A Trump Media and Technology Group (röviden Trump Media) – a hivatalban lévő amerikai elnök, Donald Trump családjához szorosan kötődő cég – körülbelül 2 milliárd dollár értékű BTC-t halmozott fel.
Egy nemrégiben kiadott közlemény szerint a Trump Media jelenleg körülbelül 2 milliárd dollár értékű BTC-t és bitcoinhoz kapcsolódó értékpapírokat tart.
Nem tisztázott, hogy mik ezek a kapcsolódó értékpapírok, de lehet, hogy ETF-ek.
A vállalatnak körülbelül 3 milliárd dollárnyi likvid eszköze van, ami azt jelenti, hogy a bitcoinhoz kapcsolódó termékek aránya ennek körülbelül kétharmadát teszi ki.
Az ügyet Devin Nunes elnök kommentálta, aki így nyilatkozott:
„Következetesen végrehajtjuk a nyilvánosan bejelentett stratégiánkat, és teljesítjük a bitcoin tartaléktervünket. Ezek az eszközök biztosítják cégünk pénzügyi szabadságát. Segítenek megvédeni minket a pénzintézetek diszkriminációjától. Emellett szinergiát teremtenek a hasznossági tokennel, amit a Truth Social ökoszisztémában tervezünk bevezetni.”
A Trump Media üzemelteti a Truth Social nevű platformot, amelyet Donald Trump elnök használ a bejelentések megtételére, és amely a SimilarWeb szerint jelenleg havonta több mint 32 millió felhasználót vonz.
A Trump Media korábban már beadta a kérelmet egy spot Bitcoin és Ethereum tőzsdén kereskedett alap elindítására.
Ha jóváhagyják, az eszköz közvetlenül BTC-t és ETH-t fog tartani 75/25 arányban.
Olvastad már? Az Ethereum kitörésre készül, ahogy erősödik a bikás lendület
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.