Breaking: Trump elnök bejelenti a kripto „háború” végét

A 2025-ös Digital Asset Summit eseményen Donald Trump elnök videóüzenetben osztotta meg elképzeléseit az Egyesült Államok kripto- és pénzügyi technológiai vezető szerepéről.

Kiemelte, hogy bár a cél elérése nem lesz egyszerű, az USA már most előnyben van, hiszen két héttel korábban megrendezte a történelem első Fehér Házi Digitális Csúcstalálkozóját.

A rendezvényen a kriptoipar legnagyobb szereplői vettek részt, ahol a megbeszéléseket David Sachs, a „Crypto Czar” vezette.

Trump emellett megemlítette legutóbbi végrehajtási rendeletét, amely létrehozta a Stratégiai Bitcoin Tartalékot és az Egyesült Államok Digitális Eszközállományát.

Ezek célja, hogy a kormány hatékonyabban kezelje és maximalizálja a lefoglalt kriptoeszközök értékét – ellentétben az előző adminisztráció döntéseivel.

trump
Forrás: X

Trump élesen bírálja az előző adminisztrációt

Trump kemény kritikával illette az előző vezetés kriptoval kapcsolatos szabályozási politikáját, amelyet a kormányzati hatalom visszaéléseként jellemzett.

Kijelentette, hogy az Egyesült Államok az ő irányítása alatt véget vet ennek a szabályozási „háborúnak”, és ígéretet tett egy támogatóbb környezet kialakítására a kriptoipar számára.

Az elnök arra is felszólította a Kongresszust, hogy fogadjon el egyértelmű és ésszerű szabályozásokat a stabilcoinok és a piaci struktúrák területén, amelyek elősegítenék az iparági innovációt és befektetéseket.

„Véget vetünk az előző adminisztráció szabályozási háborújának a kripto és a Bitcoin ellen, beleértve az illegális ‘Operation Chokepoint 2.0’-t is. Ez az akció messze túlmutatott a szabályozáson – ez a kormányzat fegyverként való használata volt, és őszintén szólva, szégyen. De 2025. január 20-ától ennek vége” – mondta Trump.

Stratégiai Bitcoin Tartalék és Digitális Eszközállomány

Trump bejelentette, hogy a Stratégiai Bitcoin Tartalék mintegy 200.000 bitcoint fog tartalmazni, amelyeket szövetségi ügynökségek foglaltak le.

Emellett az Egyesült Államok Digitális Eszközállománya más típusú digitális eszközöket is magában foglal majd, amelyeket jogi eljárások során szerzett meg az állam.

A pénzügyminisztérium felelős lesz ezeknek az eszközöknek a kezeléséért és eladásáért, ha szükséges.

A végrehajtási rendelet célja, hogy centralizálja és megfelelő módon kezelje az ország digitális vagyonát, ezzel biztosítva annak maximális értékét.

A jövő az Egyesült Államok kezében van?

Trump beszéde végén kiemelte, hogy lenyűgözi a kriptoközösség energiája, amely szerinte az Amerikát felépítő szellemiséget tükrözi.

Megerősítette, hogy a pénzügyek jövője az Egyesült Államok vezetésével fog formálódni.

Olvastad már? David Sacks megvédi kriptokivonását a média kritikájával szemben

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.