2 millió ETH került ki a forgalomból

Körülbelül fél évvel ezelőtt az Ethereum hálózat frissült a London hard fork révén, amely az Ethereum Improvement Proposal (EIP) 1559-et hajtotta végre.
Azóta az EIP-1559-es frissítéssel a gas-díj egy része megsemmisül a tranzakciós folyamat során, és a mai napig 1 915 220 ETH égett el, több mint 6,9 milliárd dollár értékben a mai árfolyamokkal számolva.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Az Ethereum hálózat körülbelül 1 915 220 ethert égetett el, és a mérőszám közelít a kétmilliós határhoz. Az EIP-1559 javítás 2021. augusztus 5-én történt hozzáadása óta a közösség figyeli, hogy naponta mennyi ETH ég el.
A cikk írásakor a 24 órás égetési sebesség 3,57 ether percenként, vagyis körülbelül 9 809,16 dollár 60 másodpercenként.
Az EIP-1559 lényegében megváltoztatja a protokollban az alapdíjhoz kötött algoritmust, és az alapdíjat égeti el. Az Ethereum hívei rajongtak az ötletért, mert így az ethereum idővel deflálttá válik.
Amikor a London hard forkot végrehajtották, Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója a Bloombergnek azt mondta, hogy az EIP-1559 volt a legfontosabb része Londonnak.

„Mostantól sokkal könnyebb lesz olyan tranzakciót küldeni, amely bekerül a következő blokkba, és ez nagyon fontos a felhasználói élmény szempontjából.”

A gas-díjak továbbra is dinamikusak, az Opensea a legnagyobb ether-égető entitás

Hetekkel a London frissítés után úgy tűnt, hogy az EIP-1559 nem befolyásolja a magas díjakat, amelyekkel a felhasználóknak a láncon belüli (első réteg) tranzakciók küldése közben kellett szembenézniük.
Valójában a frissítés utáni következő hónapban az ETH átlagos díjai tranzakciónként 59 dollárra szöktek fel. Az ETH átutalások átlagos díja ma sokkal alacsonyabb, 0,006 ETH (16,61 $) tranzakciónként, azaz 31,3 gwei.
Eközben, mivel a hálózat az EIP-1559-en keresztül 6,9 milliárd dollárnyi ethert semmisített meg, a legnagyobb láncbeli gas-égető az Opensea nevű, NFT piactér.
A piac 14 635 232 ETH átutaláson keresztül körülbelül 229 916 ethert égetett el, 790 499 348 dollár értékben.

A második legnagyobb „égető-egységet” a közönséges Ethereum tranzakciók alkotják 178 166 ether megsemmisítésével a mai napig.
Az Opensea és a közönséges Ethereum átutalásokat követő nagy ETH-égető entitások közé olyan protokollok és platformok tartoznak, mint az Uniswap v2, a Tether (USDT), a Swaprouter 2, az Uniswap v3 és a Metamask.


Olvastad már? Hatalmas növekedést tudhat maga mögött a Coinbase 2021-ben

Forrás: news.bitcoin.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Ripple Japánban nyomul az RLUSD-vel, csak az XRP marad ki a reflektorfényből

Ha a Ripple, mint cég, bejelent egy hatalmas, sikeres globális partnerséget, a lakossági befektetők azonnal várják az XRP árfolyamának a rakétakilövését. Pedig az elmúlt években...

Oroszország pénzt fizetne a bankoknak, hogy segítsék a digitális rubel terjedését

Amikor arról beszélünk, hogy a világ hogyan áll a jegybanki digitális pénzekhez, általában két végletet látunk. Az egyik oldalon ott van a totális állami integráció,...

A DeFi-ből ömlik kifelé a pénz, és sajnos ez már hónapok óta így van

Van egy olyan nézet a kriptóban, hogy ha az árfolyamok esnek, az csak egy átmeneti visszahúzódás (és jön a buy the dip meme, naponta nagyjából...

Indonézia új törvénye engedélyhez kötné a kriptós influenszerek tevékenységét

A kriptóban mindig is megvolt az az íratlan szabály, hogy ha egy influenszer elég hangosan és elég drága autóból kiabálta, hogy melyik coint kell megvenni,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

Mező kötelező.