Az amerikai képviselőház bizottságának álláspontja és annak hatása a stablecoin piacra

Az Egyesült Államok Képviselőháza Pénzügyi Szolgáltatások Bizottságának döntése, amely a stablecoinok szabályozását támogatja, miközben ellenzi a központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését, egyértelműen jelzi a stratégiát: ösztönözni a magánszektorbeli innovációt és egyúttal megerősíteni az amerikai dollár dominanciáját.

Egy világos és kockázatarányos szabályozás, amely a kibocsátók átláthatóságára és a tartalékkövetelményekre összpontosít, legitimálhatja a stablecoinokat, vonzhatja az intézményi tőkét, és gyorsíthatja az elterjedésüket.

Ugyanakkor a túlszabályozás kockázatot is jelenthet, hiszen elűzheti az innovációt olyan külföldi joghatóságokba, mint Dubai, az Egyesült Királyság vagy az Európai Unió, amelyek már most strukturált keretek között integrálják a stablecoinokat.

Az Egyesült Államok döntése, hogy a magánszektorbeli stablecoinokat részesíti előnyben a kormány által kibocsátott CBDC-kkel szemben, a svájci megközelítéshez hasonlít.

Ez elősegítheti egy versenyképes ökoszisztéma kialakulását, de hátrányt is jelenthet azokkal a régiókkal szemben, amelyek az államilag támogatott digitális valuták fejlesztésében előrehaladottabbak, például Kína digitális jüanja vagy az EU digitális eurója.

A szabályozási egyértelműség megerősítheti a stabilcoinokat, mint likviditási központokat a hagyományos pénzügyi szektor és a decentralizált pénzügyek (DeFi) között – hasonlóan az EU MiCA (Markets in Crypto-Assets) keretrendszeréhez, amely az alkalmazhatóságot és a kockázatcsökkentést egyensúlyozza.

Ez az álláspont más globális szabályozókat is arra ösztönözhet, hogy hasonló stratégiákat alkalmazzanak, a CBDC-k helyett a stabilcoinokra helyezve a hangsúlyt, miközben az átjárhatóság fejlesztésére összpontosítanak.

Jelenleg a stablecoinok a kriptotranzakciók körülbelül 70%-át teszik ki, és kulcsszerepet játszanak a napi 24 órás elszámolásokban és a határokon átnyúló tranzakciókban, ezzel megerősítve helyüket a pénzügyi rendszerben.

Az Egyesült Államok döntése jelentős hatással lesz a globális szabályozási környezet alakulására, meghatározva, hogy a stablecoinok globális pénzügyi eszközzé válnak-e, vagy továbbra is egy széttöredezett alternatívát képeznek az állami digitális valutákkal szemben.

Hon NG, a Bitget jogi igazgatója

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Cronos árfolyam megugrott az ETF hírekre – Raydium parabola rally előtt?

Prémium Cronos & Raydium  A Bitcoin árfolyama az elmúlt napokban 108.000 dollár fölé emelkedett, és továbbra is ezen a tartományon belül maradt. Ennek köszönhetően a top 10 kriptovaluta,...

A Solana befektetői forgatagban: Új lendület az árfolyamban?

A Solana on-chain aktivitása megugrott, de az árfolyam nem követte a lendületet. Az eszköz ára 1,14 dollárral csökkent a növekedés ellenére. A cikk írásakor a Santiment...

Mely kriptókat érdemes megvásárolni mielőtt új csúcsra ér a Bitcoin

Vendégbejegyzés A Bitcoin grafikonján nemrég egy rendkívül bikás alakzat jelent meg, amely akár 230 ezer dollárig repítheti a kriptovaluta árát. Bár a Bitcoin árfolyamára az utóbbi...

Ilyen hatással lehet Trump vámkiterjesztése a bitcoin piacára és a globális gazdaságra

Az Egyesült Államok elnöke, Donald Trump aláírt egy rendeletet, amely augusztus 1-jéig elhalasztja a jelenlegi vámhatáridőt – jelentette be a Fehér Ház. Scott Bessent pénzügyminiszter...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.