Az összes Bitcoin több mint 90%-a már forgalomban van

A 19 milliomodik Bitcoin kibányászása 13 évig tartott. De ne gondoljuk, hogy a maradék is ilyen gyorsan összejön majd.
Pénteken kibányászták a 19 milliomodik bitcoint – ez jelentős mérföldkő, tekintve, hogy soha nem lesz belőle több, mint 21 millió.
És ez azt jelenti, hogy 13 év elteltével az összes Bitcoin több mint 90%-a már forgalomban van.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


De ha már nagyon várod a történelmi pillanatot, amikor az utolsó bitcoint is kibányásszák, és abban reménykedsz, hogy az esemény már a küszöbön van, akkor nem szívesen törjük össze az álmaidat: sem te, sem a jelenlegi Kriptoworld-csapat nem fogja azt megélni, mert minden valószínűség szerint az utolsó bitcoin 2140-re kerül kibányászásra.
Ennek oka a felezésnek nevezett folyamat. A felezés megértéséhez meg kell értened a Bitcoin bányászati folyamatát.
A Bitcoin egy nyilvános főkönyv, amely egy globális hálózat számos csomópontján egyszerre van elosztva. Ez a főkönyv kriptográfiailag biztosított, ami azt jelenti, hogy a 24/7 működő nagy teljesítményű bányászszámítógépek sok energiát használnak fel bonyolult számítások megoldására és a tranzakciók érvényesítésére, mielőtt egy új „blokknyi” adat kerülne a főkönyvbe.
Még 2009-ben a Bitcoin titokzatos (és valószínűleg álnéven tevékenykedő) alkotója, Satoshi Nakomoto bányászta ki az első „genesis” blokkot. Nakomoto jutalma 50 Bitcoin volt, amelyet a mai napig nem költöttek el, annak ellenére, hogy ma már több mint 2,3 millió dollárt ér.
2022-ben egy Bitcoin-blokk bányászatáért járó jutalom 6,25 BTC volt – ez alig 300.000 dollár. A legtöbb esetben a jutalmat megosztják minden olyan résztvevő között, aki számítástechnikai teljesítményt biztosít a bányászpoolhoz.
A bányászjutalmak 2009 óta tartó folyamatos csökkenése a Bitcoin feleződésének köszönhető. Minden 210.000. blokk bányászása után a bitcoin kibocsátási üteme a felére lassul. Ez nagyjából négyévente történik.
A Bitcoin következő feleződését 2024. március 2-ára prognosztizálják, ekkor egy blokk bányászatáért járó jutalom 3,125 BTC-re csökken.

Miután a Bitcoin utolsó blokkját is kibányászták, a bányászok a felhasználók tranzakciós díjaiból kapnak majd jutalmat a tranzakciók érvényesítéséért.
Addigra azonban a Bitcoin-hálózat egészen másképp fog kinézni. Az egyetlen biztos pont az, hogy az előre megírt ütemterven minden bizonnyal már nem fognak módosítani.

Olvastad már? Újra lendületben a bitcoin, Poppe szerint jöhet az 50.000 dollár

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.