bár a kamatemelés sebességét lelassítják, a jövőben további emelésekre lehet számítani, hogy az inflációnak gátat tudjanak vetni.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A szabályozók elmondták, hogy a jelenlegi kilátások alapján az infláció túl magas, és túlságosan is régóta van jelen.

A sajtónak eljuttatott nyilatkozatokban úgy fogalmaztak, hogy az utóbbi hónapokban az infláció mértéke mérséklődött, a fogyasztói árakra mégis nagy nyomás helyeződik, és további drágulás várható.

Az EKB így kamatot emelt több területen is, köztük az alapkamaton, negyed százalékot.

Ez május 10-től lesz érvényes, onnantól 3,25%-nak számít.

A tavaly júliusban megkezdett kamatemelés óta ez a 0,25%-os emelés számít a legszerényebbnek, a legkisebbnek.

Az EKB kifejtette, hogy a közép-távú céljuk továbbra is a 2%-os inflációhoz való visszatérés, ennek a jegyében hozzák meg a jövőbeni döntéseket is.

A magas kamatok pedig addig fognak megmaradni, amíg csak szükségesnek tekintik. Lagarde úgy fogalmazott, hogy most nem tudnak szünetet tartani.

Az európai lassulás vélhetően arra reagál, hogy az USA-ban a Fed ismét 0,25%-kal emelte a dollár alapkamatát a hét közepén, ráadásul nem hivatalosan, de arra is utaltak, hogy lehet, hogy ez az utolsó kamatemelés a közeljövőben, amely a Fed-től várható.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

Az EKB más hozzáállást tanúsít, Lagarde elmondta, az európai kamatok egyelőre nem elég magasak, hogy az infláció ténylegesen elkezdjen csökkenni, és ezért nem tudnak lassítani az iramon, mert van még mit tenni.

A Reuters híreiből kiderül az is, hogy Lagarde elmondta, az EKB nem függ a Fed döntéseitől, és ők nem azért emelnek a kamatokon, mert az amerikaiak is azt teszik.

Az eurózóna önálló egységként működik, amelynek most sokkal nagyobb inflációs kockázatokkal kell szembenéznie.

Lagarde azt is megosztotta, hogy a cégben voltak olyanok is, akik még a mostaninál is nagyobb mértékű kamatemelést szerettek volna végrehajtani.


Olvastad már? Do Kwon 40 év börtönnel néz szembe

Kiemelt kép: Sebastian König

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Új blokkláncon indít NFT-platformot a FIFA

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) új blokklánchálózatot indít NFT-gyűjteményei támogatására – jelentette be a szervezet április 30-án. A FIFA elindítja saját „FIFA Blockchain” rendszerét, amely kompatibilis az...

Bitcoin: 100.000 dolláros céllal indulhat újra a bikapiac?

Egy fontos Bitcoin-mutató, amely pontosan jelezte a 2022-es piaci mélypontot, ismét vételi jelzést adott. Ez arra utal, hogy a kriptovaluta újabb emelkedő szakaszba léphet. A Macro...

Botrány és katasztrófa – elesett egy kriptoprojekt

Hatalmas botrány rázta meg a kriptovilágot, a MOVE token miatt. A projekt sikeres indulása helyett katasztrófa történt. Az árfolyam bezuhant, elérve a történelmi mélypontot 0,219...

A CryptoGuard operatív igazgatója megjósolta, mikor érheti el az XRP az 1000 dollárt

Vendégbejegyzés Matthew Brienen, a CryptoGuard operatív igazgatója is csatlakozott az egyre hangosabb XRP-bikák táborához egy merész előrejelzéssel: szerinte az XRP akár 1000 dollárig is emelkedhet a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.