Hatalmas növekedést tudhat maga mögött a Coinbase 2021-ben

A Nasdaqon jegyzett Coinbase kriptopénztőzsde szerint a platformján havonta tranzakciókat lebonyolító felhasználók száma 2021 végére 11,4 millióra nőtt, ami több mint négyszerese az előző év adatainak.
Emellett a Coinbase kereskedési volumene is több mint 8,5-szeresére nőtt az előző évhez képest, az ellenőrzött felhasználók száma pedig 89 millióra emelkedett.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Jó év a Coinbase számára

A Nasdaqon jegyzett kriptotőzsde, a Coinbase csütörtökön tette közzé a 2021-es negyedik negyedéves és egész éves eredményjelentését.
„2021 a kriptogazdaságban és a Coinbase számára is a hatalmas növekedés és fejlődés éve volt. A 2021-es évet erős teljesítménnyel zártuk a legfontosabb mutatóinkon, amelyek a kilátásainkon belül maradtak” – írta a vállalat, hozzátéve:

„Az évet 11,4 millió havi tranzakciós felhasználóval (MTU) zártuk.”

A Coinbase megjegyezte, hogy az MTU-k száma 2021 végén „több mint négyszeres volt 2020-hoz képest”. Emellett a platformján az ellenőrzött felhasználók száma 89 millióra nőtt.

Az év során a Coinbase számos módon bővítette tevékenységét, többek között „95, illetve 72 új kriptoeszköz kereskedési és letéti támogatásával.” A vállalat emellett „több mint kétszeresére, 90+-ra növelte azon országok számát, ahol a felhasználók fiaton keresztül kriptót vásárolhatnak és adhatnak el, valamint fizetési módként hozzáadta az Apple Pay, a Google Pay és a Paypal rendszerét.”
Továbbá a Coinbase azt mondta:

„2021-ben a kereskedési volumenünk több mint 8,5-szeresére nőtt 2020-hoz képest, és a kereskedési volumenből való piaci részesedésünk gyakorlatilag minden eszközben nőtt.”

A Nasdaqon jegyzett kriptotőzsde tavaly több mint 50%-kal növelte intézményi ügyfélkörét is.

„Az intézményi oldalon 2021 folyamán az egyik fő téma az volt, hogy a kriptóval foglalkozni kívánó ügyfelek egyre szélesebb köre fogadta el a kriptót – a vagyonkezelőkön és pénzügyi szolgáltató cégeken túl a vállalati pénztárak és intézményi allokátorok felé” – jegyezte meg a vállalat, részletezve:

„2021-ben 3,6 milliárd dollár nettó bevételt termeltünk, ami 11-szeres növekedés 2020-hoz képest.”

Olvastad már? A török tisztviselők is beültek az Ankra Egyetem NFT-kurzusára

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: ApolitikNow

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.