A Metamask mobilos böngészője megmutatja nekünk az Ethereum jövőjét

-

A már nagyon várt Ethereum-alapú mobilos böngésző gyors és ingyenes fizetési megoldást fog biztosítani a felhasználói számára
A MetaMask nevű Ethereum wallet-szolgáltató tegnap bemutatta a privát béta-tesztelés fázisába került mobilos böngészőjét, hogy a fejlesztőktől visszajelzéseket kapjon.


A böngésző hozzáférést biztosít az Ethereum blokkláncához, hogy javakat tároljunk rajta, illetve hozzáférjük az azt használó decentralizált applikációkhoz.
Ez tulajdonképpen az asztali gépeken már régóta használható MetaMask wallet mobil verziója, amely ugyanígy hozzáférést ad a felhasználóinak az ethereum hálózathoz.
Jelenleg az asztali változat több, mint 1.3 millió felhasználóval bír, és egyedül idén áprilisban 1 millió tranzakciót hajtottak végre rajta keresztül.

Azonban nagyon gyakori a kritika – és ez egyben az Ethereumot is érinti – , hogy lassú és drága, különösen magas terheltségg mellett, azaz amikor sok tranzakciót hajtanának végre adott időn belül.
Miközben ez a jelenség nem egyedül a MetaMaskot érinti, ez a hálózaton történő dapp-használat csökkenéséhez vezetett, és elindította a fejlesztőket egy akár 5-10 évig is eltartó úton, amely egy sokkal jobban skálázható hálózat megalkotásához kell.
De a MetaMask úgy gondolja, ő megtalálta a megoldást.
Ahogy Eric Conner blokklánc-kutató a twitteren megosztotta, a MetaMask böngészője a Connext


Hálózatot és a Dai stablecoint fogja használni az ingyenes és gyors tranzakcióihoz, amely szolgáltatásnak az InstaPay nevet adták.
A Connext Hálózat egy úgynevezett második rétegű infrastruktúra, amelyet kifejezetten a skálázódás megoldására terveztek, amelyet a hálózat eredeti kódjainak megváltoztatása nélkül meg tud oldani.
Ennek során közvetlen csatornákat használ a gyorsabb és olcsóbb tranzakciókhoz, hasonlóan, mint ahogy a Lightning Network működik a bitcoin esetében, vagy ahogy a gyakorlatban a Spankchain projekt működése közben is láthatjuk.
Az InstaPay a Connext Network fizetési csatornáit fogja használni, a fizetés azonnali lesz – legalábbis az Ethereum 14 másodperces tranzakcióidejével összehasonlítva – , és teljesen ingyenes.
Pénzként pedig a Dai, egy USD-hez kapcsolt, viszont lekötött fedezetként ETH-t használó stablecoin szerepel majd. Ez ugyanúgy működik, ahogy maga a MetaMask is működik, tehát a felhasználók teljes kontrollal bírnak a saját privát kulcsaik, így a saját javaik felett.
Az átutalások Dai címek között történhetnek, ideértve bárkit, aki a MetaMask mobilos böngészőjét, vagy a Dai Card nevű, különálló szolgáltatást használja.

Jelenleg a tesztverzióban a maximum letét 30 dollár, a maximum utalási összeg pedig 10 dollár lehet, ezek a limitek viszont az éles verzióban emelve lesznek. Viszont van a történetben egy apró csavar.
A Connext Hálózat egy nem-felügyelt wallet, ami azt jelenti, hogy te felelsz a saját privát kulcsidért, viszont a hálózat maga még nem decentralizált.
Miközben a Connext egy publikus csomópontokon futó hálózat, így hamis tranzakciók indítása bonyolult – hiszen azonnal kiderül az esetleges maniuláció – , viszont a cég maga cenzúrázhat.
Szóval egyelőre nem tökéletes, viszont mégis, egyfajta bepillantást enged nekünk, hogy hogyan is fog működhet az Ethereum a közeli jövőben.
A fő blokklánc továbbra is egy biztonságos felületet nyújt a nagyobb értékű tranzakciókhoz, miközben a kisebb pénzügyi műveletek, az InstaPayhoz hasonló cégek égisze alatt a második rétegen működhetnek.

Olvasatad már? Irán egy új árrendszerrel engedélyezné a kriptopénz-bányászatot

Ez segít megszűntetni a már amúgy is leterhelt blokklánc további túlzsúfolását, miközben ajtót nyit a decentralizált pénzügyi szolgáltatások, a DeFi néven ismert applikciók előtt. Ez lesz az Ethereum – egyik – jövője, mikor kilép a béta fázisból.
Forrás: decrypt.co

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Miért olyan megbízható a blokklánc technológia?

A blokklánc technológia az utóbbi években robbanásszerűen terjedt el, különösen a pénzügyi szektorban, ahol a technológia a Bitcoin és egyéb kriptovaluták mellett vált ismertté. A...

Solana (SOL) technikai elemzés 04.19.

Prémium Solana (SOL) A Solana (SOL) kétszámjegyű árfolyam-emelkedése az elmúlt 24 órában a Coinglass adatai szerint a Futures piacon néhány short pozíció felszámolását eredményezte. A SOL értéke a...

Arthur Hayes: A „kockázatos” stablecoin

Az Ethena mesterséges dollárja, az USDe az utóbbi időben robbanásszerű növekedést ért el, tekintettel az ellenállhatatlan hozamviszonyaira. Sőt, most már a stablecoinok között az első ötben...

A ChatGPT előrejelzi a főbb kriptók árait a BTC feleződése után

Vendégbejegyzés A közelmúltbeli felezési esemény egy sor árfolyammozgást indított el a jól ismert kriptovaluták esetében. Ahogy a piaci szereplők alkalmazkodnak ehhez az új fázishoz, a ChatGPT friss...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!