A koronavírus miatt bezárhat a Wall Street, a bitcoin továbbra is kitart

A koronavírus New York városát is elérte, így a bankok szabadságra küldik dolgozóikat. A Wall Street jelentős kiesést tapasztalhat az elkövetkezendő hónapok során, de a bitcoin kereskedelme szüntelenül folytatódhat.

A Wall Street-i és londoni bankok kiürülnek

Az olaj árfolyamának összeomlása miatt a napokban akkorát zuhantak a részvénypiacok, hogy egy ideig beszüntették a kereskedést.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

A világ legnagyobb bankjai jelenleg azon gondolkodnak, hogy átszervezzék vagy korlátozzák munkaerőjüket, hogy felvegyék a harcot a vírus terjedésével. Egyéb bankok azt tervezik, hogy áthelyezik magukat.
A CNN megírta, hogy a JPMorgan máris külön irodákba osztotta kereskedési és eladási csapatát és a Bank of America is hasonló módon cselekedett fix jövedelmű és értékapapírokkal foglalkozó csapatukkal.
A Goldman Sachs kereskedői átmenetileg távmunkában dolgoznak.
A Wall Street mellett a londoni bankok is küzdenek a vírus körüli pánikkal. A napokban az Egyesült Királyság kormánya bejelentette a vírus ötödik áldozatát az országban. A Deutsche Bank és az HSBC is hazaküldte személyzetét, hogy otthonról dolgozzanak.
Ahogy egyre nő az új esetek száma Londonban és New Yorkban, úgy egyre nehezebbé válik a kereskedelmi felületek fenntartása, ahol a kereskedők és alkalmazottak részvényeket, valutákat, kötvényeket adnak és vesznek.

A bitcoin- és kriptokereskedők megnyugodhatnak

A legnagyobb kriptotőzsdék ugyan rendelkeznek valamilyen székhellyel, de a kereskedés online zajlik.
A kriptoközösség így megnyugodhat, hogy a koronavírus terjedése logisztikai szempontból nem lesz kihatással a piacokra.
Még a legnagyobb kriptotőzsdéknél is csupán ezer alkalmazott van. Például a Coinbase LinkedIn-oldala szerint alig több mint 1000 alkalmazott dolgozik a cégnél.
Összehasonlításképpen, a JPMorgannél 200 000 alkalmazott dolgozik, ebből több tízezer New Yorkban.
A bankok és pénzügyi intézmények is arra kényszerülnek, hogy tevékenységeik nagy részét online felületekre állítsák át.
Az értékpapírpiacokkal foglalkozó Securities Industry and Financial Markets Association (SIFMA) a CNN Businessnek elmondta, hogy évente ellenőrzik az ipar képességét arra, hogy vészhelyzetek esetén készen állnak-e alternatív kommunikációs csatornákat nyújtani.

Olvastad már? A befektetők a menedékek felé fordulnak, a bitcoin alulszerepelt

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.