„Az NFT a művészeti önkifejezés új evolúciós lépcsőfoka”

Reem Al Faisal, az évtizedes tapasztalattal rendelkező fotós nemrégiben úgy nyilatkozott, hogy az NFT-k egy új médiumot jelentenek a művészek, alkotók számára, amellyel nagyobb szabadságot, és szélesebb közönséget érhetnek el.
Al Faisal véleményére sokan figyelnek, mivel ő a Szaúd-Arábia uralkodóházának a tagja, hivatalos rangján hercegnő.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Elmondása szerint az NFT-k a következő evolúciós lépcsőfokot jelentik a művészet fejlődésében, és az alkotók számára sokkal több lehetőséget tesznek elérhetővé.
Az NFT technológiai vélhetően ugyanazt fogja hozni a művészet számára, amit a defi a hagyományos pénzügy világába.
Al Faisal annak kapcsán fejtette ki a nézeteit, hogy a saját, 30 év alatt összeállított fotó-kollekciójából hozott létre nemrégiben egy NFT gyűjteményt, így pedig az első szaúdiak között van, akik leteszik a névjegyüket a szektorban.

„Az emberek mondanak mindenfélét az NFT-ről, de alapvetően nem értem, miért sokkolja őket, hogy mások, főleg a művészek, vagy akár a fotósok ennyire érdeklődnek a terület iránt. Ez egyszerűen nem más, mint egy új médium, a kifejezés egy új formája.”

A tokeneket sokszor amiatt kritizálják, hogy pénzmosásra használhatók.
Ezt a nézetet már hivatalos szervek is megerősítették, az angol Royal United Services Institute szintén beállt a szkeptikusok sorába, akik szerint az NFT technológia szintén erősíteni fogja a pénzmosást.
Al Faisal viszont továbbra is úgy véli, a trend egyértelmű, és a változás már megérkezett a világba.
„A blokklánc és a metaverzum itt van, én pedig azt akarom, hogy a munkám abban a világban is megjelenjen.”

A pénzügyek evolúciója

Az NFT viszonylag újdonságnak számít a hercegnő számára, de a blokklánc egyáltalán nem idegen számára.
Az ötödik x-en is túl járva, a saját IT-cége, a Dar Al Saaed már egy ideje foglalkozik kriptopénzekkel is, és elmondás szerint az iparág mára szerves részévé vált a szaúdi mindennapoknak.
Az Öböl-térség más országaitól eltérően Szaúd-Arábia kormánya még nem legalizálta teljes mértékben a kriptopénzeket, de a várakozások szerint a közeljövőben engedélyt kap a technológia, hiszen a pénzügyek fejlődésének a következő lépcsőfokát jelentik ezek is.
Al Faisal elmondta, szerinte az ország biztos lehet abban, hogy bár előzőleg tiltották a kriptopénzeket, végül teljesen engedélyezni fogják azokat.

„Szaúd-Arábia mindig is befogadta, és elfogadta az újdonságokat. Minden, ami új, megtalálja a helyét itt, és ugyanez lesz érvényes az új pénzeszközökre is, a kriptókra is. Sokan bízunk ezekben a várakozásokban.”

Olvastad már? Mythical Beings nyereményjáték a Kriptoworldön

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: Valinda L Wood

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.