A Neuberger Berman, a 400 milliárd dolláros alap bitcoinba fektet

A vállalat közölte, hogy az árucikk-alapjának legfeljebb 5%-át lehet mostantól bitcoin-termékekbe fektetni.
A több mint 402 milliárd dollárnyi pénzt menedzselő Neuberger Berman vagyonkezelő vállalat 164 millió dolláros Commodity Strategy Fund alapjának legfeljebb 5%-át bitcoin-termékekbe, például határidős szerződésekbe és kanadai bitcoin ETF-be történő befektetésre különítette el.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelethez benyújtott szabályozói bejelentésben a 82 éves cég közölte, hogy az új szabály „azonnal hatályba lép”, és lehetővé teszi a Neuberger Berman Commodity Strategy Fund számára, hogy az árupiaci alapjából származó 8,2 millió dollárt bitcoin-termékekbe fektesse, akár közvetlenül, akár egy „teljes tulajdonú leányvállalaton” keresztül, ahogyan azt más határidős ügyletek esetében is teszi.
Az Egyesült Államokban a Neuberger határidős ügyletek kereskedése a CFTC által szabályozott tőzsdéken, például a chicagói árutőzsdén fog zajlani.
A kanadai bitcoin ETF-ekkel való kereskedés választása az ETF-ek hiányát tükrözi az USA-ban.
A pénteki bejelentés módosította a részvényesek között korábban, augusztus 11-én közzétett bejelentést.
Az eredeti bejelentésben az alap zöld utat kapott az Ethereum-származékos ügyletekbe való befektetésre is, bár a pénteki, kizárólag bitcoinra vonatkozó módosításból kimaradt az Ethereum minden említése.
A Neuberger csatlakozott a kriptóba beszálló vezető vagyonkezelők sorához. Idén áprilisban a Morgan Stanley bejelentette, hogy több alapja a teljes vagyonának akár 25%-át is bitcoin határidős kötésekbe és a Grayscale Bitcoin Trustba fektetheti.
Hasonlóképpen, a Goldman Sachs bejelentette, hogy tervezi, Ethereum határidős ügyletekkel fog kereskedni, a már meglévő bitcoin határidős ügyletei mellett.
A kisebb vagyonkezelő szervezetek már most is jelentős mennyiségű kriptót tartanak.

A Goldman Sachs jelentése kiemelte, hogy az általa világszerte megkérdezett 150 családi iroda 15%-a már most is tart kriptót. Ez a szám az amerikai válaszadók esetében 25%.
Bár a bitcoin történelmi emelkedése lehűlt az elmúlt hónapokban, a piac lassan magához tér, újabb magán- és intézményi érdeklődésre tartva számot.

Olvastad már?  A Bitcoin létrehozása – ingyenes ekönyv a Bitcoin mögötti technológiáról

Forrás:  decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.