Az összes Bitcoin több mint 90%-a már forgalomban van

A 19 milliomodik Bitcoin kibányászása 13 évig tartott. De ne gondoljuk, hogy a maradék is ilyen gyorsan összejön majd.
Pénteken kibányászták a 19 milliomodik bitcoint – ez jelentős mérföldkő, tekintve, hogy soha nem lesz belőle több, mint 21 millió.
És ez azt jelenti, hogy 13 év elteltével az összes Bitcoin több mint 90%-a már forgalomban van.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


De ha már nagyon várod a történelmi pillanatot, amikor az utolsó bitcoint is kibányásszák, és abban reménykedsz, hogy az esemény már a küszöbön van, akkor nem szívesen törjük össze az álmaidat: sem te, sem a jelenlegi Kriptoworld-csapat nem fogja azt megélni, mert minden valószínűség szerint az utolsó bitcoin 2140-re kerül kibányászásra.
Ennek oka a felezésnek nevezett folyamat. A felezés megértéséhez meg kell értened a Bitcoin bányászati folyamatát.
A Bitcoin egy nyilvános főkönyv, amely egy globális hálózat számos csomópontján egyszerre van elosztva. Ez a főkönyv kriptográfiailag biztosított, ami azt jelenti, hogy a 24/7 működő nagy teljesítményű bányászszámítógépek sok energiát használnak fel bonyolult számítások megoldására és a tranzakciók érvényesítésére, mielőtt egy új „blokknyi” adat kerülne a főkönyvbe.
Még 2009-ben a Bitcoin titokzatos (és valószínűleg álnéven tevékenykedő) alkotója, Satoshi Nakomoto bányászta ki az első „genesis” blokkot. Nakomoto jutalma 50 Bitcoin volt, amelyet a mai napig nem költöttek el, annak ellenére, hogy ma már több mint 2,3 millió dollárt ér.
2022-ben egy Bitcoin-blokk bányászatáért járó jutalom 6,25 BTC volt – ez alig 300.000 dollár. A legtöbb esetben a jutalmat megosztják minden olyan résztvevő között, aki számítástechnikai teljesítményt biztosít a bányászpoolhoz.
A bányászjutalmak 2009 óta tartó folyamatos csökkenése a Bitcoin feleződésének köszönhető. Minden 210.000. blokk bányászása után a bitcoin kibocsátási üteme a felére lassul. Ez nagyjából négyévente történik.
A Bitcoin következő feleződését 2024. március 2-ára prognosztizálják, ekkor egy blokk bányászatáért járó jutalom 3,125 BTC-re csökken.

Miután a Bitcoin utolsó blokkját is kibányászták, a bányászok a felhasználók tranzakciós díjaiból kapnak majd jutalmat a tranzakciók érvényesítéséért.
Addigra azonban a Bitcoin-hálózat egészen másképp fog kinézni. Az egyetlen biztos pont az, hogy az előre megírt ütemterven minden bizonnyal már nem fognak módosítani.

Olvastad már? Újra lendületben a bitcoin, Poppe szerint jöhet az 50.000 dollár

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.