Indonézia 0,1%-os tőkenyeségadót vezethet be a kriptobefektetések után

Indonézia kormánya állítólag még mindig fontolgatja, hogyan vezesse be a kriptoadót, de a világjárványra válaszul elfogadott jogszabályok már megteremtették az ehhez szükséges alapokat.
Az indonéz kormány a hírek szerint azt tervezi, hogy május 1-jétől 0,1%-os tőkenyereségadót vet ki a kriptobefektetésekre, valamint hozzáadottérték-adót vagy ÁFA-t a digitális eszközökkel kapcsolatos tranzakciókra.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Reuters pénteki jelentése szerint Hestu Yoga Saksama, az indonéz adóhivatal szóvivője elmondta, hogy az ország „jövedelemadót és áfát” fog kivetni a kriptoeszközökre, „mivel ezek a kereskedelmi minisztérium által meghatározott árucikkek” és „nem valuták.”
A kormány állítólag még mindig mérlegeli, hogyan vezesse be ezeket az adókat, de a világjárványra válaszul elfogadott jogszabályok megteremtették az alapot a kriptopénz-tranzakciókból származó bevételek beszedésére.
Az Indonéziai Árutőzsdei Határidős Kereskedelmet Szabályozó Ügynökség, más néven Bappebti, megerősített egy jelentést, amely szerint 2022 februárjában a kriptotranzakciók az országban elérték a 83,8 billió rúpiát – nagyjából 5,8 milliárd dollárt. Emellett a kriptótulajdonosok száma több mint 11%-kal nőtt, a 2021-es 11,2 millióról 12,4 millióra.
A Cointelegraph arról számolt be, hogy az indonéz kormány tisztviselői többször is fontolóra vették a kriptotranzakciók megadóztatását, annak ellenére, hogy már 2014-ben elkezdték figyelmeztetni állampolgáraikat a digitális eszközök fizetésre való használatára.

A Bappebti 2020 decemberében több mint 200 kriptovalutát ismert el árucikknek, amelyekkel legálisan lehet kereskedni, 2021 februárjában pedig 13 tőzsdét nevezett meg engedélyezett kriptoüzletként.
Bár Indonézia kormánya készülhet a kriptovaluták jogi keretének létrehozására, úgy tűnik, hogy a kultúra a legnagyobb tényező a mainstream elfogadásban.
Novemberben a Nemzeti Ulema Tanács, az iszlám tudósokból álló csoport – Indonézia lakosságának nagyjából 87%-a muszlimnak vallja magát – azt mondta, hogy a kriptót mint tranzakciós eszközt tiltják a vallási törvények. Bár a tanács döntései állítólag „jogalkotási inspiráció” forrásai lehetnek, jogilag nem kötelező érvényűek Indonéziában.
(Forrás: Cointelegraph)

Olvastad már? Michael Saylor szerint a pénzügyi piacok még nem állnak készen a Bitcoinra

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Jön a digitális svéd korona, csak nem az államtól, hanem az AllUnity stablecoinjaként

Egy átlagos stockholmi kávézóban 2026-ban már csúnyán néznek rád, ha papírpénzt veszel elő, és a svéd jegybank már nagyon régóta kísérletezik a saját digitális pénzével,...

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.