A Ripple lehet, hogy felvásárolná a csődbe ment Celsius eszközeit

A Ripple aktívan törekszik arra, hogy fúziók és felvásárlások révén növelje a vállalat méretét – mondta egy szóvivőjük a Reutersnek.
A Ripple Labs – az XRP mögött álló blokkláncos fizetési vállalat – érdeklődhet a fizetésképtelen Celsius kriptohitelező céghez tartozó eszközök megvásárlása iránt.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A vállalat szóvivője a Reutersnek elmondta, hogy a Ripple „érdeklődik a Celsius és eszközeinek megismerése iránt, és hogy bármelyik releváns lehet-e az üzletünk szempontjából”.
Arra a kérdésre, hogy a Ripple tervezi-e a Celsius teljes felvásárlását, a szóvivő nem kívánt válaszolni. A Celsius platformjának natív utility tokenje, a CEL 23%-ot emelkedett szerdán a híreket követően.
A Celsius júniusban befagyasztotta a felhasználók eszközeit a „szélsőséges piaci körülmények” miatt, majd egy maroknyi más kriptofarm, mint a Voyager és a CoinFLEX is követte a lépését. Ezután sietve kifizette a különböző defi-hitelekből fennálló tartozásait, visszaszerezte a biztosítékokat, majd egy hónappal később csődöt jelentett.
A bejelentésekből kiderült, hogy a hitelnyújtó cég eszközei között készpénz, kriptopénz, a cég saját Celsius (CEL) tokenjei, valamint különböző digitális eszközök voltak a letéti számlákon, a hiteleken és a Bitcoin-bányászati üzletágon belül.
A cég kötelezettségeivel összevetve azonban a vállalat mérlegében még mindig 1,19 milliárd dolláros hiány állt, és a cég hitelezőinek esélye arra, hogy visszakapják a pénzüket, igen kedvezőtlennek tűnik.
A bejelentésekből kiderült, hogy a Ripple nem tartozott a Celsius fő hitelezői közé. Ennek ellenére a cég a múlt héten benyújtotta a hitelező csődeljárásban való képviseletre irányuló kérelmét.
A Ripple nem válaszolt azonnal a Decrypt kriptohírportál megkeresésére, hogy további megjegyzéseket fűzzön egy esetleges felvásárlási ügylethez, bár egy szóvivője a Reutersnek azt mondta, hogy a vállalat „aktívan keresi az M&A lehetőségeket a vállalat stratégiai skálázása érdekében”.
A Ripple-t januárban 15 milliárd dollárra értékelték, miután 2019 decemberében visszavásárolta a C sorozatú tőkeemelésből származó részvényeit.
A vállalat júliusi jelentése szerint az áprilistól júniusig terjedő időszakban 408 millió dollár értékben adott el XRP-t – jóval többet, mint az előző negyedévben eladott 273,27 millió dollár.
Forrás: Decrypt

Olvastad már? A Coinbase a stake-re fogadott az Ethereum merge-je előtt

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.

Legfrissebb bejegyzéseink

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.