A Bank of America vezetője eszközosztályként tekint a kriptopénzekre

A Bank of America operatív igazgatója nem tekinti a kriptopénzeket versenynek. Ehelyett inkább eszközosztályként definiálja őket, megjegyezve, hogy „az emberek mindenféle különböző okokból szeretik”.

Bank of America operatív igazgatója a kriptóról: „Egyáltalán nem tekintem versenynek”

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Tom Montag, a Bank of America COO-ja csütörtökön a kriptopénzekről beszélt a Chainalysis vezérigazgatójának, Michael Gronagernek adott interjújában, a blokkláncelemző cég által New Yorkban rendezett konferencián.
Montag egyben a Bank of America globális banki és piaci részlegének elnöke és a vállalat vezetői csapatának tagja. Ő felel a vállalatokat és az intézményi befektetőket kiszolgáló összes üzletágért.
Elmondása szerint a kriptopénzek a derivatívákra emlékeztetik őt azok kezdeti időszakában. Azt is elismerte, hogy nem érti a stabilcoinokat. „Nem értem annyira, mint a többiek a teremben… Tényleg van dollár a stablecoin mögött?”.
A Bank of America COO-ját arról is megkérdezték, hogy a bankok versenyeznek-e a kriptovalutákkal. Erre így válaszolt:

„Egyáltalán nem tekintem versenynek. Én csak egy újabb eszközosztályként tekintek rá … és az emberek mindenféle különböző okokból szeretik.”

A Bank of America vezetője nem az egyetlen, aki a kriptót eszközosztályként látja. A rivális befektetési bank, a Goldman Sachs májusban azt mondta, hogy a bitcoin befektethető eszköz.

A JPMorgan júliusban kijelentette, hogy sok ügyfele a kriptót olyan eszközosztálynak tekinti, amelybe befektetni szeretne.
Azzal kapcsolatban, hogy a bitcoin értéktároló-e, Montag elmondta: „Eljutottam oda, hogy ez globális értéktárolóként értéket képviselhet. Nehéz amerikaiként értékelni ennek fontosságát, amikor az ember egy stabil valutához van szokva”.
Ami a Federal Reserve saját központi banki digitális valutájának (CBDC) bevezetését illeti, úgy vélekedett: „Elkerülhetetlen lesz, de jó lesz”.
Jerome Powell, a Federal Reserve elnöke szeptemberben azt mondta: „Proaktívan dolgozunk annak értékelésén, hogy kibocsátsunk-e CBDC-t, és ha igen, milyen formában”.
A múlt hónapban a Bank of America bemutatta kriptokutatását, megjegyezve, hogy a digitális eszközök „túl nagyok ahhoz, hogy figyelmen kívül hagyjuk őket”. A bank kifejezetten kriptokutatásra fókuszáló csapatát júliusban hozták létre.

Olvastad már? Biden jóváhagyására vár az infrastruktúra-törvényjavaslat

Forrás: news.bitcoin.com
Kiemelt kép: James Robertson

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Bhutan kriptoturizmusra vált, de ez igazi innováció vagy inkább végső kétségbeesés?

A Himalája rejtett királysága, Bhutan, amelyet eddig leginkább a Bruttó Nemzeti Boldogság elve és festői kolostorai miatt ismerhettünk, most egészen más eszközzel próbálja megnyerni a...

100.000 dollár fölött a bitcoin árfolyama, mit jelent ez a 2025-ös év további részére?

Május 8-án, az európai kereskedés zárásához közeledve a bitcoin február óta először 100 ezer dollár fölé emelkedett. Ezzel az áprilisi mélypontról való emelkedése már elérte...

A bitcoin készletének 88%-a nyereséges

A kriptopiac szokásos hullámvasútját járja, emelkedések, visszaesések, oldalazás, semmi új a nap alatt. De ha egy kicsit a felszín alá nézünk, érdekes dologra bukkanunk. A...

A Solana éjjeli hibajavítása nem éppen a decentralizáció mintapéldája

Képzeljük el a következő jelenetet, éjszaka van, és a Solana fejlesztői pánikszerűen dolgoznak. Egy súlyos hiba tátong a rendszerben, egy olyan sebezhetőség, amely lehetővé tenné...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.