A kínai állam két kriptós befektetési alapot indít Hong Kongban

-

Kína közismerten barátságtalanul áll hozzá a kriptoiparhoz, de úgy látszik, hogy az abból származó profitot nem veti meg.

Egy állami tulajdonban lévő, legnagyobbak közé tartozó biztosítótársaság két kriptopénzekre fókuszáló befektetési alapot is indít Hong Kongban.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!

A China Pacific Insurance Company (CPIC) és a Waterdrip Capital közösen indítanak alapokat a városban, amely speciális gazdasági övezetként működik, és amely bevallottan azon igyekszik, hogy a régió kriptoiparának a központjává váljon, befektetőket és vállalatokat odacsábítva.

A CPIC a kínai állam tulajdonában van, és az ország harmadik legnagyobb biztosító-társasága.

A Waterdrip egy nemzetközi befektetési intézmény, amely már korábban is beállt több kripto-projekt mögé támogatóként.

Többek között a Polkadotban is rendelkeznek részesedéssel. Saját elmondásuk alapján a leginkább úttörő gondolkodású kínai blokklánc-szakértők alapították meg az alapot, még 2017-ben.

A két cég a helyi befektetési szektor számára két alapot vezetett be, amelyeken keresztül kockázati tőkét lehet a kriptoipari cégekbe befektetni.

Ezek között az egyik kifejezetten a POS tokenekre, azaz a kamatfizető kriptopénzekre fókuszál, és az ilyen megoldással működő blokkláncokat követi.

A másik alap a már hagyományosnak mondható kockázati befektetési lehetőségekre összpontosít, így a blokkláncos infrastruktúra-fejlesztés, a defi alkalmazások, a web3 és a metaverzum, valamint az NFT-szektor ígéretes projektjeibe fektet be.

A fő cél, hogy a befektetők számára egy kellőképpen diverzifikált és innovatív alapot ajánlhassanak, a célcsoportban pedig az egyéni befektetők mellett a különböző intézményi partnerek, és privát vagyonkezelők is megtalálhatók.

A kínai kormányzat szigorúan fellép a kriptopénzekhez köthető tevékenységek ellen az országban, ennek ellenére Hong Kong úgy tűnik, jó úton halad, hogy az iparágban vezető szerepet tölthessen be, és a jelek szerint ez a felállás Pekingnek sincs ellenére.

A Bloomberg nemrégiben arról adott hírt, hogy a kínai állami bankok a városban már végezhetnek szolgáltatásokat a kriptoipari cégek számára is.

zeta

Olvastad már? A Bitcoin whitepaper el van rejtve minden Apple MacBookon

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Solana most először jövedelmezőbb, mint az Ethereum

Az Ethereum versenytársának számító okosszerződés-rendszer, a Solana először előzte meg az Ethereumot nyereségességben. A blokklánc jövedelmezőségét a lánc által létrehozott teljes gazdasági értékként határozzák meg,...

Bikafuttatás pár nap múlva: Melyik kriptót érdemes megvenni a 25-50x-es nyereségért?!

Vendégbejegyzés A kriptopiac hatalmas fellendülés küszöbén áll, és a befektetők éberen keresik a lehetőségeket, hogy jelentősen megsokszorozzák befektetéseiket. Mindenki fejében ott motoszkál a kérdés, hogy mely kriptovaluták...

A Dogecoin alapítója csalódott a ChatGPT-4o-ban, Íme, hogy miért

Billy Markus, aki 2013-ban Jackson Palmerrel együtt létrehozta az eredeti mém jellegű Dogecoin kriptopénzt, "Shibetoshi Nakamoto" álnéven aktív X felület felhasználóként tevékenykedik. Számos témát kommentál a...

Hivatalosan is megnyitotta a kapuit az OKX tőzsde Ausztráliában

Az OKX tavaly augusztusban nyitott irodát Sidneyben, most pedig elindították a helyi platformjukat. A keddre bejelentett indulás spot kereskedést tesz lehetővé minden ausztráliai felhasználó számára, míg...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!