A Celsius Network kriptohitelező platform 2000% fölötti növekedést jelentett

A Celsius Network, egy kriptopénzek hitelezésével foglalkozó vállalat a tavalyi évre 2165%-os növekedést jelentett a nálunk elhelyezett betétekben. Ezzel együtt viszont a növekvő érdeklődést bizonytalanságok árnyékolják be.

Alex Mashinsky, a cég ügyvezetője elmondta, miszerint a tavalyi indulásuk óta mintegy 160 ezer hitelügyletet bonyolítottak, és eddig 345 millió dollár értékben helyeztek náluk letétbe kriptoeszközöket.
A társaság számára a megőrzési szolgáltatást végző BitGo jelentése alapján a cég több mint 1,5 milliárd dollárnyi tranzakciót végzett.

Honnan származik a haszon?

A szép növekedés ellenére, lehet némi zavar a cég által alkalmazott osztalékszámítási módszerben, és abban, hogy ezt hogyan kommunikálják a felhasználók felé.
Ahogy a honlapjukon áll, a Celsius a náluk elhelyezett betéteket hitelként helyezi ki befektetési alapok, intézményi kereskedők, és tőzsdék részére – az ebből származó kamat a haszon. Azaz például intézményekhez is kerülhet a betétek egy része, amelyek a mérlegkimutatásuk alapján 50-150% közötti biztosítékot tartanak.
Viszont ami nem teljesen tiszta az az, hogy a tőzsdéknek való hitelezés magában foglalja a magánszemélyeket is, akik a tőzsdék P2P tőkeáttételes kereskedési lehetőségeit használják, ezt Mashinsky is megerősítette a The Block számára.
Ebben az esetben a tőzsde dönti el, mekkora biztosítékot vár el a hitelt igénybe vevő kereskedőtől, akik mind más felhasználóktól, mind a Celsiushoz hasonló hitelezőplatformoktól pénzhez juthatnak. Ilyen esetben a tréderek kockázatát egyedül a tőzsde fedezi.
Viszont ha a tőzsdével történik valami, pl. egy hekkelés, akkor a hitelezők, a Celsius is, szembesülnek a kockázatokkal.

„Amikor hitelt nyújtasz egy efféle P2P rendszerben, el kell fogadnod a tőzsde kockázat-menedzsmentjét. Ha valami baj történik, szintén el kell fogadnod azt módot, ahogy a tőzsde a problémát kezeli.” – fejtette ki egy piaci elemző a The Blocknak.

Összefonódások a Bitfinexszel

A Celsius több más tőzsde mellett a Bitfinex számára is hitelez, bár jelenleg nincs élő szerződésük. Ők jó adósnak számítanak, a tavalyi 378 millió USD-s profitjukkal, és az egymilliárdos új tőkebevonásukkal.
Ez utóbbit tokenkibocsátás útján zsákolták be. Viszont éppen jogi csatározást folytatnak a New York Attorney General szervezettel, szóval a hitelezés nekik más téren lehet kockázatos.

„A Bitfinex rizikója működtetési, szabályozási rizikó. Nem hinném, hogy csalók vagy szélhámosok, egyszerűen csak gondjaik vannak a banki háttérrel, nevezetesen az, hogy nincs nekik. Így a folyó jogszabályi vizsgálat egyértelműen kockázatot jelenthet a hitelt biztosítóknak. Ez nem olyan rendkívüli dolog, de kijelenthetjük, hogy léteznek jobb alternatívák a Bitfinexnél.”

Biztos ami biztos, a Bitfinex margin-üzletága eddig nyereségesen működik. Amellett persze a nagyarányú likvidációk a pozíciókban a hitelezők számára is veszteséget jelentettek, láttunk már ilyent.
Egyik nemrégiben történt esemény, hogy a Poloniex a CLAM token bedőlésekor elszenvedett 13 milliós veszteségét a felhasználókra terhelte. Ez minden felhasználónak, aki margin kereskedéshez bitcoint hitelezett, 16,2%-os veszteséggel járt.
A Ceslius a hitelezőknek akár 10,53%-os kamatot ígér a betéteik után. Mashinsky állítása szerint a cég mintegy 150 vállalattal áll kapcsolatban, nyújt nekik hitelt.
Mindezt annak ellenére, hogy versenyjogi szabályok szerint ezeket a szervezeteket nem nevezhetik meg. Azt mindenesetre megerősítették, hogy a Bitfinex jelenleg nincs a listájukon.

Olvastad már? Mi történhet a bitcoinnal a tömeges elfogadás után?

A jelenlegi, bitcoinra elérhető 0,3%-os éves kamat nem is túl vonzó számukra, a befektetési alapok és az intézményi szintű kereskedők ugyanis jobban fizetnek.
Forrás: theblockcrypto.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin 95 ezer dollár környékén kószál – Az 1 millió már látótávolságban

Vendégbejegyzés Sokak számára egészen meglepő, hogy a Bitcoin ($BTC) a múlt héten visszaszerezte a 95.000 dollárt, és a helyzet az, hogy ez nem csupán egy kérészéletű...

A csalásokkal venné fel a harcot az új brit kriptoszabályozás

Az Egyesült Királyság Pénzügyminisztériuma és Rachel Reeves pénzügyminiszter új kriptoszabályokat javasoltak. Céljuk, hogy „támogassák az innovációt, miközben fellépnek a csalók ellen”. Egy április 29-i közleményben a...

Érkeznek a kisbefektetők a kriptopiacra – indul a következő hullám?

Az évek során a kriptovaluta-emelkedések során mindig megfigyelhető volt az a pont, amikor a kisbefektetők is beléptek a piacra. Sokan úgy vélik, hogy az amerikai választások...

A TON lehet a 2025-ös altcoin szezon nagy nyertese? – Árfolyamelemzés és fundamentumok

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin (TON), egy nagykapitalizációjú altcoin, amelynek teljesen hígított értéke körülbelül 16 milliárd dollár, napi átlagos kereskedési volumene pedig körülbelül 114 millió dollár. Az elmúlt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.