Hatalmas növekedést tudhat maga mögött a Coinbase 2021-ben

A Nasdaqon jegyzett Coinbase kriptopénztőzsde szerint a platformján havonta tranzakciókat lebonyolító felhasználók száma 2021 végére 11,4 millióra nőtt, ami több mint négyszerese az előző év adatainak.
Emellett a Coinbase kereskedési volumene is több mint 8,5-szeresére nőtt az előző évhez képest, az ellenőrzött felhasználók száma pedig 89 millióra emelkedett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Jó év a Coinbase számára

A Nasdaqon jegyzett kriptotőzsde, a Coinbase csütörtökön tette közzé a 2021-es negyedik negyedéves és egész éves eredményjelentését.
„2021 a kriptogazdaságban és a Coinbase számára is a hatalmas növekedés és fejlődés éve volt. A 2021-es évet erős teljesítménnyel zártuk a legfontosabb mutatóinkon, amelyek a kilátásainkon belül maradtak” – írta a vállalat, hozzátéve:

„Az évet 11,4 millió havi tranzakciós felhasználóval (MTU) zártuk.”

A Coinbase megjegyezte, hogy az MTU-k száma 2021 végén „több mint négyszeres volt 2020-hoz képest”. Emellett a platformján az ellenőrzött felhasználók száma 89 millióra nőtt.

Az év során a Coinbase számos módon bővítette tevékenységét, többek között „95, illetve 72 új kriptoeszköz kereskedési és letéti támogatásával.” A vállalat emellett „több mint kétszeresére, 90+-ra növelte azon országok számát, ahol a felhasználók fiaton keresztül kriptót vásárolhatnak és adhatnak el, valamint fizetési módként hozzáadta az Apple Pay, a Google Pay és a Paypal rendszerét.”
Továbbá a Coinbase azt mondta:

„2021-ben a kereskedési volumenünk több mint 8,5-szeresére nőtt 2020-hoz képest, és a kereskedési volumenből való piaci részesedésünk gyakorlatilag minden eszközben nőtt.”

A Nasdaqon jegyzett kriptotőzsde tavaly több mint 50%-kal növelte intézményi ügyfélkörét is.

„Az intézményi oldalon 2021 folyamán az egyik fő téma az volt, hogy a kriptóval foglalkozni kívánó ügyfelek egyre szélesebb köre fogadta el a kriptót – a vagyonkezelőkön és pénzügyi szolgáltató cégeken túl a vállalati pénztárak és intézményi allokátorok felé” – jegyezte meg a vállalat, részletezve:

„2021-ben 3,6 milliárd dollár nettó bevételt termeltünk, ami 11-szeres növekedés 2020-hoz képest.”

Olvastad már? A török tisztviselők is beültek az Ankra Egyetem NFT-kurzusára

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: ApolitikNow

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.