Az amerikaiak 21%-a kriptózik

Az NBC nemrégiben végzett felméréséből az derül ki, hogy a megkérdezett amerikaiak ötöde használt már kriptót, például befektetett, vagy kereskedett valamelyikkel.
A 21%-os szám 1000 megkérdezett résztvevőt jelent. Ez az eredmény arra utal, hogy a kriptoeszközök egyre jobban terjednek.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az elmúlt évben a kriptopiac jelentős növekedést tapasztalt, a jelenlegi teljes kapitalizáció 2,2 billió dollár környékén van.
Nem csoda hát, ha az emberek ekkora része már kapcsolatba került az iparággal valahogy, a népszerűség növekszik, főleg a férfiak körében.
A felmérés során a férfi válaszadók 50%-a válaszolta, hogy kereskedett kriptóval, vagy van aktív befektetése.
A kriptopénzeket és az iparág egészét tekintve a nézetek széles skálán mozognak, az emberek fele teljesen semlegesen tekint a területre, vagy éppen nem tudja megmondani, hogy mit is gondol róla.
19% nyilatkozott pozitívan a kriptoeszközök és az iparág tekintetében, 25%-uk viszont határozottan negatív véleményen van.
A felméréshez március 18. és 22 között kérdeztek meg 1000 embert, így kapták meg ezeket a végeredményeket.

Mennyi az annyi?

Számos alkalommal próbálták már meghatározni, mennyi amerikai rendelkezik kriptopénzzel, vagy, hogy egyáltalán hányan hallottak erről.
Az egyik, nagyobb hírverést kapó felmérést 4 éve végezte a Global Blockchain Business Council, 5700 résztvevővel.
Akkor, 2018-ban 5% mondta azt, hogy van kriptopénze, és 21% nyilatkozott arról, hogy fontolgatja a vásárlást.
Ahogyan a mostani esetben is, abban a felmérésben is a férfi válaszadókról derült ki, hogy sokkal nagyobb mértékben érdeklődtek a terület iránt.
Idén februárban a Nordvpn végzett egy saját közvélemény-kutatást, ekkor szintén 1000 embert kérdeztek meg, közülük pedig 68% bevalottan tisztában volt a kkriptoipara jellemző kockázatokkal.
32%-uk úgy fogalmazott, hogy nem ismer semmiféle rizikót, az amerikai válaszadók 69%-a jelezte, hogy nagyjából értik, mik is azok a kriptopénzek.

2021 novemberében a cryptoliteracy.org publikálta a saját felmérésük eredményét, ez viszont arra utal, hogy
2021-során is jobbára még alacsony szinten van a kriptopénzek alapjainak az ismerete.
A felmérésben több ország lakosai is részt vettek, de az amerikai válaszadók 96%-a a kriptó alapvető jellegzetességeivel sem volt tisztában.

Olvastad már? Új kriptoadó lépett hatályba Indiában

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az USA politikusai 2030-ig parkolópályára tehetik a CBDC-t

Amikor pár éve mindenki arról beszélt, hogy az amerikai jegybank, a Federal Reserve hamarosan saját, központi digitális pénzt bocsát ki, a kriptósok és az adatvédők...

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.