Drága mulatság most a bitcoin utalása

A tranzakciós jutalékok mértéke új rekordot ért el, a 2017-es csúcs fölé emelkedett.
A „digitális arany” narratíva egyre erősebb, a tulajdonosok pedig egyre inkább a hosszú távú tartogatást preferálják, nem pedig az elköltést.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ráadásul a BitInfoCharts számaiból láthatjuk, sosem volt még ilyen drága a hálózat használata, az átlagos díj mértéke eléri az 59,87 dollárt.
Ezzel megdőlt az eddigi csúcstartó 55 dollár, amelyet 2017 decemberében ért el a Bitcoin. Ráadásul az utóbbi 10 napban ugrott hatalmasat, április 11-én még 14,86 dollárért lehetett küldeni egy átlagos utalást.
Az oka pedig nagyon egyszerű, sokan használják a hálózatot. Márpedig minél több a felhasználó, annál magasabbak a díjak.
A Bitcoin hálózatán akkor tudsz tranzakciót végezni, ha azt egy bányász blokkba foglalja. A bányászathoz számítási kapacitás szükséges, időt és energiát kell befektetni, ezért cserébe jár a blokkjutalom és a jutalék.
Mikor a hálózatot sokan használják, lehetőség van több jutalék fizetésére, ha valaki szeretné, hogy előbb kerüljön blokkba a tranzakciója. Ha nem kell sietni, akkor pedig kisebb összeg is működik.
A témával kapcsolatban az egyik Bitcoin-fejlesztő, Leon Johnson mondta el, hogy pont a napokban sikerült 2,99 dolláros jutalékkal coinokat küldenie, mivel elfogadta a lassabb tranzakciós időt.
A Lightning Network második rétegű megoldása sokat tud ezen javítani, de egyelőre kevés a felhasználója.
Johnson szerint a kriptósok többsége ráadásul olyan tőzsdéket, tárcákat használ, amelyek még nem támogatják a technológiát.

„Más blokkláncok esetleg olcsóbbak, de nem ennyire biztonságosak. A BTC digitális arany is lehet, és gyorsan küldhető pénz, ez a kettő funkció kiegészítheti egymást. Hosszú távon a jutalékok emelkedni fognak, de az off-chain megoldások kisegítik majd a felhasználókat. Mikor a Coinbase és a Binance is elindítja a saját Lightning csomópontját, az lesz a fordulópont.”

A Summa defi-projekt alapítója, és szintén Bitcoin fejlesztő James Prestwich elmondta, „a blokkláncok áteresztőképessége limitált, a tranzakciók vagy olcsók, vagy gyorsak, de mindkettő nem megy”.

Jelenleg a BTC értéktárolóként van emlegetve, főleg a nagy befektetők által.


De ha az átlagember tényleg vásárlásra szeretné használni a bitcoinját, akkor valamit ki kell találni, hogy ne kelljen hatalmas jutalékot fizetni ezért.

Olvastad már? A Deutsche Telekom befektet a Celo kriptohálózatába

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.