A Strive Asset Management bejelentette, hogy 75.000 bitcoinból álló tartalékot épít.
Ezt a csődbe ment Mt. Gox kriptotőzsde követeléseinek megvásárlásával tervezik elérni.
Ezek az igények jelenlegi piaci árakon körülbelül 8 milliárd dollárt érnek. Jogilag már jóváhagyták őket, de még nem osztották szét.
A Mt. Gox csődeljárási követelései
Az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelethez (SEC) május 20-i beadványában a Strive bejelentette, hogy partnerségre lépett a 117 Castell Advisory Group LLC-vel.
A megállapodás célja problémás BTC-követelések azonosítása és értékelése, beleértve a Mt. Gox vagyonából származókat is.
A cég szerint stratégiájuk célja, hogy a piacinál alacsonyabb áron szerezzenek BTC-kitettséget.
Ez növelheti az eszköz részvényenkénti árát. Emellett támogatja hosszú távú céljukat is: hogy jobban teljesítsenek, mint a legismertebb kriptovaluta.
A tranzakció folytatásához a Strive teljes beadványt nyújt be az SEC-hez. Ebben részletezik a javaslat feltételeit.
Az Asset Entities (ASST), egy közösségimédia-marketingcég, hamarosan egyesül a vállalattal. Ezután kiküldik a részvényeseknek a jóváhagyásra szánt meghatalmazási nyilatkozatot és tájékoztatót.
A Mt. Gox egykor a legnagyobb bitcointőzsde volt. A globális BTC tranzakciók 70%-át kezelte.
2014-ben összeomlott, miután hackerek több biztonsági rést is kihasználtak. Ezek következtében körülbelül 750.000 BTC-t loptak el. A platform csődöt jelentett, majd hosszú kártérítési eljárás indult a hitelezők számára.
Mivel a japán tőzsde várhatóan október 31-ig befejezi a visszafizetéseket, a Strive-nak addigra meg kell szereznie a részvényesek jóváhagyását.
Az egyesülés részletei
A hónap elején a Strive bejelentette, hogy egyesül az Asset Entities céggel.
Ha jóváhagyják, ez lesz az első nyilvánosan jegyzett vagyonkezelő, amely a BTC-re összpontosít.
Az új vállalat ASST néven működik majd, és bitcoinalapú pénzügyi stratégiát tervez bevezetni.
A Strive azt is közölte, hogy adóhatékony módszerekkel növeli a részvényenkénti bitcoin-kitettséget.
Ez magában foglalja annak lehetőségét, hogy a befektetők az amerikai adótörvény 351. szakasza alapján részvényre cseréljék azt, csökkentve az adóterheket.
A cég akár 1 milliárd dollárt is be akar vonni részvény- és kötvénykibocsátással. Ezt az összeget digitális eszköz vásárlására fordítják úgy, hogy az ne csökkentse a részvényesek részesedését.
A befektetési társaság célja, hogy fordított egyesülésekkel, kedvezményes vásárlásokkal és fedezeti stratégiákkal növelje a részvényesi értéket. Az egyesített vállalatot a Strive vezérigazgatója, Matt Cole vezeti majd.
A legfrissebb fejlemény, hogy más cégek tovább növelik bitcoin-tartalékaikat. A Strategy nemrég közzétette, hogy 7390 BTC-t vásárolt 764,9 millió dollárért.
Így összesen már 576.230 BTC-t birtokol. A japán Metaplanet szintén vásárolt 1004 BTC-t, így már 7800 BTC-je van.
Olvastad már? Európa legnagyobb szabályozott kriptotermékét indítja el a Kraken
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.