2025-ben új korszak jöhet: az intézmények az XRP-t és a Solanát célozzák

A Coinbase 2025. márciusi felmérése szerint az intézményi befektetők kriptoval kapcsolatos bizalma tovább erősödik: a válaszadók 83%-a tervezi növelni kitettségét az év folyamán.

Sokan azt is jelezték, hogy a kezelt vagyonuk (AUM) több mint 5%-át kriptoeszközökbe szeretnék fektetni, és egyre többen diverzifikálnak a Bitcoinon túlra, például az XRP és a Solana irányába.

Ez az érdeklődési hullám javíthatja a piaci likviditást és csökkentheti az árfolyam-ingadozást, különösen a strukturált termékek, például az ETP-k (tőzsdén kereskedett termékek) révén.

Emellett előmozdíthatja a kriptovaluták szélesebb körű elterjedését és az iparági infrastruktúra fejlődését is.

Fontos azonban megjegyezni, hogy a felmérés idején a Bitcoin 109.000 dolláros csúcson járt, így az akkori hangulat optimistább lehetett a valóságnál.

Hogy ezek a tervek valóban megvalósulnak-e, az a következő hónapok piaci és szabályozási fejleményeitől függ majd.

Ryan Lee, a Bitget Research vezető elemzőjének véleménye

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

Legfrissebb bejegyzéseink

A Venus Protocol tokenizált részvényeket is elfogad hitelfedezetként

Volt idő, amikor a Wall Street és a kriptó világa úgy nézett ki, mint két párhuzamos univerzum, amik soha nem érnek össze. Ha részvényt akartál...

Andrew Tate megint egy csomó bitcoint vesztett

Ha van ember, aki az interneten folyamatosan abból csinál felhajtást, hogy ő a megállíthatatlan alfa, akinek a pénz és a piacok csak játékszerek, az Andrew...

A Celsius ex-vezetőjét, Mashinskyt örökre kitiltották a piacról

Amikor a Celsius Network 2022 nyarán összedőlt, dollármilliárdokat égetett el, és százezrek maradtak pénz nélkül. Az egykor piedesztálra emelt, bankok ellen harcoló alapító-vezérigazgató, Alex Mashinsky...

Jöhet a KYC-azonosítás az amerikai stablecoin-használóknak

A stablecoinokról általában a pénzügyi szabadságot és a villámgyors globális utalásokat látjuk magunk előtt. Azt az érzést, azt az előnyt, hogy megkerülhetik a nehézkes, papírozással...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.