Ismét emelkedni kezdett a bitcoin ATM-ek száma

-

Végre megtört a közel egy éve tartó eső trend, és ismét növekedett az újonnan üzembe helyezett ATM-ek száma, nagyjából 1400-zal.

Az idei év első négy hónapjában folyamatos visszahúzódást láthattunk, egyre-másra állították le a kriptopénz ATM-eket.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

A legnagyobb csökkenést az Egyesült Államok esetén tapasztalhattuk, és ez összességében negatív eredményt hozott még úgy is, hogy Ausztrália, Lengyelország és Spanyolország esetén több gépet üzemeltek be.

Forrás: Coin ATM Radar

Az idei év első négy hónapjában 5850 géppel lett kevesebb, májusban viszont már emelkedést láthattunk, és 1397 új gépet telepítettek le, ennyivel nőtt a globális bitcoin ATM lefedettség, ez derül ki a CoinATMRadar adataiból.

Az ilyen készülékek önmagukban nem járulnak hozzá a hálózat növekedéséhez, viszont fizikai kapcsolódási pontként szolgálnak a Bitcoinhoz, amely segítségével az emberek fiat pénzért, készpénzért cserébe tudnak kriptopénzhez jutni.

2023-ban Ausztráliában kapcsolták be a legtöbb új gépet, 233-at, így a kontinensnyi ország áll a dobogó harmadik helyén a készülékek számát tekintve.

Annak ellenére, hogy szinte egy éven keresztül folyamatosan csökkent a létszám, még mindig az USA áll az első helyen, az ATM-ek 84,7%-a náluk működik.

Kanada a második, 7,6%-kal. A világon jelenleg összesen 35069 ATM-et tartunk nyilván.

A szektorból rossz hírek is érkeztek a közelmúltban, egy hacker sikeres támadást hajtott végre a General Bytes, az egyik legnagyobb készülékgyártó ellen.

A támadás során jelszavakat, privát kulcsokat, és kriptopénzeket is sikerült megszerezni.

A cég biztosította arról az ügyfeleit, hogy mindent megtesznek a további illetéktelen hozzáférés megakadályozására, és az ügyfeleik védelméért.

Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.

A támadás során a hacker 56 BTC-t és 21,82 ethert lopott el.

A General Bytes arra bíztatta a gépek üzemeltetőit, hogy a hasonló szituációk elkerülése érdekében saját maguk futtassák a szerverprogramot, egy virtuális magánhálózat mögé rejtve, biztonsági okokból.

Olvastad már? Miért nem fogja mostanában a Bitcoin újra tesztelni a 20.000 dolláros szintet?

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Miért olyan megbízható a blokklánc technológia?

A blokklánc technológia az utóbbi években robbanásszerűen terjedt el, különösen a pénzügyi szektorban, ahol a technológia a Bitcoin és egyéb kriptovaluták mellett vált ismertté. A...

Solana (SOL) technikai elemzés 04.19.

Prémium Solana (SOL) A Solana (SOL) kétszámjegyű árfolyam-emelkedése az elmúlt 24 órában a Coinglass adatai szerint a Futures piacon néhány short pozíció felszámolását eredményezte. A SOL értéke a...

Arthur Hayes: A „kockázatos” stablecoin

Az Ethena mesterséges dollárja, az USDe az utóbbi időben robbanásszerű növekedést ért el, tekintettel az ellenállhatatlan hozamviszonyaira. Sőt, most már a stablecoinok között az első ötben...

A ChatGPT előrejelzi a főbb kriptók árait a BTC feleződése után

Vendégbejegyzés A közelmúltbeli felezési esemény egy sor árfolyammozgást indított el a jól ismert kriptovaluták esetében. Ahogy a piaci szereplők alkalmazkodnak ehhez az új fázishoz, a ChatGPT friss...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!