A Neuberger Berman, a 400 milliárd dolláros alap bitcoinba fektet

A vállalat közölte, hogy az árucikk-alapjának legfeljebb 5%-át lehet mostantól bitcoin-termékekbe fektetni.
A több mint 402 milliárd dollárnyi pénzt menedzselő Neuberger Berman vagyonkezelő vállalat 164 millió dolláros Commodity Strategy Fund alapjának legfeljebb 5%-át bitcoin-termékekbe, például határidős szerződésekbe és kanadai bitcoin ETF-be történő befektetésre különítette el.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelethez benyújtott szabályozói bejelentésben a 82 éves cég közölte, hogy az új szabály „azonnal hatályba lép”, és lehetővé teszi a Neuberger Berman Commodity Strategy Fund számára, hogy az árupiaci alapjából származó 8,2 millió dollárt bitcoin-termékekbe fektesse, akár közvetlenül, akár egy „teljes tulajdonú leányvállalaton” keresztül, ahogyan azt más határidős ügyletek esetében is teszi.
Az Egyesült Államokban a Neuberger határidős ügyletek kereskedése a CFTC által szabályozott tőzsdéken, például a chicagói árutőzsdén fog zajlani.
A kanadai bitcoin ETF-ekkel való kereskedés választása az ETF-ek hiányát tükrözi az USA-ban.
A pénteki bejelentés módosította a részvényesek között korábban, augusztus 11-én közzétett bejelentést.
Az eredeti bejelentésben az alap zöld utat kapott az Ethereum-származékos ügyletekbe való befektetésre is, bár a pénteki, kizárólag bitcoinra vonatkozó módosításból kimaradt az Ethereum minden említése.
A Neuberger csatlakozott a kriptóba beszálló vezető vagyonkezelők sorához. Idén áprilisban a Morgan Stanley bejelentette, hogy több alapja a teljes vagyonának akár 25%-át is bitcoin határidős kötésekbe és a Grayscale Bitcoin Trustba fektetheti.
Hasonlóképpen, a Goldman Sachs bejelentette, hogy tervezi, Ethereum határidős ügyletekkel fog kereskedni, a már meglévő bitcoin határidős ügyletei mellett.
A kisebb vagyonkezelő szervezetek már most is jelentős mennyiségű kriptót tartanak.

A Goldman Sachs jelentése kiemelte, hogy az általa világszerte megkérdezett 150 családi iroda 15%-a már most is tart kriptót. Ez a szám az amerikai válaszadók esetében 25%.
Bár a bitcoin történelmi emelkedése lehűlt az elmúlt hónapokban, a piac lassan magához tér, újabb magán- és intézményi érdeklődésre tartva számot.

Olvastad már?  A Bitcoin létrehozása – ingyenes ekönyv a Bitcoin mögötti technológiáról

Forrás:  decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Legfrissebb bejegyzéseink

Átverés: kamu nyereményekkel fűthették a Polymarket-őrületet

Amikor a Polymarket tavaly berobbant a köztudatba, mindenki ugyanazt ismételgette: "Végre itt egy platform, ami nem hazudik. Minden fogadás, minden dollár ott van a blokkláncon,...

Anime lányokkal jött a csali, a végén meg a kriptót vitte el a malware

Ha a kriptós csalásokról van szó, a legtöbben valami borzasztóan komplikált adathalász emailre, egy feltört Twitter-fiókra, vagy egy hamis weboldalra gondolnak. Olyan helyekre, ahol a...

A Franklin Templeton új DRIP ETF-je Bitcoint vesz a részvényosztalékból

A hagyományos pénzügyi világban kevés unalmasabb dolog van a DRIP stratégiánál. A Dividend Reinvestment Plan, vagyis az osztalékok automatikus visszaforgatása évtizedek óta arról szól, hogy...

Az AI-nak csak annyira megy a kriptokereskedés, mint az embernek, aki az utasításokat adja neki

Ha megnyitod az X-et vagy a YouTube-ot, valószínűleg öt percen belül találsz egy videót, ami azt ígéri: "Csak kapcsold rá az AI-t a Binance fiókodra,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.