Az Ethereum mutatói a 80%-os csökkenés ellenére is rekordokat jeleznek

-

Az elmúlt hónapokban makro megközelítésből is jól teljesített az Ethereum. A CryptoSlate adatai szerint a márciusi globális likviditási válság során elért 88 dolláros mélypontot követően az Ethereum 170%-os visszatérést mutatott.
Azonban miután néhányan megvizsgálták az Ethereum hálózatának tendenciáját és mutatóit, olyan vélemények terjedtek el, melyek szerint az ETH az alapvető erősségeihez képest valójában alulteljesít.

Az Ethereum erősebb, mint valaha

A jelenlegi, 238 dolláros értékét tekintve az Ethereum ára 80%-kal csökkent rekord árfolyamától, amely az 1.400 dolláros szintet súrolta.
A sors kegyetlen iróniájának számít azonban, hogy az Ethereum alapjai erősebbek, mint valaha.
David Hoffman, aki a RealT Platform operatív igazgatója és Ryan Sean Adams-szel együtt a Bankless társigazgatója, nemrég egy tweetben foglalta össze a dolgot.
Állítása szerint az Ethereum legjelentősebb alaptendenciái és blokkláncot vizsgáló mutatói rendkívül bullishak, azaz vagy rekord értékeket értek el, vagy közel állnak ahhoz.
A következőkben ezen adatokból tüntetünk fel egy párat:

  • A stabilkoinok értéke elérte a 8 milliárd dollárt, amely az Ethereum-készlet összértékének egyharmadát képezi.
  • A DeFi-szerződésekben zárolt tokenek értéke jelenleg 2,2 milliárd dollár, amely 200%-os növekedést jelent az év kezdete óta.
  • Az Ethereum-alapú decentralizált tőzsdék volumene egy heten belül 500 millió dollárt ért el.
  • És még sok más.


Néhány alapkezelő szerint az ETH nem jó befektetés, ezzel pedig arra a tényre utalnak, miszerint a kriptovaluta alapvető tendenciái nem javulnak.

Mi idézhet elő egy Ethereum-bikafutamot?

Ha az aktív felhasználók és DeFi tokenek jelentősen növekvő száma nem képes előidézni egy bikafutamot, vajon mi fog?
A legtöbben úgy gondolják, a bikafutam az Ethereum 2.0 frissítésének elindítása következtében várható.
Azok számára, akik nem tudják, miről van szó, jól jöhet egy kis összefoglalás: az ETH 2.0 egy olyan, mindenre kiterjedő frissítés, amely felülvizsgálja a blokklánc működését, ezáltal sokkal gyorsabbá és olcsóbbá téve a jelenleginél, miközben egyúttal a decentralizációt is elősegíti.
Ezt olyan technológiák használatával fogja megvalósítani, mint a Proof of Stake vagy a szilánkosítás (sharding).
Az árak alakulásának szempontjából rendkívül fontos a Proof of Stake, más néven a staking. A zárolás és kamatozás (staking) az ETH lezárását fogja elősegíteni, ezáltal csökkentve a piacon értékesíthető készletet, ugyanakkor pedig ösztönözve a befektetőket arra is, hogy nagy mennyiségben vásárolják a kriptovalutát.
A befektetők úgy vélik, hogy ha az ösztönző struktúrák megfelelőek lennének, lehetséges lenne az ETH robbanásszerű sikere. Adam Cochran professzor és kriptobefektető még odáig is elment, hogy azt mondta, a zárolás és kamatozás, illetve a teljes ETH 2.0 frissítés kivitelezése „a társadalom legnagyobb gazdasági változását” okozhatná.
A frissítést azonban jelentős bizonytalanság veszi körül, amely sajnálatos hír az ETH bikáinak számára.
Justin Drake, az Ethereum Alapítvány egyik kutatója mások kijelentéseivel ellentétben nemrég úgy nyilatkozott, nem gondolja, hogy a frissítés első fázisának („0. fázis”) kódját lehetséges lenne még 2020-ban kiadni.
A BitMEX kutatócsoportja májusban szintén közzétett egy jelentést, amelyben a következőt állították:

 „Az Ethereum 2.0 rendkívül bonyolultnak bizonyul. […] észszerűen valószínűnek tűnik az, hogy valami rosszul fog alakulni, vagy hogy további jelentős késésékre lehet majd számítani.”

Olvastad már? Ez a bika jel pár Bitcoin-ralit már megelőzött

Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Tájékoztatás : A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Miért olyan megbízható a blokklánc technológia?

A blokklánc technológia az utóbbi években robbanásszerűen terjedt el, különösen a pénzügyi szektorban, ahol a technológia a Bitcoin és egyéb kriptovaluták mellett vált ismertté. A...

Solana (SOL) technikai elemzés 04.19.

Prémium Solana (SOL) A Solana (SOL) kétszámjegyű árfolyam-emelkedése az elmúlt 24 órában a Coinglass adatai szerint a Futures piacon néhány short pozíció felszámolását eredményezte. A SOL értéke a...

Arthur Hayes: A „kockázatos” stablecoin

Az Ethena mesterséges dollárja, az USDe az utóbbi időben robbanásszerű növekedést ért el, tekintettel az ellenállhatatlan hozamviszonyaira. Sőt, most már a stablecoinok között az első ötben...

A ChatGPT előrejelzi a főbb kriptók árait a BTC feleződése után

Vendégbejegyzés A közelmúltbeli felezési esemény egy sor árfolyammozgást indított el a jól ismert kriptovaluták esetében. Ahogy a piaci szereplők alkalmazkodnak ehhez az új fázishoz, a ChatGPT friss...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!