A Nintendo is érdeklődik a metaverse iránt

A Super Mario és a Pokemon franchise-ok fejlesztője többet törődik azzal, hogy jó élményt nyújtson a játékosoknak, mint hogy megnyerje a konzolversenyt.
A Nintendo a legutóbbi pénzügyi eredményéről szóló jelentés közzététele után élő kérdezz-feleleket tartott, ahol állítólag kifejezték „érdeklődésüket” és „potenciáljukat” a Metaverse iránt, amikor a videojátékaiba történő blokklánc- és az NFT-technológia bevezetésére terelődött a szó.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


David Gibson, az MST Financial vezető elemzője Twitter-bejegyzésben megkérdezte, mit gondol a japán játékóriás a Metaverse-ről és az NFT-kről, és ők is megerősítették, hogy jelenleg nem dolgoznak semmin, de még meghatározzák, mit tudnának kínálni a játékosoknak.


Figyelemre méltó, hogy a Nintendo fő szempontja az, hogy „milyen élményt tudunk nyújtani” a játékosoknak és a rajongóknak.
Egyértelműen óvatosak az NFT-k esetleges bevezetésével vagy a metaversumokon belüli integrációkkal kapcsolatban.
A Pokemon és a Zelda franchise-ok készítőjéek e szavai egy olyan időszakban hangzanak el, amikor más nagy videojáték-gyártó cégek és konzolok is kísérleteznek a blokkláncjátékokkal.
Eddig a Ubisoft fejlesztett ki egy NFT platformot Ubisoft Quartz néven, és a Castlevania készítője, a Konami is kiadta saját NFT gyűjteményét.
Eközben a Microsoft 69 milliárd dollárért felvásárolta az Activision Blizzardot, és megerősítette, hogy az Xbox a metaverse platformok fejlesztésén fog dolgozni.
A Ubisoft Quartz és Digits bevezetése azonban jelentős visszhangot váltott ki a közösségből, és nemrég a Ubisoft vezetője, Nicolas Pouard azt sugallta, hogy a játékosok talán még nem teljesen értik az NFT-k előnyeit.

A pénzügyi tájékoztató során a Nintendo 2,5%-os profitveszteséget jelentett be a decemberig tartó kilenc hónapra vonatkozóan, mivel a számítógépes chipek hiányai csökkentették a termelést.

Olvastad már? Medve zászló jött létre a Solana grafikonján, 50 dollár a cél

Forrás: cointelegraph.com

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.