Az intézményi kereslet a bitcoin iránt gyorsan növekszik. Ezzel szemben a blokkláncon zajló aktivitás továbbra is visszafogott, ami éles ellentétben áll az ármozgásokkal és a hálózati mutatókkal.
A cikk írásakor a BTC 109.919 dolláron állt, 2,04%-ot emelkedve 24 óra alatt. Az aktív címek száma azonban továbbra is 850.000 körül mozog.
Ez az a szint, amit utoljára 2022-ben láttunk, amikor a BTC 16.000 dollár körül járt.
Ez a különbség az ETF-ek és a vállalati kincstárak növekvő szerepét mutatja. Ezekben az esetekben a nagy tőkeáramlások láncon kívül zajlanak, így a hagyományos mutatók kevésbé tükrözik a valós keresletet.
Ezért lehet, hogy a bitcoin emelkedése egy új, csendesebb piaci környezetben zajlik.

Átalakítja a vállalati BTC-elfogadás a piaci ciklusokat?
A vállalatok egyre nagyobb számban tesznek bitcoint a pénzügyi tartalékaikba. Ez azt mutatja, hogy nő az intézményi bizalom. 2025-re már 51 cég szerepelteti a BTC-t a mérlegében. Ez majdnem kétszerese a két évvel korábbinak.
Ez az évről évre tapasztalható növekedés, amit a CryptoQuant kincstári oszlopdiagramja is kiemel, erős stratégiai pozíciót jelez a vállalatok részéről.
Miközben a kisbefektetők az ármozgásokra építenek, az intézmények hosszú távra kezdenek vásárolni.
A bitcoin így spekulatív eszközből makrogazdasági fedezetté válik. Ez átalakítja a piac működését, és megerősíti az „értéktároló” szerepét.
Erőt jeleznek a bányászok, mivel csökken az eladási nyomás
Bár a bányászok pozícióindexe (MPI) 68,51%-kal emelkedett egy nap alatt, az érték továbbra is negatív. Ez arra utal, hogy a bányászok kiáramlása még mindig az éves átlag alatt van.
Történelmileg a negatív MPI szint a bányászok bizalmát jelzi az árfolyam emelkedésében. Ha korrekcióra számítanának, valószínűleg több érmét küldenének tőzsdékre.
Ez a „vonakodás az eladástól”, még a növekvő aktivitás ellenére is, azt jelzi, hogy a bányászok kitartanak.
Ez a hozzáállás finoman, de lényegesen támogatja az árfolyammozgást, miközben csökkenti a rövid távú eladói nyomást.
A BTC-tulajdonosok most profitot realizálnak, vagy csak átcsoportosítják a pozícióikat?
A „Net Realized Profit and Loss” (NRPL) 7,43%-kal emelkedett. Ez mérsékelt profitrealizálást jelez.
Ennek ellenére ez a tevékenység inkább visszafogottnak tűnik, mint agresszívnek.
A befektetők nem szállnak ki teljesen, inkább realizálják a nyereséget. A bitcoin pszichológiailag fontos szintekhez közelít.
Ez a viselkedés piaci fegyelmet jelez. A szereplők biztosítják a hozamot, miközben megtartják a kitettséget.
Ez azt is mutatja, hogy az ökoszisztéma érettebbé vált. A profitrealizálás már nem jelent automatikusan negatív fordulatot. Ezért a közelmúlt eladásai inkább taktikusak, mintsem félelemből fakadók.
A hosszú távú befektetők elveszítették a hitüket, vagy csak újrapozicionálnak?
A „Coin Days Destroyed” (CDD) értéke 3,04%-kal emelkedett. Ez arra utal, hogy a régóta tartott érmékkel kissé aktívabbá vált a kereskedés.
Ez a mozgás nem utal pánikra, mivel a növekedés viszonylag enyhe maradt. A hosszú távú befektetők átcsoportosíthatják eszközeiket, vagy szelektíven realizálhatnak nyereséget anélkül, hogy teljesen kilépnének a piacról.
Ezért ennek a csoportnak a hangulata továbbra is alapvetően optimista. Amíg a CDD mérsékelt marad, a tapasztalt befektetők bizalma fenntartja az emelkedő trendet.
Ez a kiegyensúlyozott viselkedés a hosszú távú piaci fenntarthatóságot támasztja alá.
A származékos BTC-piac új hullámot jelez?
A cikk írásakor a BTC származtatott ügyletei jelentősen megélénkültek. A kereskedési volumen 22,34%-kal nőtt, elérve a 94,2 milliárd dollárt. A nyitott pozíciók összértéke 6,71%-kal emelkedett, így 76,76 milliárd dollárra nőtt.
Figyelemre méltó, hogy az opciós forgalom 58,01%-kal ugrott meg. Ez a spekulációs kedv növekedésére utal.
Ez a növekvő tőkeáttételes részvétel fokozhatja az árfolyam-ingadozást és az árképzést is. Ugyanakkor a lelkesedés erősebb meggyőződést is tükröz a piaci szereplők részéről.
Ezért a származtatott adatok arra utalnak, hogy a kereskedők további emelkedésre számítanak, nem pedig fordulatra készülnek, ami tovább erősíti a BTC jelenlegi irányát.
Összegzésként: a BTC közel 110 ezer dolláros emelkedése visszafogott on-chain jelekkel jár. Ugyanakkor nő az intézményi elfogadottság, csökken a bányászok eladása, és erősödik a derivatívák lendülete.
Ez a változó piaci szerkezet arra utal, hogy a BTC árfolyamára most inkább a láncon kívüli tőkebeáramlás hat. Ez egy új korszak kezdete lehet, ahol a növekedés csendesebb, de erőteljesebb.
Olvastad már? Az Ethereum ETF beáramlások és altcoin rotáció hatására erősödik, a 2800 dolláros ellenállást célozza
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.