A tőzsdék felénél nincs, vagy nagyon gyenge az ügyfélazonosítás

-

A legtöbb tőzsde, amely nem teljesíti a szabályozói elvárásokat, európai székhelyű. Világszinten alig a platformok fele várja el a KYC-t, az ügyfélazonosítást.
Legalábbis erre jutott a CypherTrace a legutóbbi tanulmányában.

Több, mint 800 tőzsdét vizsgáltak meg, köztük centralizált, decentralizált, és AMM- tőzsdéket is. Ezek közül pedig 56% nem követelte meg a KYC-t, az egyre szigorúbb pénzmosás elleni szabályok dacára.
A legtöbb ilyen tőzsde Európában van, dacára annak, hogy hagyományosan az öreg kontinenst tekintik a legszigorúbban szabályozottnak. 60%-uk elégtelen szintű azonosítási praktikákat alkalmaz.
A három vezető ország az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság és Oroszország. Szingapúr is előkelő helyet birtokol a gyenge tőzsdéknek otthont adó országok között.
A tanulmány szerint sok tőzsde még arra sem veszi a fáradtságot, hogy a felhasználási feltételei között megemlítse, hogy melyik országban működik. Ez pedig szándékosnak tűnik, mert az ilyen tőzsdék 85%-a a KYC szabályokhoz is lazábban áll hozzá.
Ez pedig arra utal, hogy néhány tőzsde kifejezetten azért titkolja a működési székhelyét, hogy ne kelljen megfelelnie a szabályoknak.
A Seychelles-szigeteken bejegyzett tőzsdék 70%-a is gyengén teljesít ezen a téren, így az apró ország még mindig a pénzmosás kapcsán merülhet fel beszédtémaként.
21 dex vizsgálata után 81%-nak nincs, vagy nagyon elnagyolt a KYC procedúrája. Mindenesetre azt is hozzá kell tenni, hogy a dexek nem feltétlenül jó helyek a pénzek tisztára mosásának.
A CypherTrace rámutatott, hogy a KuCoin tőzsdéről ellopott 7,9 milliónyi kriptó is csak beküldve lett az UniSwapra, nem adták el ott.

A defi projektek sokszor olyan szolgáltatásokat ajánlanak, amelyek elsősorban a bankok vagy a pénzintézetek sajátja, így elméletileg ugyanazon szabályok alá tartoznának, mint ez utóbbiak.

„Ezek mind pénzügyi műveletek, és valószínűleg a már létező törvények hatálya alá esnek. Értékpapír-törvény, a banki és a hitelezési törvény, és amelyik teljesen biztos, az a pénzmosás elleni törvény.”

Dave Jevans, a CypherTrace ügyvezetője mindenesetre elmondta, szerinte a defi protokollok nem fogják csak úgy alávetni magukat a szabályoknak:

„Az elmúlt hónapok során kiderült, ezek a platformok nem nagyon foglalkoznak a KYC kérdésével. Azzal védekeznek, hogy ők csak megírják a kódot, és bár pénzt keresnek vele, mégsem ők működtetik. Viszont érdekes látni, hogy az egyes platformok irányítási rendszere hogyan alakul. Ahogy a kockázati tőke által megtámogatott startupok esetén is láthatjuk, sokszor a cég maga fog neki a megfelelési folyamatnak.”

Azt viszont Jevans még hozzátette, lehet, hogy nem akarják, de a defi sem fogja sokáig elkerülni a szabályozást.

Olvastad már?  A CFTC illegális derivátumtőzsde-üzemeltetéssel vádolja a BitMEX-et

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

 

Legfrissebb bejegyzéseink

Milyen út vezetett el a 100.000 dolláros bitcoinig?

A Bitcoin az első kriptovaluta átlépte a 100.000 dolláros küszöböt, ami sorsfordító pillanatot jelent 15 éves történetében. A fillérekből 100.000 dollárig: a Bitcoin figyelemre méltó fejlődése A...

Chainlink & Litecoin árfolyam elemzés 10.10.

Prémium Chainlink & Litecoin A kriptopiac zuhanórepülésben van! A Bitcoin árfolyamának esése a tokenek többségének, így a Chainlink és a Litecoin árát is lenyomta. Közben, miközben a piacok...

Bitcoin (BTC) árfolyam elemzés 10.10.

Prémium Bitcoin (BTC) A kriptopiac 24 óra alatt 5,62%-ot esett, és jelenleg 349,745 milliárd dolláros kereskedési volumen mellett 3,44 billió dollárt ér. Ezek után a Bitcoin árfolyama is...

Az Ethereum kereskedők új rekordot várnak a jövő héten

A kriptopiacon fokozódik az izgalom az Ethereum körül, és sok elemző úgy véli, hogy az Ethereum ára hamarosan új magasságokba emelkedhet, egyesek szerint még a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.