Andrew Yang megvásárolta a Helium Mobile-t

Emlékszel, amikor a kriptósok előálltak azzal az ötlettel, hogy „csináljunk egy decentralizált mobilszolgáltatót, ahol az emberek egy kis eszközzel otthon szórják a netet a többieknek”?

A legtöbben ezen jót nevettek, és elkönyvelték egy tipikus, utópisztikus kísérletnek, ami a gyakorlatban sosem fog működni.

Maradj naprakész a kriptovaluta világában – kövess minket az X-en a legfrissebb hírek, betekintések és trendekért!🚀

Nem tagadhatjuk, a Helium első szárnypróbálgatásai bizony inkább kritikákat generáltak, mint fényes sikert, és a projekt sokáig a “nem tudom eldönteni, hogy komoly vagy kamu” kategóriába esett számos felhasználónál. Aztán eljött 2026 nyara, és a kísérletből hirtelen egy olyan üzlet lett, amit nem más, mint egy egykori amerikai elnökjelölt vásárolt fel.

Andrew Yang tényleg rácsapott

Június első napjaiban futott be a hír, hogy a Noble Mobile, amit az ismert amerikai politikus és vállalkozó, Andrew Yang alapított még 2025-ben, hivatalosan felvásárolta a Helium Mobile-t. Yang Noble Mobile-ja eddig egy virtuális mobilszolgáltató volt, amelyik a T-Mobile hálózatát bérelve próbálta felvenni a versenyt a nagyokkal, mint az AT&T vagy a Verizon. Most viszont az akvizícióval a Noble közvetlenül rákapcsolódik a Helium Networkre, amely az Egyesült Államokban nagyjából 137 ezer, hétköznapi emberek által üzemeltetett hotspotból áll.

Bár a pontos vételárat nem hozták nyilvánosságra, Yang úgy nyilatkozott, hogy a Helium alacsony árazása egyelőre nem fog változni, a Helium-felhasználók pedig zökkenőmentesen fognak átkerülni a közös hálózatba.

A létszám már nem vicc

A Helium eddig is tudott hangos lenni a kriptóban, de a felvásárlás mögött nagyon is valós, „web2-es” mérőszámok állnak. Ez az a projekt, ahol a felhasználó-számok tényleg elkezdtek elszállni. A korábbi riportok még csak napi 1,9 millió csatlakozó eszközről beszéltek, de 2026 elejére a hálózat elérte a 3,3 millió napi aktív usert, miközben az adatforgalom átlépte a napi 126 TB-os szintet.

A Helium Mobile saját regisztrációi pedig megközelítették az 596 ezret, nagyjából megduplázva a tavalyi nyár számait. A hálózatot ráadásul már nem csak a kriptósok használják, hanem a hagyományos, nagy amerikai telkom cégek is elkezdték a saját adatforgalmukat a Heliumra terelni, mert egyszerűen olcsóbb nekik.

A bevétel is kezd komoly lenni

De a legszebb az egészben a matek. A DePIN projektek 99 százaléka általában zseniális elméletben, de elbukik ott, hogy senki sem fizet a szolgáltatásukért valódi pénzt. A Helium viszont elkezdett pénzt termelni. A Syndica friss jelentése szerint a Helium Mobile 2026 márciusában elérte a 2,5 millió dolláros havi bevételt, ami új történelmi csúcs.

Lényegében csak az első negyedévben majdnem annyi pénzt csináltak, mint 2025-ben összesen, ráadásul a bevételük 57 százaléka már márciusban is abból jött, hogy a nagy szolgáltatók nekik fizettek az adatforgalom tehermentesítéséért. Ez már egy működő B2B üzleti modell.

kripto.NEWS 💥
Friss kriptovaluta hírek magyarul
Napi 200+ hír. Gyors, több nyelven.
Megnézem

Miért lett ebből komolyabb sztori?

A Helium Mobile akvizíciója a bizonyíték arra, hogy a kriptós infrastruktúra ki tud törni a saját „geek-szagú” buborékjából. A HNT, a Helium hálózat tokenje és a DAO a helyén marad, de a felszín, amit az átlag amerikai fogyasztó lát, mostantól egy teljesen hétköznapi, megfizethető mobilszolgáltatás lesz.

Amikor egy ismert politikus és üzletember rákölt egy vagyont egy kriptós hálózatra, hogy versenyezzen az AT&T-vel, ott a Web3 hivatalosan is megérkezett a valóságba.

Olvastad már? A Mt. Gox 739 millió dollárnyi bitcoint mozgatott meg, nő a piaci nyomás

Pásztor Miklós
Szerző:
Kriptopiaci kutató, a Kriptoworld.hu külsős szerzője

Tűz. Kerék. Gőzgép. Bitcoin.

📅 Megjelenés: 2026. június 4. • 🕓 Utolsó frissítés: 2026. június 4.
✉️ Kapcsolat: [email protected]


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Jó hír érkezett a Bitcoin-bányászoknak, jelentősen csökkent a hálózat nehézsége

A Bitcoin árfolyama ugyan nehéz hónapon van túl, de a bányászok számára most végre érkezett némi fellélegzés. A hálózat bányászati nehézsége vasárnap több mint 10%-kal csökkent,...

Az XRP árfolyama újra emelkedik, de a háttérben egy váratlan szereplő mozgatja a piacot

Az XRP az elmúlt napokban ismét életjelet adott magáról. Az árfolyam 1,11 dollárról 1,18 dollárig kapaszkodott, ami első ránézésre egyszerű technikai visszapattanásnak tűnhet. A háttérben...

Sam Bankman-Fried elvesztette a fellebbezést, marad a 25 éves börtönbüntetés

Az FTX korábbi vezérigazgatójának, Sam Bankman-Friednek nem sikerült hatályon kívül helyeztetnie a csalás miatt hozott elmarasztaló ítéletét és az FTX összeomlásához kapcsolódó 25 éves börtönbüntetését....

Lengyel kriptovétó: tovább csúszik a MiCA bevezetése

Lengyelország elnöke, Karol Nawrocki harmadszor is megvétózta azt a kriptovaluták szabályozásáról szóló törvényjavaslatot, amely az európai kriptoeszközök piacairól szóló rendelet (MiCA) hazai bevezetését célozta. Nawrocki csütörtökön...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.