Az Egyesült Királyság kriptós cégeinek 2026. január 1-től minden ügyletet és átutalást rögzíteniük kell.
Ez része annak a szélesebb törekvésnek, amely a kriptós adózás átláthatóságát javítaná – közölte a brit kormány.
A felhasználó teljes nevét, lakcímét és adóazonosító számát minden tranzakcióhoz rögzíteni és jelenteni kell.
A használt kriptovalutát és az átvitt összeget is meg kell adni – közölte a brit Adó- és Vámhivatal május 14-i nyilatkozatában.
A kriptoplatformokon tranzakciót végző cégek, alapítványok és jótékonysági szervezetek adatait szintén jelenteni kell.
A szabályok megszegése vagy pontatlan jelentés akár 300 angol font (£398,4) büntetést is vonhat maga után felhasználónként.
A brit Adó- és Vámhivatal közölte, hogy időben tájékoztatja a cégeket az új szabályoknak való megfelelés módjáról.
A brit hatóságok arra biztatják a kriptós cégeket, hogy már most kezdjék el az adatgyűjtést. Így biztosíthatják, hogy készen álljanak a szabályok betartására.
Az új szabály része annak, hogy az Egyesült Királyság átülteti a Gazdasági Együttműködési Szervezet kriptoeszköz-jelentési keretrendszerét. Ennek célja a nagyobb átláthatóság a kriptovaluta-adózásban.
A változások tükrözik a brit kormány célját. Erősebb szabályozási keretet akarnak létrehozni, amely támogatja az iparág növekedését, miközben védi a fogyasztókat.
Az Egyesült Királyság pénzügyminisztere, Rachel Reeves április végén benyújtott egy törvénytervezetet. Ez a kriptotőzsdéket, letétkezelőket és brókereket is szabályozás alá vonná, hogy visszaszorítsák a csalásokat és átveréseket.
„A mai bejelentés egyértelmű üzenetet küld: Nagy-Britannia nyitott az üzlet előtt – de zárva van a csalás, a visszaélés és az instabilitás előtt” – mondta akkor Reeves.
Egy tavaly novemberi brit pénzügyi felügyeleti tanulmány szerint 2024-ben a brit felnőttek 12%-a rendelkezett kriptovalutával. Ez jelentős növekedés a 2021-es 4%-hoz képest.
Az Egyesült Királyság megközelítése eltér az EU MiCA-szabályozásától
Az Egyesült Királyság a kriptoszabályokat a meglévő pénzügyi rendszerébe illeszti. Ez eltér az Európai Unió megközelítésétől, amely tavaly új szabályozási keretrendszert vezetett be.
A MiCA Crypto Alliance szerint az Egyesült Királyság egyik fontos újítása, hogy a külföldi stablecoin-kibocsátók regisztráció nélkül is működhetnek az országban.
Nem lesz felső határ a stablecoinok mennyiségére. Ez eltér az EU megközelítésétől, amely korlátozásokat vezethet be a kibocsátókra a rendszerkockázatok kezelése érdekében.
Olvastad már? 3 alulértékelt altcoin, ami lehet, hogy 1000%-os emelkedést okozhat a 69-es érzelmi index szerint
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.