Így használják a profik profitszerzésre a határidős szerződéseket

A legtöbb kereskedő azt gondolja, hogy a határidős szerződéseket csak ultra kockázatos, nagy tőkeáttételű pozícióknál használják, valójában azonban az eszközök felhasználási skálája nagyon sokrétű.
Amikor a határidős szerződések likvidálására vonatkozó adatok jelennek meg, sok kezdő befektető és elemző ösztönösen arra következtet, hogy már megint elfajzott szerencsejátékosok okoztak galibát, akik magas tőkeáttételt vagy más kockázatos eszközöket használnak.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Kétségtelen, hogy egyes származtatott tőzsdék arról ismertek, hogy túlzott tőkeáttétel alkalmazására ösztönzik a lakossági kereskedőket, de ez nem vonatkozik a teljes származtatott piacra.
Nemrégiben az olyan aggódó befektetők, mint Nithin Kamath, a Zerodha alapítója és vezérigazgatója, megkérdőjelezték, hogy a származtatott tőzsdék hogyan tudják kezelni a szélsőséges volatilitást, miközben 100-szoros tőkeáttételt kínálnak.


Június 16-án Colin Wu újságíró azt tweetelte, hogy a Huobi ideiglenesen 5x-re csökkentette a maximális kereskedési tőkeáttételt az új felhasználók számára.
A hónap végére a tőzsde megtiltotta a Kínában élő felhasználóknak, hogy származtatott ügyletekkel kereskedjenek a platformon.
Némi szabályozási nyomást és a közösség esetleges panaszait követően a Binance futures július 19-én 20x-ban korlátozta az új felhasználók tőkeáttételes kereskedését.
Egy héttel később az FTX szintén hasonló döntést hozott, „a felelős kereskedés ösztönzésére tett erőfeszítésekre” hivatkozva.
Az FTX alapítója, Sam Bankman-Fried azt állította, hogy az átlagos nyitott tőkeáttételes pozíció nagyjából 2x-es, és a platformon folyó tevékenységnek csak „egy apró töredéke” lesz érintett.
Nem tudni, hogy ezeket a döntéseket összehangolták-e, vagy akár valamilyen szabályozó által elrendeltek-e.
A Cointelegraph korábban arról számolt be, hogy a kriptovalutákra jellemző 5%-os volatilitás miatt rendszeresen felszámolják a 20x-os vagy annál nagyobb tőkeáttételű pozíciókat.
Bemutatunk hát három, a gyakran konzervatívabbnak és magabiztosabbnak számító professzionális kereskedők által gyakran használt stratégiát.

A margin kereskedők a coinjaik nagy részét kemény tárcákon tartják

A legtöbb befektető megérti annak előnyét, ha a coinok lehető legnagyobb részét hidegtárcában tartja, mivel az internet-hozzáférés megakadályozása a tokenekhez nagymértékben csökkenti a hackelés kockázatát.
A hátránya persze mindennek az, hogy ez a pozíció esetleg nem jut el időben a tőzsdére, különösen, ha a hálózatok túlterheltek.
Emiatt a határidős szerződések a kereskedők által preferált eszközök, amikor a volatilis piacok idején csökkenteni akarják a pozíciójukat.
Például egy befektető egy kis letétbe helyezésével, mondjuk a pozíciója 5%-ának megfelelő összeggel, 10x-es tőkeáttételre képes, és nagymértékben csökkentheti nettó kitettségét.
Ezek a kereskedők később, a tranzakció megérkezése után eladhatják pozícióikat az azonnali tőzsdéken, és ezzel egyidejűleg lezárhatják a short pozíciót.
Ennek ellenkezőjét kell tenniük azoknak, akik hirtelen növelni akarják kitettségüket határidős ügyletek segítségével. A származtatott pozíciót akkor zárnák le, amikor a pénz (vagy a stabilcoinok) megérkeznek a spot tőzsdére.

A kaszkádszerű likvidálások kikényszerítése

A bálnák tudják, hogy volatilis piacok idején a likviditás hajlamos lecsökkenni.
Ennek eredményeképpen egyesek szándékosan nyitnak erősen tőkeáttételes pozíciókat, arra számítva, hogy azokat az elégtelen letétek miatt erőszakosan megszüntetik.
Miközben „látszólag” pénzt veszítenek a kereskedésen, valójában a kaszkádszerű likvidálások kikényszerítése a céljuk, hogy a piacot az általuk preferált irányba nyomják.
Természetesen egy kereskedőnek nagy mennyiségű tőkére és potenciálisan több számlára van szüksége egy ilyen mutatvány végrehajtásához.

A tőkeáttételes kereskedők profitálnak a „finanszírozási rátából”.

Az örökös szerződések általában nyolcóránként felszámított, beágyazott finanszírozási rátával rendelkeznek.
A finanszírozási ráták biztosítják, hogy ne legyenek árfolyamkockázati egyensúlytalanságok. Bár a vevők és az eladók open interestje mindig megegyezik, a ténylegesen alkalmazott tőkeáttétel változhat.
Ha a vevők (longok) igénylik a nagyobb tőkeáttételt, a finanszírozási ráta pozitívvá válik. Ezért ezek a vevők lesznek azok, akik kifizetik a díjakat.
Az árjegyzők és az arbitrázspultok folyamatosan figyelik ezeket az arányokat, és végül tőkeáttételes pozíciót nyitnak, hogy beszedjék ezeket a díjakat.
Bár ez könnyen kivitelezhetőnek hangzik, ezeknek a kereskedőknek a spot piacon történő vásárlással (vagy eladással) kell fedezniük a pozícióikat.
A származtatott ügyletek használata tudást, tapasztalatot és lehetőleg jelentős vagyont igényel, hogy ellenálljon a volatilitás időszakainak.
Azonban, mint fentebb látható, lehet tőkeáttételt használni anélkül, hogy meggondolatlan kereskedők lennénk.

Olvastad már? Jack Dorsey fontolgatja egy decentralizált bitcointőzsde létrehozásának terveit

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!




Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Érkeznek a kisbefektetők a kriptopiacra – indul a következő hullám?

Az évek során a kriptovaluta-emelkedések során mindig megfigyelhető volt az a pont, amikor a kisbefektetők is beléptek a piacra. Sokan úgy vélik, hogy az amerikai választások...

A TON lehet a 2025-ös altcoin szezon nagy nyertese? – Árfolyamelemzés és fundamentumok

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin (TON), egy nagykapitalizációjú altcoin, amelynek teljesen hígított értéke körülbelül 16 milliárd dollár, napi átlagos kereskedési volumene pedig körülbelül 114 millió dollár. Az elmúlt...

Ébred a kriptopiac – folyamatosan nő a Binance stablecointartaléka

A Binance-en csendben emelkedik az USDT-tartalékok szintje. A tapasztalt kereskedők árgus szemmel figyelik a fejleményeket. Történelmileg a növekvő stablecoin-beáramlás a vásárlóerő visszatérését jelzi. Ez gyakran egy...

A szakértő szerint a DOGE és MTAUR árfolyama megtriplázódhat egy éven belül

A Dogecoin olyan árfolyammintát mutat, amelyről a szakértők azt mondják, már korábban is megjelent. A jelenlegi grafikon nagyon hasonlít arra, amit a korábbi nagy ugrások...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.