Elismerte a népszerű defi-piactér, hogy elloptak tőlük 3 millió dollárt

A népszerű defi-szolgáltató elismerte az exploitot a kölcsönzési szerződésén, és a cég vezérigazgatója gyorsan előállt egy visszatérítési tervvel.
A Deus Finance decentralizált pénzügyi (defi) piactér, a  lett a legújabb áldozata egy exploitnak, aminek következtében több mint 3 millió dollárnyi veszteséget szenvedett DAI-ban és etherben (ETH).

A PeckShield defi-elemző cég, a PeckShield a Twitteren magyarázta el az okot és a kihasználás módját.
A támadás mögött álló hackereknek sikerült kihasználniuk és manipulálniuk a flash-hitelek árorákulumát, ami a felhasználók pénzeszközeinek fizetésképtelenségét eredményezte.


A hackerek manipulálták a StableV1 AMM – USDC/DEI páros árát, amit a protokoll a flash-hitelek árorákulumának beállítására használt.

Példa az ármanipulációra Forrás: PeckShield

A PeckShield felfedte, hogy a hackereknek sikerült ellopniuk 200.000 DAI-t és 1101,8 ETH-t, és az ellopott pénzeszközök teljes összege nagyobb lehet, mint a korai becslések szerinti 3 millió dollár.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A támadás mögött álló hacker ezután a Tornado cash nevű mixer eszközzel Multichain protokollon keresztül (korábbi nevén AnySwap) továbbította az ellopott pénzeszközöket.

Az ellopott pénzeket a TornadoCash-en keresztül mosták át Forrás: EtherScan

A Deus Finance elismerte az exploitot a hitelezési protokollján és azt állította, hogy lezárta a $DEI hitelezési szerződését. A defi-protokoll azt is állította, hogy sem a $DEUS, sem a $DEI nem érintett az exploitban.


A Deus Finance defi-infrastruktúrát biztosít, hogy segítsen másoknak pénzügyi eszközök létrehozásában, beleértve a szintetikus részvénykereskedelmi platformokat, az opciós és a határidős kereskedésőket.
Lafayette Tabor, a Deus Protocol vezérigazgatója a Twitteren tájékoztatta a közösséget a visszatérítési tervekről.

Elmondta, hogy a fejlesztők egy új szerződést hoznak létre, amelyben az érintett felhasználók visszafizethetik a hiteleiket.
Elmagyarázta:

„Létrehozunk egy szerződést, amivel vissza tudod majd fizetni a DEI-t, és megkapod a sAMM-jaidat, amiket likvidáltak, továbbá egy olyan funkciót fogunk bevezetni, amivel DEI-t cserélhetsz egy kis MUON allokáció ellenében. (Kifizetés a csapatom allokációjából).”

Olvastad már? Kamatot emelhet a FED a héten, a piacok pedig reagálni fognak

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.