Kenyában bedőlt a Bitstream Circle

A Bitstream Circle nevű kriptopénz-rendszer mögött álló ötletgazdák a feltételezések szerint több mint 10 millió dollárnyi befektetői pénzt loptak el, mivel a projektjük valójában piramisjáték.
Az állítólagos lopás 2022. március 13-án vált nyilvánvalóvá, amikor a rendszer néhány befektetője problémákkal szembesült a kifizetések során.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

A kifizetések blokkolva

A Kenyából származó információk szerint a Bitstream Circle befektetői most nem tudnak pénzt felvenni a rendszer összeomlását követően.
A jelentések szerint a rendszer kiagyalói a befektetők több mint 10 millió dollár értékű digitális vagyonával is megléphettek.
Az egyik jelentés szerint a céget 2021 novemberében jegyezték be az Egyesült Királyságban Bitstream Circle Limited néven, és a kínai állampolgárságú Quin Yang szerepel az igazgatói listán.
A jelentés hozzáteszi, hogy a rendszer kevesebb, mint négy hónap alatt több mint 11 000 tagot gyűjtött össze hét országból.

A legtöbb áldozatot nyilvánvalóan az 5% és 8% közötti napi hozam ígéretével csábították el – áll a jelentésben.
A friss jelentések szerint a kenyaiak milliókat veszíthettek egy újabb kriptovaluta-rendszerben, nem sokkal azután, hogy egy kenyai kormány-tisztviselő azt állította, hogy az elmúlt pénzügyi évben 120 millió dollárt veszítettek hasonló csalások miatt.
Míg a rendszer befektetői közül sokan most átverésnek tekintik a Bitstream Circle-t, a platform korai befektetői kezdetben elutasították ezeket a vádakat.
Ahogy azonban a Kimani Capital által a Linkedinen közzétett jelentés kifejti, sok befektető valójában 2022. március 13-án kezdett el problémákat tapasztalni a pénzkivétellel kapcsolatban.
A Bitstream Circle telegram-csatorna adminisztrátorának üzenete kezdetben azt sugallta, hogy egy hálózati frissítés volt a probléma forrása.
Az úgynevezett ötórás hálózati frissítés befejezése után azonban a befektetők még mindig nem tudták felvenni a pénzüket.

A jelentős, gyors hozam csábítása

Eközben a Kimani Capital által közzétett jelentés szerzői, hogy alátámasszák a csalók által a gyanútlan befektetőktől ellopott milliókat, arra a több mint 10 millió USDT stabilcoinra mutattak rá, amely egy, állítólag a csalók által ellenőrzött címre érkezett.

A Twitteren a felhasználók megosztottak egy képernyőképet, amelyen az egyik alapító gúnyolódik az áldozatokkal.
Más felhasználók arról panaszkodtak, hogy különösen a fiatal befektetőket, továbbra is átverik a nagyon magas hozamok ígéretével.

Olvastad már? Tovább erősödik a Bitcoin-hálózat

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.