A koronavírus miatt bezárhat a Wall Street, a bitcoin továbbra is kitart

A koronavírus New York városát is elérte, így a bankok szabadságra küldik dolgozóikat. A Wall Street jelentős kiesést tapasztalhat az elkövetkezendő hónapok során, de a bitcoin kereskedelme szüntelenül folytatódhat.

A Wall Street-i és londoni bankok kiürülnek

Az olaj árfolyamának összeomlása miatt a napokban akkorát zuhantak a részvénypiacok, hogy egy ideig beszüntették a kereskedést.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

A világ legnagyobb bankjai jelenleg azon gondolkodnak, hogy átszervezzék vagy korlátozzák munkaerőjüket, hogy felvegyék a harcot a vírus terjedésével. Egyéb bankok azt tervezik, hogy áthelyezik magukat.
A CNN megírta, hogy a JPMorgan máris külön irodákba osztotta kereskedési és eladási csapatát és a Bank of America is hasonló módon cselekedett fix jövedelmű és értékapapírokkal foglalkozó csapatukkal.
A Goldman Sachs kereskedői átmenetileg távmunkában dolgoznak.
A Wall Street mellett a londoni bankok is küzdenek a vírus körüli pánikkal. A napokban az Egyesült Királyság kormánya bejelentette a vírus ötödik áldozatát az országban. A Deutsche Bank és az HSBC is hazaküldte személyzetét, hogy otthonról dolgozzanak.
Ahogy egyre nő az új esetek száma Londonban és New Yorkban, úgy egyre nehezebbé válik a kereskedelmi felületek fenntartása, ahol a kereskedők és alkalmazottak részvényeket, valutákat, kötvényeket adnak és vesznek.

A bitcoin- és kriptokereskedők megnyugodhatnak

A legnagyobb kriptotőzsdék ugyan rendelkeznek valamilyen székhellyel, de a kereskedés online zajlik.
A kriptoközösség így megnyugodhat, hogy a koronavírus terjedése logisztikai szempontból nem lesz kihatással a piacokra.
Még a legnagyobb kriptotőzsdéknél is csupán ezer alkalmazott van. Például a Coinbase LinkedIn-oldala szerint alig több mint 1000 alkalmazott dolgozik a cégnél.
Összehasonlításképpen, a JPMorgannél 200 000 alkalmazott dolgozik, ebből több tízezer New Yorkban.
A bankok és pénzügyi intézmények is arra kényszerülnek, hogy tevékenységeik nagy részét online felületekre állítsák át.
Az értékpapírpiacokkal foglalkozó Securities Industry and Financial Markets Association (SIFMA) a CNN Businessnek elmondta, hogy évente ellenőrzik az ipar képességét arra, hogy vészhelyzetek esetén készen állnak-e alternatív kommunikációs csatornákat nyújtani.

Olvastad már? A befektetők a menedékek felé fordulnak, a bitcoin alulszerepelt

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

CZ szerint az embereknek esélye sem lesz a kriptó tömeges adopciójában, mert az AI megelőz minket

Amikor azt találgatjuk, hogy mikor jön el a kriptó igazi, világméretű adaptációja, általában arra gondolunk, hogy mikor fogja a szomszédunk, a nagymamánk vagy a sarki...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.