Megmozdult 8,6 milliárd dollárnyi bitcoin, és azonnal elindult a pletyka, hogy valaki feltörte a rendszert?

Úgy tűnik, újabb kriptós rejtély tartja izgalomban a közösséget. Több, mint 80.000 bitcoin, mai árfolyamon nagyjából 8,6 milliárd dollárnyi digitális arany kezdett el mozgolódni hosszú, közel 14 éves csend után.

Valami gyanús

A figyelmeztető jelzést nem más, mint Conor Grogan, a Coinbase termékfelelőse fújta meg.

Szerinte ez nem csupán egy véletlenszerű tranzakció, hanem akár arra is utalhat, hogy valaki jogosulatlanul hozzáfért az ezekhez a címekhez tartozó privát kulcsokhoz. Márpedig ez óriási dolog lenne, és nem éppen megnyugtató.

bitcoin
Forrás: X

Mielőtt a nagy adag bitcoin megmozdult volna, egy kisebb próbálkozás is történt, ugyanazokról a címekről Bitcoin Cash mozgott először, mintha csak tesztelni akarták volna, hogy működik-e minden.

Aztán hirtelen az egész bitcoin-készlet is útra kelt. Nem volt kapkodás, nem öntötték rá az egészet a tőzsdékre.

Inkább úgy tűnt, valaki tudatosan és előre megtervezetten mozgatta az összeget. Na de ki, és miért?

Egyelőre nyugi van

A meglepő mozgás ellenére a piac nem omlott össze. A cikk írásának idején a bitcoin árfolyama 108.000 dollár felett mozgott, a teljes piaci kapitalizáció pedig meghaladta a 2 billió dollárt.

Az elmúlt három hónapban közel 44%-os emelkedést hozott össze a vezető kriptó, piaci dominanciája pedig 64,6% környékén áll. Vagyis egyelőre nincs pánik, de mindenki figyel.

Sokan most azon gondolkodnak, hogy ez egy régi tulajdonos visszatérése, aki végre pénzzé teszi a vagyonát, vagy inkább egy hacker zsákmánya, aki most próbálja majd tisztára mosni az érméket? Egyelőre nem lehet tudni.

A kulisszák mögött

Fontos látni a nagy képet is. Ez az egyik legnagyobb bitcoin-mozgás, amit olyan pénztárcákból indítottak, amelyek évek óta inaktívak voltak.

Ugyanabba a kategóriába esik, mint a hírhedt Mt. Gox-ügy, ahol 650.000 BTC tűnt el.

Ha tényleg feltörték ezeket a címeket, az komoly biztonsági kérdéseket vet fel az egész ökoszisztéma számára.

Jelenleg azonban sem a hatóságoktól, sem a szabályozóktól nem érkezett hivatalos közlemény. Nincs tőzsdei pánik, csak sok találgatás, figyelés és csend.

A privát kulcsok védelme mindig is kritikus volt. Lehet, hogy most egy régi tulajdonos döntött a kiszállás mellett, de az sem kizárt, hogy egy hacker tört be a rendszerbe.

Egy biztos, a kriptós világ most minden szemmel ezt a mozgást követi, és mindenki azt próbálja kitalálni, hogy ez csak egy szimpla pénzátutalás volt, vagy egy óriási botrány előjátéka.

Olvastad már? Időzített bomba lehet a Bitcoin-kincstári stratégia?


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.