A koronavírus miatt bezárhat a Wall Street, a bitcoin továbbra is kitart

A koronavírus New York városát is elérte, így a bankok szabadságra küldik dolgozóikat. A Wall Street jelentős kiesést tapasztalhat az elkövetkezendő hónapok során, de a bitcoin kereskedelme szüntelenül folytatódhat.

A Wall Street-i és londoni bankok kiürülnek

Az olaj árfolyamának összeomlása miatt a napokban akkorát zuhantak a részvénypiacok, hogy egy ideig beszüntették a kereskedést.

Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!

A világ legnagyobb bankjai jelenleg azon gondolkodnak, hogy átszervezzék vagy korlátozzák munkaerőjüket, hogy felvegyék a harcot a vírus terjedésével. Egyéb bankok azt tervezik, hogy áthelyezik magukat.
A CNN megírta, hogy a JPMorgan máris külön irodákba osztotta kereskedési és eladási csapatát és a Bank of America is hasonló módon cselekedett fix jövedelmű és értékapapírokkal foglalkozó csapatukkal.
A Goldman Sachs kereskedői átmenetileg távmunkában dolgoznak.
A Wall Street mellett a londoni bankok is küzdenek a vírus körüli pánikkal. A napokban az Egyesült Királyság kormánya bejelentette a vírus ötödik áldozatát az országban. A Deutsche Bank és az HSBC is hazaküldte személyzetét, hogy otthonról dolgozzanak.
Ahogy egyre nő az új esetek száma Londonban és New Yorkban, úgy egyre nehezebbé válik a kereskedelmi felületek fenntartása, ahol a kereskedők és alkalmazottak részvényeket, valutákat, kötvényeket adnak és vesznek.

A bitcoin- és kriptokereskedők megnyugodhatnak

A legnagyobb kriptotőzsdék ugyan rendelkeznek valamilyen székhellyel, de a kereskedés online zajlik.
A kriptoközösség így megnyugodhat, hogy a koronavírus terjedése logisztikai szempontból nem lesz kihatással a piacokra.
Még a legnagyobb kriptotőzsdéknél is csupán ezer alkalmazott van. Például a Coinbase LinkedIn-oldala szerint alig több mint 1000 alkalmazott dolgozik a cégnél.
Összehasonlításképpen, a JPMorgannél 200 000 alkalmazott dolgozik, ebből több tízezer New Yorkban.
A bankok és pénzügyi intézmények is arra kényszerülnek, hogy tevékenységeik nagy részét online felületekre állítsák át.
Az értékpapírpiacokkal foglalkozó Securities Industry and Financial Markets Association (SIFMA) a CNN Businessnek elmondta, hogy évente ellenőrzik az ipar képességét arra, hogy vészhelyzetek esetén készen állnak-e alternatív kommunikációs csatornákat nyújtani.

Olvastad már? A befektetők a menedékek felé fordulnak, a bitcoin alulszerepelt

Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.