Közeleg a második stimulus, de vajon jut-e belőle kriptóra?

Azok az amerikaiak, akik a kormányzattól kapott első segélycsekkből bitcoint vettek, a mostani 10000 dollár fölötti árfolyamnál nagyjából 40%-os hozamnak örülhetnek.
Egy friss, CNN-nek adott interjújában Larry Kudlow, a Fehér Ház gazdasági tanácsadója bejelentette, hogy az állampolgárok a soron következő gazdaságélénkítő, közel egy billió dolláros csomag részeként egy újabb, szintén 1200 dolláros csekket kapnak az államtól.

Viszont számos bejelentés érkezett arról is, hogy a március végén elkezdett folyósítás dacára sokan még mindig nem kapták meg az elsőt sem.
Steven Mnuchin, az USA pénzügyminisztere úgy véli, a második csekk augusztusban érkezhet meg, de ha a menetrend az elsőhöz hasonlóan alakul, akkor ez valójában november is lehet sokak számára.
 

Lakbér vagy bitcoin?

A stimulus csekkeket azért találta ki a kormányzat, hogy a nehéz pénzügyi helyzetbe került lakosokat – akik sokan a munkahelyüket is elveszítették a koronavírus járvány miatt – kisegítse.
A kriptós sajtóban persze megindult a spekuláció már áprilisban, hogy lehet, hogy inkább bitcoint vásárolnak majd a pénzből azok, akiknek nem feltétlenül van szüksége erre a pénzre a költségeik fedezéséhez.
A Coinbase mindenesetre megerősítette, hogy abban a hónapban a pontosan 1200 dollárnyi vásárlások mennyisége megnégyszereződött.
Ha ehhez hozzávesszük azt is, hogy most éppen egy sikeres ellenállástörésen vagyunk túl, amely során a BTC végre megugrotta a tízezres szintet, felmerülhet a gondolat sokakban, hogy az újabb csekk esetében sem lenne rossz ötlet kriptóba fektetni.
Két Reddit-felhasználó kommentje, mellébeszélés nélkül:

„Bitcoin, és irány a hidegtárca.”
„Amit kapok, az megy egyből BTC-be, ahogy az első csekk is.”

Az új csekk bejelentése után néhány órával sikerült a bitcoinnak áttörnie az ellenállást, és 10000 dollár fölé másznia.
Ezzel a bejelentéssel pedig végre maga mögött hagyta a már egy ideje stabilan tartó 9000-9500 dolláros, alacsony volatilitású zónát.
Lehet, hogy ez a második mentőcsomag lesz az, amely meghozza a komolyabb áremelkedést is.

Olvastad már? Elindult a BTC.top „közös bányászás” platformja, véget vethet a cloud miningnak?

Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Nyomás alatt az XRP árfolyama, miközben a tőzsdei kínálat tovább fogy

Az XRP alig 1 dollár felett forog, így a token az év eddigi leggyengébb árfolyamszintjén áll. A blokkláncon mért adatok azonban más képet mutatnak. A tőzsdéken...

Fontos támaszhoz ért a HYPE árfolyama a 22 százalékos esés után

A Hyperliquid HYPE tokenje 22%-kal esett vissza a 75 dolláros történelmi csúcsáról, így a 2026-os emelkedő trendje fontos támaszteszt elé került. A piaci aktivitás a derivatív...

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.