Jesse Myers, az Onramp intézményi letétkezelő társalapítója és operatív igazgatója tegnap este új vitát indított a vállalati bitcoin stratégiáról.
Az X-en 92.400 követőjének azt írta: „A Strategy 20 év múlva 70 billió dollár értékű bitcoint fog birtokolni. Ezzel messze a világ legértékesebb cége lesz.”
Majd hozzátette: „A bitcoin-kincstári cégek az összes BTC 50%-át fogják tartani. Sokkal többet, mint amire a legtöbb bitcoinos számít.”
Egy X-en közzétett bejegyzéssorozatban Myers felvázolt egy forgatókönyvet. Ebben speciális vállalatok – amelyek célja az olcsó fiat finanszírozás és a növekvő BTC-készlet közötti különbség kihasználása – válnak a legfontosabb vásárlókká 2045-re.
Kiindulópontja közvetlenül Michael Saylor elképzeléséből ered.
„A tőke fele egyszerűen a legjobb értékmegőrzőt keresi. A bitcoin a legjobb ilyen eszköz. Az értékmegőrző tőke fokozatosan a bitcoin felé áramlik” – idézte Saylor szavait Myers.
Ezután megjegyezte, hogy a Strategy alapítója 280 billió dolláros piaci értéket jósol húsz éven belül. Ez érménként körülbelül 13 millió dollárt jelentene.
Az elméleti háttér fontos, mert a Strategy már bemutatott egy működő példát. A virginiai székhelyű cég ma körülbelül 550.000 BTC-t birtokol.
Ezt úgy érte el, hogy felgyorsította a vásárlásokat több, magas hozamú elsőbbségi részvényprogramon keresztül.
A finanszírozás most már intézményi szinten zajlik. Két kedvelt eszköz, a Strike (STRK) és a Strife (STRF), rendre nyolc és tíz százalékos hozamot kínál.
Ilyen feltételek ritkán érhetők el a hagyományos kötvénypiacon egy befektetésre ajánlott minősítésű eszköz esetében. Az 1,27 milliárd dolláros nettó bevételt kifejezetten további BTC-vásárlásokra szánják.
Myers szerint ezek a struktúrák a Strategyt egyfajta „tőkepumpává” alakítják.
Ez a pumpa a hozaméhes kötvényáramlásokat – Myers becslése szerint 318 billió dolláros vagyont – a BTC-be irányítja.
Ha a növekedés Saylor mintáját követi, a Strategy önmagában ötmillió bitcoint halmozna fel 2045-re. Ez majdnem a teljes kínálat egynegyede lenne.
A japán Metaplanet már követi a példát. A tokiói tőzsdén jegyzett befektetési vállalat 7800 BTC-re növelte tartalékát a héten. Ezt egy 16,2 milliárd jenes kötvénykibocsátás tette lehetővé.
Céljuk, hogy az év végéig elérjék a 10.000 BTC-t. Hasonló lépéseket tett a 21 Capital is.
A céget olyan nagy szereplők támogatják, mint a SoftBank, a Tether és a Bitfinex. Myers szavaival élve ez „egy új iparág születése”.
Az ő modellje szerint ma a treasury cégek birtokolják a kínálat 3%-át (kb. 630.000 BTC). 2045-re azonban 50%-os részesedést jósol – ez 10,5 millió BTC-t jelent.
A fennmaradó részt nagyjából egyenlően osztaná meg kormányok, hagyományos cégek és magánszemélyek között.
Ha az árfolyam 13 millió dollár lenne, a vállalati rész 140 billió dollárt érne. A Strategy becslése szerint ebből 70 billió dollárnál is több jutna nekik.
Olvastad már? 6 napja valóságos rali figyelhető meg az ethereum- és bitcoin-ETF-ek piacán
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.