500.000 dollárnyi wETH-t küldött egy wETH-szerződésbe – mindet elveszítette

Míg a szerződés a címre küldött ETH-t WETH-ba csomagolja, ugyanez fordítva nem történik meg.
Egy névtelen Reddit-felhasználó állítólag közel 500k dollárt veszített vasárnap, miután wrapped ethereumot (wETH) küldött közvetlenül egy wETH-t becsomagoló okosszerződésbe.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A wETH azért jött létre, hogy az ether (ETH) megfeleljen az ERC-20 tokenszabványnak, így közvetlenül lehessen vele kereskedni az Ethereum blokkláncán mintelt altcoinokkal.
Az ether becsomagolásához a felhasználók először ETH-t küldenek a wETH okosszerződés címére, és cserébe egy ezzel egyenértékű tokent kapnak.
A wETH „kicsomagolásához” azonban a felhasználóknak vagy ETH-ra kell cserélniük azt egy decentralizált tőzsdén, mint például az Uniswap (UNI), vagy meg kell hívniuk a wETH okosszerződésben lévő visszavonási funkciót.
Ehelyett az anonim Reddit-felhasználó közvetlenül a wETH okosszerződés címére küldte vissza a wETH-t abban a reményben, hogy ETH-t kap vissza.
A felhasználó szerencsétlenségére ez a folyamat a „tokenégetéssel” egyenértékű, ami a kereskedő kriptójának visszafordíthatatlan elvesztését eredményezi.

Bár a felhasználó fiókja már nem érhető el a Redditen, a tranzakció még mindig megjelenik az Etherscanen, ami azt mutatja, hogy 195,2 wETH (501.358 dollár) került a wETH okosszerződésébe, és ezért örökre elveszett.
A legtöbb Reddit-tag szimpatizált a kereskedővel, u/0150r például ezt írta:

„Félmillió dollár értékű kriptó tévedésből történő elvesztése olyasmi, amivel foglalkozni kell, mielőtt a kriptó mainstreammé válhat. Ha ilyen könnyen el lehet veszíteni mindent, akkor kizárt, hogy a nagymamád is használni fogja.”

Mások azonban rámutattak, hogy az eredeti posztolónak sokkal többet kellett volna tennie a technológiai utánajárás terén, mielőtt azt használja. U/jadecrystal azt írta:

„Nem, nem kell áttervezni a technológiát, de ha nincs alapvető tudásod … egy mikrohullámú sütőről, egy autó indítójáról, motorjáról és kormányáról … vagy a nyilvános kulcsú kripto- és blokklánc-címekről, akkor ez történik.”

Olvastad már? Tim Cook: az Apple számára is „nagyon érdekes” a metaversum

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Kriptós GTA 6 csalás terjed a gamerek között

A legprofibb csalók pontosan tudják, hogy az embereket már nehéz a klasszikus sémákkal behúzni. Ehelyett fognak egy olyan témát, ami körül globális hisztéria van, és...

Saját predikciós piacot indít a Meta, Zuckerberg már nem csak a feedet akarja uralni

A Polymarket meg a Kalshi akkora figyelmet (és pénzt) kezdett el mozgatni az utóbbi időben, amit már a Szilikon-völgy sem tudott figyelmen kívül hagyni. Most...

A Standard Chartered 3500 dolláros Aave árfolyamot vár

A kriptós jóslás világában általában a két véglet uralkodik. Ha egy nagyobb nevű szereplő belép ide, akkor vagy biztonsági játékot játszanak a Bitcoinnal, vagy mondanak...

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.