2 millió ETH került ki a forgalomból

Körülbelül fél évvel ezelőtt az Ethereum hálózat frissült a London hard fork révén, amely az Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559-et hajtotta végre.
Azóta az EIP-1559-es frissítéssel a gas-díj egy része megsemmisül a tranzakciós folyamat során, és a mai napig 1 915 220 ETH égett el, több mint 6,9 milliárd dollár értékben a mai árfolyamokkal számolva.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Ethereum hálózat körülbelül 1 915 220 ethert égetett el, és a mérőszám közelít a kétmilliós határhoz. Az EIP-1559 javítás 2021. augusztus 5-én történt hozzáadása óta a közösség figyeli, hogy naponta mennyi ETH ég el.
A cikk írásakor a 24 órás égetési sebesség 3,57 ether percenként, vagyis körülbelül 9 809,16 dollár 60 másodpercenként.
Az EIP-1559 lényegében megváltoztatja a protokollban az alapdíjhoz kötött algoritmust, és az alapdíjat égeti el. Az Ethereum hívei rajongtak az ötletért, mert így az ethereum idővel deflálttá válik.
Amikor a London hard forkot végrehajtották, Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója a Bloombergnek azt mondta, hogy az EIP-1559 volt a legfontosabb része Londonnak.

„Mostantól sokkal könnyebb lesz olyan tranzakciót küldeni, amely bekerül a következő blokkba, és ez nagyon fontos a felhasználói élmény szempontjából.”

A gas-díjak továbbra is dinamikusak, az Opensea a legnagyobb ether-égető entitás

Hetekkel a London frissítés után úgy tűnt, hogy az EIP-1559 nem befolyásolja a magas díjakat, amelyekkel a felhasználóknak a láncon belüli (első réteg) tranzakciók küldése közben kellett szembenézniük.
Valójában a frissítés utáni következő hónapban az ETH átlagos díjai tranzakciónként 59 dollárra szöktek fel. Az ETH átutalások átlagos díja ma sokkal alacsonyabb, 0,006 ETH (16,61 $) tranzakciónként, azaz 31,3 gwei.
Eközben, mivel a hálózat az EIP-1559-en keresztül 6,9 milliárd dollárnyi ethert semmisített meg, a legnagyobb láncbeli gas-égető az Opensea nevű, NFT piactér.
A piac 14 635 232 ETH átutaláson keresztül körülbelül 229 916 ethert égetett el, 790 499 348 dollár értékben.

A második legnagyobb „égető-egységet” a közönséges Ethereum tranzakciók alkotják 178 166 ether megsemmisítésével a mai napig.
Az Opensea és a közönséges Ethereum átutalásokat követő nagy ETH-égető entitások közé olyan protokollok és platformok tartoznak, mint az Uniswap v2, a Tether (USDT), a Swaprouter 2, az Uniswap v3 és a Metamask.


Olvastad már? Hatalmas növekedést tudhat maga mögött a Coinbase 2021-ben

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea nagy váltása: többen használják a kriptót az utalásokra, mint a bankokat

A blokklánc technológia elkezdte megenni a hagyományos bankok egyik legrégebbi és legjövedelmezőbb üzletágát, a nemzetközi pénzküldést. Ha látni akarod, hogy néz ki a jövő, érdemes...

Európa egy lépéssel közelebb került a digitális euróhoz

Amikor először hallottunk az európai jegybanki digitális pénzről, a digitális euróról, sokan úgy gondolták, hogy ez csak egy újabb brüsszeli powerpoint-prezentáció marad, ami a végtelen...

Egy japán nyugdíjalap bitcoinba fektetné a pénzét

Ha van olyan pénz a világon, ami híresen óvatos, bürokratikus és irtózik a kockázattól, az a nyugdíjalapok vagyona. És ha ezt négyzetre emeled, akkor megkapod...

Dél-Korea szerint már az kis összegű kriptós utalások mögé is nevet kell tenni, mert ugyan kit érdekel a magánszféra

Amikor tíz dollárnyi kriptót küldesz egy barátodnak egy másik tőzsdére, valószínűleg nem gondolsz bele abba, hogy ez a tranzakció mennyire érdekli a globális pénzmosás elleni...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.