A feltételezés Scott Bessent pénzügyminiszter céljaira épül – írta Hayes egy július 3-i blogbejegyzésében. Bessent egy olyan likviditásnövelést tervez, ami a korábbi Fed-beavatkozásokra emlékeztet.
Ez azonban pénzügyi innovációval és szabályozási módosításokkal valósul meg – nem nyílt pénznyomtatással – tette hozzá.
Bessent már „kikészítette magát”, és most eljött az idő, hogy „elárassza a világot likviditásával” – jelentette ki.
Ezermilliárdok állnak készen T-Bill vásárlásra
Hayes szerint ennek a rejtett likviditásnövelő stratégiának két nagy nyertese van: a bitcoin és a JPMorgan.
A JPMorgan stablecoinja lehetővé teszi a betétek digitalizálását. Csökkenti a megfelelőségi költségeket, és kockázatmentes hozamot biztosít amerikai államkötvények vásárlásával.
Emellett a szabályozási változások, például a GENIUS törvény, előnyhöz juttathatják a „túl nagy, hogy csődbe menjen” bankokat.
Ez monopolhelyzetet teremthet a stablecoinok piacán, kizárva az olyan fintechcégeket, mint a Circle.
„A stablecoinok átvétele a túl nagy, hogy csődbe menjen (TBTF) bankok által akár 6,8 billió dollárnyi állampapír-vásárlási erőt hozhat létre.”
Ráadásul, ha a JPMorgan betéteinek akár egy részét is stablecoinra váltja, több száz milliárd dollárnyi alacsony kockázatú, magas haszonkulcsú bevételhez juthat. Ez akár meg is duplázhatja vagy triplázhatja a piaci értékét.
A bitcoin is profitálhat ebből, mert a stablecoin-kibocsátás hatalmas keresletet teremt az államkötvényekre.
Ez nem jár együtt mennyiségi lazítással, így nem nyomja le a hozamokat, de újraéleszti a kockázatos eszközöket.
A vezető kriptovaluta akkor teljesít jól, amikor bővül a likviditás és csökkennek a kamatok.
„A valódi stablecoin lehetőség nem az elavult fintech cégek, mint a Circle támogatásában nyilvánul meg. Hanem annak felismerésében, hogy az amerikai kormány a túl nagy, hogy csődbe menjen bankok kezébe adta a több ezermilliárd dolláros likviditási fegyvert, amit »innovációnak« álcáztak.”
Előnyhöz juthat az Ethereum
A JPMD stablecoin a Base hálózaton fog működni, amit a Coinbase üzemeltet. Ez egy Ethereumra épülő második rétegű megoldás, így az eszköz az Ethereum infrastruktúráját használja.
Ez a protokollt a banki likviditási rendszer elszámolási rétegeként pozicionálja.
„Ez az adósság monetizálása, csak épp Ethereum köntösben” – mondta Hayes.
Ha a nagybankok az Ethereumot használják stablecoinok elszámolására – ami jelenleg az iparági szabvány a valós eszközök tokenizálására –, nő a kereslet a hálózat blokkterülete, a második rétegek és a validátorok iránt.
Az Ethereum infrastruktúrája csendben működteti az egész rendszert. Valószínűleg ez is profitál majd belőle, bár Hayes erről nem beszélt közvetlenül.
A szakértők szerint a stakinghozamok miatt ez lehet a következő vállalati kincstári aranyláz. Ilyen hozamokat a bitcoin nem kínál.
Olvastad már? Továbbra is banki engedélyéért harcol a Ripple Labs
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.