A koronavírus miatt bezárhat a Wall Street, a bitcoin továbbra is kitart

A koronavírus New York városát is elérte, így a bankok szabadságra küldik dolgozóikat. A Wall Street jelentős kiesést tapasztalhat az elkövetkezendő hónapok során, de a bitcoin kereskedelme szüntelenül folytatódhat.

A Wall Street-i és londoni bankok kiürülnek

Az olaj árfolyamának összeomlása miatt a napokban akkorát zuhantak a részvénypiacok, hogy egy ideig beszüntették a kereskedést.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

A világ legnagyobb bankjai jelenleg azon gondolkodnak, hogy átszervezzék vagy korlátozzák munkaerőjüket, hogy felvegyék a harcot a vírus terjedésével. Egyéb bankok azt tervezik, hogy áthelyezik magukat.
A CNN megírta, hogy a JPMorgan máris külön irodákba osztotta kereskedési és eladási csapatát és a Bank of America is hasonló módon cselekedett fix jövedelmű és értékapapírokkal foglalkozó csapatukkal.
A Goldman Sachs kereskedői átmenetileg távmunkában dolgoznak.
A Wall Street mellett a londoni bankok is küzdenek a vírus körüli pánikkal. A napokban az Egyesült Királyság kormánya bejelentette a vírus ötödik áldozatát az országban. A Deutsche Bank és az HSBC is hazaküldte személyzetét, hogy otthonról dolgozzanak.
Ahogy egyre nő az új esetek száma Londonban és New Yorkban, úgy egyre nehezebbé válik a kereskedelmi felületek fenntartása, ahol a kereskedők és alkalmazottak részvényeket, valutákat, kötvényeket adnak és vesznek.

A bitcoin- és kriptokereskedők megnyugodhatnak

A legnagyobb kriptotőzsdék ugyan rendelkeznek valamilyen székhellyel, de a kereskedés online zajlik.
A kriptoközösség így megnyugodhat, hogy a koronavírus terjedése logisztikai szempontból nem lesz kihatással a piacokra.
Még a legnagyobb kriptotőzsdéknél is csupán ezer alkalmazott van. Például a Coinbase LinkedIn-oldala szerint alig több mint 1000 alkalmazott dolgozik a cégnél.
Összehasonlításképpen, a JPMorgannél 200 000 alkalmazott dolgozik, ebből több tízezer New Yorkban.
A bankok és pénzügyi intézmények is arra kényszerülnek, hogy tevékenységeik nagy részét online felületekre állítsák át.
Az értékpapírpiacokkal foglalkozó Securities Industry and Financial Markets Association (SIFMA) a CNN Businessnek elmondta, hogy évente ellenőrzik az ipar képességét arra, hogy vészhelyzetek esetén készen állnak-e alternatív kommunikációs csatornákat nyújtani.

Olvastad már? A befektetők a menedékek felé fordulnak, a bitcoin alulszerepelt

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Cardano megint bizonyítani akar, elindult a Leios teszthálózat

A kriptóban kevés projekt kap annyi kritikát a sebessége (pontosabban a lassúsága) miatt, mint a Cardano. A közösség és a piac évek óta azt várja,...

Fájdalmas rekordot hozott az idei második negyedév, sosem volt még ennyi hackertámadás a kriptóban

Amikor a kriptó biztonságáról beszélünk, általában mindenkinek a nagy, többmilliárdos botrányok jutnak eszébe, mint a régi Mt. Gox, vagy az FTX összeomlása. Akkor hetekig csak...

Az Exodus saját részvény-szolgáltatást indít

Ha megkérdeztél egy kriptóst tíz évvel ezelőtt, mire való egy tárca, a válasz egyszerű volt. A seed tárolására, meg arra, hogy ne a tőzsdén porosodjon...

Választás elé került a Wall Street: bitcoin vagy AI?

Tavaly mindenki azt hitte, hogy a tech és a kriptó kéz a kézben fog menetelni felfelé. A narratíva az volt, hogy aki szereti a jövőt,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.