Elismerte a népszerű defi-piactér, hogy elloptak tőlük 3 millió dollárt

A népszerű defi-szolgáltató elismerte az exploitot a kölcsönzési szerződésén, és a cég vezérigazgatója gyorsan előállt egy visszatérítési tervvel.
A Deus Finance decentralizált pénzügyi (defi) piactér, a  lett a legújabb áldozata egy exploitnak, aminek következtében több mint 3 millió dollárnyi veszteséget szenvedett DAI-ban és etherben (ETH).

A PeckShield defi-elemző cég, a PeckShield a Twitteren magyarázta el az okot és a kihasználás módját.
A támadás mögött álló hackereknek sikerült kihasználniuk és manipulálniuk a flash-hitelek árorákulumát, ami a felhasználók pénzeszközeinek fizetésképtelenségét eredményezte.


A hackerek manipulálták a StableV1 AMM – USDC/DEI páros árát, amit a protokoll a flash-hitelek árorákulumának beállítására használt.

Példa az ármanipulációra Forrás: PeckShield

A PeckShield felfedte, hogy a hackereknek sikerült ellopniuk 200.000 DAI-t és 1101,8 ETH-t, és az ellopott pénzeszközök teljes összege nagyobb lehet, mint a korai becslések szerinti 3 millió dollár.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A támadás mögött álló hacker ezután a Tornado cash nevű mixer eszközzel Multichain protokollon keresztül (korábbi nevén AnySwap) továbbította az ellopott pénzeszközöket.

Az ellopott pénzeket a TornadoCash-en keresztül mosták át Forrás: EtherScan

A Deus Finance elismerte az exploitot a hitelezési protokollján és azt állította, hogy lezárta a $DEI hitelezési szerződését. A defi-protokoll azt is állította, hogy sem a $DEUS, sem a $DEI nem érintett az exploitban.


A Deus Finance defi-infrastruktúrát biztosít, hogy segítsen másoknak pénzügyi eszközök létrehozásában, beleértve a szintetikus részvénykereskedelmi platformokat, az opciós és a határidős kereskedésőket.
Lafayette Tabor, a Deus Protocol vezérigazgatója a Twitteren tájékoztatta a közösséget a visszatérítési tervekről.

Elmondta, hogy a fejlesztők egy új szerződést hoznak létre, amelyben az érintett felhasználók visszafizethetik a hiteleiket.
Elmagyarázta:

„Létrehozunk egy szerződést, amivel vissza tudod majd fizetni a DEI-t, és megkapod a sAMM-jaidat, amiket likvidáltak, továbbá egy olyan funkciót fogunk bevezetni, amivel DEI-t cserélhetsz egy kis MUON allokáció ellenében. (Kifizetés a csapatom allokációjából).”

Olvastad már? Kamatot emelhet a FED a héten, a piacok pedig reagálni fognak

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

MiCA sokk: mégis leáll a Binance az európai felhasználók számára

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance az elmúlt napokban kénytelen volt szembesülni azzal, hogy az Európai Unió MiCA-szabályozása nemcsak a kis halakat szűri ki, hanem...

54 alkalmazottat küldött el az Ethereum Foundation, bajban van a projekt?

A kriptóban mindig is megvolt az az illúzió, hogy a legnagyobb ökoszisztémák, mint az Ethereum, központjaiban végtelen pénz van, és ezek az alapítványok sosem szorulnak...

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.