A BRICS nem kíván versenyezni az Egyesült Államokkal

A brazil elnök, Luiz Inacio Lula a héten tartott BRICS csúcstalálkozó során megosztotta a gondolatait a gazdasági társulás jövőjét illetően.

A dél-amerikai államfő Johannesburgban tartózkodik, ahol most tartják az idei BRICS találkozót, a tagországok, Brazília, Oroszország, India, Kína és Dél-Afrika vezetőinek a részvételével.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A találkozón egyedül az orosz elnök, Vlagyimir Putyin nem vesz részt személyesen.

Lula kérdést kapott arról, hogy a BRICS hogyan viszonyul a G7-hez, a G20-hz, vagy az USA-hoz, az elnök pedig úgy fogalmazott, hogy a szervezet nem kíván versenyezni másokkal, hanem inkább a saját folyamataik megszervezésére koncentrál.

Az elnök amellett is elszólalt, hogy a BRICS bővítse a létszámát, és új jelentkezőket vegyenek fel, további országok előtt nyissák ki a kapuikat.

Brazília szomszédja, Argentína felvételét pedig kifejezetten támogatná, ezt már többször is említette a sajtónak adott nyilatkozataiban.

„Nem kívánunk versenyezni a G7, a G20 államaival, vagy az USA-val, és nem kívánjuk azt sem, hogy a BRICS egy exkluzív, zárt klub legyen, olyan intézményt akarunk, amely sok tagnak nyújt előnyöket.”

Az idei találkozónak helyet adó Dél-Afrika korábban úgy fogalmazott, hogy nem-hivatalosan már 23 ország fejezte ki a csatlakozási szándékát, vagy érdeklődött az ehhez szükséges feltételekről.

A sajtóinformációk szerint ezek között megtalálható Algéria, Argentína, Bangladesh, Bahrein, Fehéroroszország, Bolívia, Venezuela, Vietnám, Kuba, Honduras, Egyiptom, Indonézia, Kazahsztán, Kuvait, Marokkó, Nigéria, Palesztina, Szaúd-Arábia, Szenegál, Thaiföld, az Egyesült Arab Emírségek, és Etiópia jelezte a szervezetnél, hogy szívesen csatlakoznának.

Ezek közül azonban már legalább egy hivatalosan letagadta, hogy érdeklődött volna a tagfelvételről.

A Dél-afrikai tisztviselők korábban arra utaltak, hogy nagyjából 40 ország jelezte a részvételét a BRICS találkozón.

A brazil elnök régóta kritizálja az amerikai dollár dominanciáját a világkereskedelemben, és többször is arra bíztatta a többi országot, hogy kezdjenek el függetlenedni az USD-től, és inkább a saját nemzeti valutájukat használják.


Csatlakozz Prémium csoportunkhoz, ahol exkluzív tartalmakhoz, elemzésekhez és érdekességekhez nyílik hozzáférésed.


Az egyes országok az egymás közötti kereskedelemben át tudnának térni a saját pénznemeik használatára, és a lehető legnagyobb mértékben eltávolodni a dollártól.

Lula a közös BRICS valutát is jó ötletnek tartja, főleg azért, mert ezzel egy rendkívül hatékony ellensúly jönne létre az dollárral szemben.

„Egy közös pénznem létrehozása, amelyet fizetésre tudnánk használni az egymás közötti kereskedelemben, megkönnyítené a pénzügyi elszámolást, és nagymértékben csökkentené az országaink sebezhetőségét a kereskedelmi ügyletek során.”

Olvastad már? A Binance kilátástalan jövő elé néz az Egyesült Államokban

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple megelőzte az Ubert és a Xiaomit – Az XRP új történelmi csúcson

A kriptopénzpiac növekedése egyre nyilvánvalóbb, különösen az elmúlt évben, és július csak még tovább erősítette ezt a narratívát. A három legnagyobb piaci kapitalizációjú kriptovaluta mind bekerült...

A BlackRock stakinget vinne az Ethereum ETF-be – Elindult az intézményi áttörés?

A 2025. július 17-én az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletéhez (SEC) benyújtott dokumentum szerint a BlackRock arra készül, hogy frissítse iShares Ethereum Trust (ETHA) alapját,...

A SUI áttöri a 4 dollárt: DeFi-bővülés és NEAR-integráció hajtja az emelkedést

A szélesebb kriptopiacon belül a SUI árfolyama figyelemre méltó erőt mutatott júliusban, olyan vezető altcoinok mellett, mint az XRP, az ADA vagy a HYPE. Az elmúlt...

A Dogecoin áttörte a háromszöget – Közel lehet az 1 dolláros rali?

Izgalmas fejlemények a Dogecoin háza táján. Egy hosszú távú mintából való határozott kitöréssel és egy 500 millió dolláros intézményi támogatással a Dogecoin újra a reflektorfénybe...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.