Az SEC elutasította a Fidelity spot Bitcoin-ETF iránti kérelmét

A szabályozótestület továbbra is nemet mond a Bitcoin-ETF-ekre. Az SEC elutasított egy újabb spot piaci Bitcoin-ETF-kérelmet – ezúttal a Fidelity vagyonkezelőtől.
Az amerikai szabályozóhatóság csütörtöki feljegyzésében azt írta, hogy a Fidelity kérelme nem adott elegendő leírást arra vonatkozóan, hogy miként fogja megakadályozni a csalást.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az SEC a korábbi elutasításokat pontosan ugyanezzel az érvvel indokolta.

„A Bizottság arra a következtetésre jutott, hogy a BZX nem teljesítette a tőzsdetörvény és a Bizottság gyakorlati szabályzata szerinti azon kötelezettségét, hogy bizonyítsa, hogy javaslata összhangban van a tőzsdetörvény 6(b)(5) szakaszának követelményeivel, és különösen azzal a követelménnyel, hogy a nemzeti értéktőzsde szabályait »a csalárd és manipulatív cselekmények és gyakorlatok megelőzése«, valamint »a befektetők és a közérdek védelme« mentén kell kialakítani” – közölte a SEC.

A tőzsdén kereskedett alap, vagy ETF olyan nyilvánosan forgalmazott befektetési eszköz, amely egy mögöttes eszköz értékét követi.

Bitcoin ETF még nem létezik az Egyesült Államokban, mivel az SEC nem szívesen hagyja azokat  jóvá. A szabályozótestület szerint aggódik a kriptopénzpiacon tapasztalható esetleges ármanipuláció miatt.
Az SEC a múlt héten elutasította a First Trust Advisors és a SkyBridge Bitcoin-ETF-re vonatkozó kérelmét. Az SEC november óta eddig hat kérelmet utasított el, és a Bloomberg adatai szerint további kilenc vár elbírálásra.
Határidős Bitcoin-ETF-ek azonban már léteznek az Egyesült Államokban. Az ilyen ETF-ek részvényei nem a Bitcoint mint mögöttes eszközt képviselik, hanem olyan szerződéseket, amelyek a Bitcoin jövőbeli árfolyamára fogadnak.
Ezeket a szerződéseket származtatott termékeknek nevezik, és a CFTC szabályozza őket.

A bostoni székhelyű Fidelity befektetési társaság több mint 4 billió dollárnyi vagyont kezel, és már elindított egy Bitcoin ETF-et Kanadában. A cég tavaly márciusban nyújtotta be az SEC-hez a Bitcoin-ETF iránti kérelmét.


Olvastad már? Egy darab bitcoint sem adott el a Tesla a negyedik negyedévben

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Marco Verch Professional 

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.