Kyle Samani merész tippje – Felülmúlhatja a Solana az Ethereumot?

A Solana (SOL) és az Ethereum (ETH) közötti vita továbbra is meghatározza a kriptovilág diskurzusát, és még mindig nincs egyértelmű győztes.

Még 2025-ben is ez a két altcoin áll a spekuláció középpontjában azzal kapcsolatban, hogy melyik projekt vezetheti a decentralizált pénzügyek jövőjét.

Kyle Samani elmondja, miért a Solanát favorizálja

Kyle Samani, a Multicoin Capital társalapítója és ügyvezető partnere a közelmúltban adott interjúban Frank Chaparrónak ismételten megerősítette bikás álláspontját a Solanával kapcsolatban.

A Multicoin Capital, amely 2018-ban a Solana magvető körében már befektetett a projektbe, most tovább erősíti elkötelezettségét a blokklánc iránt, mivel úgy véli, ez fogja hajtani a DeFi és a digitális fizetések következő hullámát.

A Multicoin legújabb tézise a Solana páratlan sebességét, magas tranzakciós teljesítményét és költséghatékonyságát hangsúlyozza, mint a globális pénzügyi alkalmazások skálázására legalkalmasabb blokkláncot.

Ezzel kapcsolatban Samani így nyilatkozott:

„Ha megnézzük az L1-es alapinfrastruktúrát, a Solana ma a leggyorsabb ló a versenyben.”

Azt is kiemelte, hogy a mainnet indulása után öt évvel a Solana közel járhat ahhoz, hogy teljesen on-chain order bookokat tegyen lehetővé, amelyek a centralizált tőzsdékkel is felvehetik a versenyt funkcionalitásban és hatékonyságban.

Samani szembeállította a Solana pénzügyi alkalmazásokra fókuszáló optimalizálását az Ethereum általánosabb, szélesebb keretrendszerével.

Szerinte a SOL tervezése sokkal jobban megfelel a nagy teljesítményű kereskedési és DeFi-megoldások skálázásához.

„Az Ethereum fő problémája, hogy semmire sincs optimalizálva. A fókusz definíciója az, hogy valamire nemet mondunk. Ők viszont ezt egyszerűen nem hajlandóak megtenni.”

És még mi más?

Samani emellett kérdéseket vetett fel az Ethereum rollup-központú skálázási megközelítésével kapcsolatban is. Kifogásolta a rollupokon belüli és az azokon átívelő összetettséget is.

„Az összes jelenlegi rollup teljesen centralizáltan működik. Az Ethereum eredetileg a maximális decentralizációra törekedett […] de a skálázási megközelítésük először centralizál, majd megpróbál visszadecentralizálni. Ez számomra furcsának tűnik.”

Samani azt is állította, hogy a Solana monolitikus dizájnja, amely az alacsony késleltetésre és magas átviteli sebességre helyezi a hangsúlyt, ideális alapot nyújt az internet-alapú tőkepiacok számára.

„A hatékony skálázáshoz a késleltetésre, a tranzakciós teljesítményre és a gas költségekre kell koncentrálni. A Bitcoin és az Ethereum kezdetben a szűkösségre összpontosított. Ezzel szemben a Solana a Moore-törvényt alkalmazta, lehetővé téve, hogy milliárdnyi tranzakció párhuzamosan fusson.”

Solana vs Ethereum

Érdemes megjegyezni, hogy bizonyos területeken a Solana már most is felülmúlja az Ethereumot – különösen olyan kulcsfontosságú mutatókban, mint a DEX kereskedési volumen, a felhasználók száma és a tranzakciós díjak.

Noha a Solana díjfölénye februárban rövid időre visszaesett, január eleje óta többszörösen felülmúlta az Ethereumot.

A Delphi Digital elemzői szerint ez a trend akár 2025-ig is folytatódhat, ami a Solanát az első számú Layer 1 blokklánccá teheti.

Mindeközben az árfolyamok alapján az ETH 0,92%-kal esett 2063,96 dollárra, míg a SOL 0,52%-kal emelkedett 144,93 dollárra.

Olvastad már? Redditerek shortolják a Tesla részvényét

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin árfolyam ingadozik – Robert Kiyosaki újabb zuhanásban reménykedik felhalmozási céllal

A Bitcoin (BTC) jelenleg ingadozó piaci környezetben kereskedik, az árfolyam a cikk írásakor nagyjából 108.192 dollár körül mozgott, ami 0,12%-os enyhe csökkenést jelent az elmúlt...

„A kormányoknak nincs joguk adót szedni a Bitcoin után” – állítja Bill Miller IV

A Miller Value Partners befektetési igazgatója, Bill Miller IV szerint a kormányoknak nincs joguk adót kivetni a Bitcoinra, mivel a tulajdonjogok kezelése nem igényel semmilyen...

A Toncoin árfolyam kilőtt – Ez a meglepő hír áll mögötte!

A The Open Network (TON), a nyílt forráskódú decentralizált Layer 1 blokklánc natív kriptovalutája, a Toncoin, július 8-án megnövekedett keresletet tapasztalt. A token árfolyama mindössze két...

Felhasználók panaszaival küzd az OKX – Számlák befagyasztva, mi áll a háttérben?

Az OKX kriptotőzsde az elmúlt napokban a hírek középpontjába került, miután egyre több felhasználói panasz érkezett számlazárolások miatt. Egy felhasználó arról számolt be, hogy négy éve...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.