A Binance-alkalmazott lebukott bennfentes kereskedéssel – óriási nyereségre tett szert

A világ legnagyobb kriptotőzsdéje, a Binance szigorú lépéseket tett egyik alkalmazottjával szemben, akit bennfentes kereskedelem megsértésével vádolnak.

A Binance hivatalos bejegyzése szerint az érintett alkalmazott a korábbi BNB Chain-es pozíciójából származó bizalmas információkat használta fel tokenek vásárlására, még egy nyilvános bejelentés előtt.

Nem sokkal a projekt indulása után eladta a tokenek egy részét, és jelentős profitra tett szert.

Bennfentes kereskedelem gyanúja a Binance alkalmazottjánál

A vádak március 23-án láttak napvilágot, amikor a Binance panaszokat kapott az érintett személy tevékenységéről.

Belső vizsgálatot indítottak, amely során kiderült, hogy az alkalmazott több tárcacímet is használt, hogy a Token Generation Event (TGE) előtt vásároljon tokeneket.

A projekt nyilvános indulása után eladta birtokai egy részét, míg a többit további árfolyam-emelkedésre számítva megtartotta.

Bár a Binance nem hozta nyilvánosságra az alkalmazott nevét, megerősítette, hogy az illetőt azonnali hatállyal felfüggesztették. A vállalat azt is közölte, hogy jogi lépéseket tesz és együttműködik a hatóságokkal a további intézkedések érdekében.

A Binance integritási erőfeszítéseinek részeként négy bejelentőt jutalmazott egyenként 100.000 dollárral, mivel hivatalos csatornán keresztül jelezték a visszaélést.

Gyanús tárca 200.000 dollár értékű nyereséggel

Egy külön bejegyzésben a Wu Blockchain arról számolt be, hogy egy Binance-alkalmazotthoz köthető tárca, amelyet állítólag Freddie Ng név alatt azonosítottak, 113.000 dollár profitot szerzett UUU tokenek kereskedelméből a Binance Smart Chain-en (BSC).

binance
Forrás: X

A tárca eredetileg 6227 dollárt költött 24,1 millió UUU token vásárlására, majd 6,02 millió tokent adott el, jelentős haszonnal.

A fennmaradó 18,09 millió token – amelynek értéke körülbelül 200.000 dollár – kilenc különböző tárca között van szétosztva.

A Binance szigorú fellépése a visszaélések ellen

A Binance ismételten megerősítette elkötelezettségét a transzparens és tisztességes kriptokereskedelem mellett.

A vállalat közölte, hogy teljes mértékben együttműködik a hatóságokkal, és jogi lépéseket tesz minden olyan alkalmazott ellen, aki bennfentes információval él vissza.

Ez nem az első eset, hogy egy nagy tőzsdénél hasonló ügy történt. Tavaly a Coinbase egykori menedzsere ismerte be, hogy bizalmas információkat szivárogtatott ki tokenlistázásokról személyes nyereség reményében.

A Binance ezzel szemben proaktív módon lép fel: akár 10.000 dolláros jutalmat is kínál azoknak az alkalmazottaknak, akik bennfentes kereskedelmet vagy információszivárgást jelentenek a vállalaton belül.

Olvastad már? A Bitcoin ETF-ek öt hét után 744 millió dolláros beáramlást könyveltek el

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Sokkal egyszerűbb lehet kvantum-állóvá tenni az Ethereumot, mint hittük?

A kvantumtámadás olyan a kriptós világban, mint valami sci-fi horror. Valamikor a távoli jövőben (ami egyre közelebb van) jön egy szuperszámítógép, és egyetlen gombnyomással feltöri...

A DeFi újra eljátssza a 2021-es őrületet, de most sokkal veszélyesebbé vált a mutatvány

Aki átélte a 2021-es kriptós bikapiacot, az pontosan tudja, mi volt az őrület csúcsa, a decentralizált hitelezés. Amikor mindenki fedezetként berakta a kriptóját egy okosszerződésbe,...

A Standard Chartered 100 dolláros UNI árfolyamot vár

Ha van valami, amit a bankárok általában utálnak, az a DeFi. Nekik ez a versenytárs, a rendszer, amit azért találtak ki, hogy kivágják őket a...

A Fülöp-szigetek betiltotta a privacy coinok használatát

Volt idő, amikor a kriptó legnagyobb vonzereje az volt, hogy senki sem tudta, kinek és hova küldöd a pénzed. A korai blokkláncos időkben a teljes...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.