A bitcoinról is rendelkeznek az IMF új szabványai

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) frissítette a fizetési mérleg szabványait, hogy tükrözze a digitális eszközök növekvő szerepét.

Most először a kriptovalutákat, például a bitcoint (BTC), hivatalosan is elismerik a globális gazdasági jelentésekben.

Tehát hogyan osztályozza pontosan az IMF a kriptovalutákat? Mit jelent ez a határokon átnyúló tranzakciókra, a stakingre és a bányászatra nézve? Itt egy részletesebb áttekintés a legfontosabb változásokról és azok jelentőségéről.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A kriptovaluták már az IMF globális normái közé tartoznak

Az IMF a nemrég megjelent Hetedik Fizetésimérleg-kézikönyvben (BPM7) beillesztette a gazdasági keretrendszerébe a kriptovalutákat, például a bitcoint.

Ez az első alkalom, hogy az IMF részletes útmutatást ad arra, hogyan kell a digitális eszközöket besorolni a globális statisztikákban.

A kézikönyv március 20-án jelent meg, és a bitcoint, valamint hasonló kriptovalutákat nem produktív eszközként kategorizálja.

Ez a besorolás kiemeli gazdasági szerepüket, miközben megkülönbözteti őket a hagyományos pénzügyi eszközöktől.

Hogyan osztályozza az IMF a digitális eszközöket?

Az IMF új keretrendszere két fő kategóriába sorolja a digitális eszközöket: helyettesíthető és  non-fungible tokenek.

Ezután tovább osztályozza őket aszerint, hogy kapcsolódnak-e kötelezettségekhez.

  • A bitcoin és más kriptovaluták, amelyek nem járnak kötelezettségekkel, tőkeeszközöknek minősülnek.
  • A kötelezettségekkel fedezett stabilcoinokat pénzügyi eszközként kezelik.

A bitcoinhoz hasonló kriptoeszközök fizetőeszközként szolgálnak, de nem kapcsolódnak kötelezettségekhez.

A tőkeszámlán nem termelt, nem pénzügyi eszközként tartják nyilván őket.

Hogyan hat ez a határokon átnyúló kriptovaluta-tranzakciókra?

Az új besorolás megváltoztatja a nemzetközi kriptovaluta-tranzakciók nyilvántartását.

Amikor bitcoint vagy hasonló eszközöket küldenek külföldre, ezeket mostantól a tőkeszámlán nem termelt eszközök vételének vagy eladásának tekintik.

Közben az olyan platformokhoz kötött kriptovaluták, mint az ether vagy a solana, részvénytulajdonként is besorolhatók.

Ez akkor fordulhat elő, ha a befektető más országban él, mint ahol az eszköz létrejött.

Például, ha egy brit befektető amerikai kibocsátású solana tokeneket tart, ezeket a pénzügyi számlán tőkekriptoeszközként rögzítik.

Az IMF megjegyzi, hogy bár ezek az eszközök kriptográfiára épülnek, működésük hasonlít a részvényekhez a tulajdonjog szempontjából.

Új szabályok a stakingre és a bányászatra

Az IMF a kriptovaluta staking és bányászat összetettségével is foglalkozik. Azt javasolja, hogy a tokenek tartásáért kapott jutalmakat a részvényosztalékokhoz hasonlóan kezeljék, attól függően, hogy mekkora az állomány és mi a célja.

Az IMF most már szolgáltatásként ismeri el a bányászatot és a stakinget, amelyek a blokklánc-tranzakciók érvényesítését segítik.

Ezeket az országok számítástechnikai szolgáltatásainak exportjaként és importjaként rögzítik, így jobban nyomon követhető gazdasági hatásuk.

A BPM7 kézikönyvet több mint 160 ország közreműködésével fejlesztették ki. Segítséget nyújt a globális gazdasági adatok jelentésében.

Bár az egyes országok eltérően alkalmazhatják a szabványokat, ez a frissítés fontos lépés a digitális eszközök elismerése felé a világgazdaságban.

Olvastad már? Érkezik az Ethereum kínálati sokkja?

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Éles fordulat, Peter Schiff most Bitcoin adományokat kér

Reggel kávéval a kézben görgeted a híreket, és mit látsz? Peter Schiff, az ember, aki évek óta ostorozza a Bitcoint, mintha az valami lejárt szavatosságú...

A spot ethereum-ETF-ek iránt is fellendült az érdeklődés

Az elmúlt nap során az Ethereum iránt hatalmas kereslet mutatkozott a tőzsdén kereskedett alapok (ETF-ek) piacán. A Sosovalue adatai szerint az Ethereum Spot ETF-ek 24 óra alatt 104 millió...

A Binance új stratégiája: átláthatóság a listázások és törlések terén

A Binance kriptotőzsde április 25-én közzétett egy részletes áttekintést a listázási és törlési folyamatairól. Céljuk, hogy nagyobb átláthatóságot biztosítsanak a projektek csapatai és a kriptoközösség...

Fontolgatod, hogy kiszállsz az ADA-ból vagy a DOT-ból? A Codename:Pepe (AGNT) okosabb választás lehet ebben a negyedévben

Vendégbejegyzés Ahogy a bikapiac erősödik, a befektetők egyre inkább fontolgatják, hogy átcsoportosítják pénzüket az ADA-ból és a DOT-ból. Egy új kihívó körül kezd pezsegni a piac—ez...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.