A bitcoin ETF továbbra is a legnagyobb, leglikvidebb és leginkább intézményesült kriptós termék, de a friss adatok alapján az altcoin ETF-ek szénája sem áll rosszul.
A bitcoin-ETF-ek: 996 millió dollár egy héten, ebből 663 millió csak pénteken
Az erős heti bitcoin beáramlás adja a hátteret az egész mozgásnak. Az amerikai spot bitcoin ETF-ek az elmúlt héten összesen 996 millió dollár nettó beáramlást könyveltek el, és ez több, mint három hónap legerősebb heti teljesítményének számít. Ennek a pénznek a nagy része ráadásul egyetlen nap, pénteken érkezett ezekbe a termékekbe.
A teljes nettó eszközérték így 101 milliárd dollár fölé emelkedett, a napi kereskedési volumen pedig közel 4,8 milliárd dollárra ugrott.
Amíg ide nagy pénz jön, addig van alapja annak, hogy a kockázatvállalás tovább terjedjen a szektor többi részére is.

Az ETH hat napja folyamatosan nő, új SOL rekord március óta, a LINK hat napja outflow nélkül
Az igazi újdonság azonban az, hogy közben az ETH-, SOL- és LINK-flow is erősödik. Az amerikai spot ETH ETF-ek hat egymást követő napon mutattak beáramlást, összesen közel 300 millió dollárral, miközben az ether árfolyama 2400 dollár fölé kapaszkodott.
Április 16-án a spot Solana ETF-ek 15,5 millió dollár nettó beáramlást láttak, a Chainlink ETF-ek pedig 1,57 millió dollárt szívtak fel, ami március 19. óta a legerősebb napi szám, ráadásul a LINK-termékek hat egymást követő pozitív napnál jártak egyetlen kiáramlás nélkül.
Ez önmagában is érdekes, talán még nem is volt olyan altcoin ETF, amely során hat napig semmiféle kiáramlást nem láttunk.
Miért tekinthető ez pozitív jelnek?
Az altcoin ETF-ekbe áramló pénz tipikusan nem a legóvatosabb kriptós pozicionálást tükrözi. Ha a piac bitcoinon túl Ethereumba, Solanába vagy Chainlinkbe is nyit, az sokszor azt jelzi, hogy az intézményi szereplők már nem csak biztonságos kriptós kitettséget keresnek, hanem hajlandóak magasabb kockázatot vállalni, mert magasabb hozamban reménykednek.
A különbség az előző ciklushoz képest az, hogy ez most ETF-eken keresztül történik, nem decentralizált tőzsdéken vagy privát tárcákban, vagyis szabályozottan, intézményi infrastruktúrán belül.
A piac sokszor nem szavakkal, hanem pénzáramlással jelzi a hangulat-váltást. Amikor az ETF-flow már nem egyetlen eszközre koncentrál, hanem több kriptós termékre is szétterül, az mélyebb bizalmat mutat az egész eszközosztály iránt.
Ha ez a flow-szélesedés tartósnak bizonyul, a következő szakaszban talán már nemcsak bitcoin-normalizációról, hanem valódi piaci szélesedésről beszélhetünk.
Olvastad már? A bányászrészvények már nem a bitcoinról szólnak, hanem a bevételről
Makrogazdasági és piaci elemző, a Kriptoworld.hu külsős szerzője
Fókuszom az, hogyan csapódnak le a kamatdöntések, az infláció, az energiaárak és a geopolitika a hétköznapi pénzügyi döntésekben – és végül a kriptopiacon. Nem „árjóslásban” utazom, hanem a háttérfolyamatokban: mit üzennek a hozamok, a dollár, a likviditás és a kockázatvállalási kedv. A célom, hogy a gyors hírek mögött látható legyen a logika: mi változott, mi miért fontos, és mire érdemes figyelni.
📅 Megjelenés: 2026. április 20. • 🕓 Utolsó frissítés: 2026. április 20.
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.