Új Bitcoin-bálna a láthatáron: a Lazarus-csoport

A kriptovilágban mindig felbukkan egy új nagypályás, ezúttal azonban nem egy milliárdos befektetőről van szó, hanem a hírhedt észak-koreai hackercsoportról, a Lazarusról.

Ők mostanra az egyik legnagyobb Bitcoin-bálnává váltak, kezükben 13.518 BTC-vel, ami több, mint 1,13 milliárd dollárt ér.

Ezzel nagyobb kriptokészlettel rendelkeznek, mint egyes országok, például Bhután vagy El Salvador.

Minden lopott dollár Bitcoinná alakul

Hogyan lettek ilyen hatalmasak? Egyszerűen úgy, hogy elkövették a történelem eddigi legnagyobb kriptorablását, a 1,5 milliárd dolláros Bybit-hacket.

Az ellopott Ethereumot pedig szépen lassan Bitcoinná konvertálják, mintha csak egy óriási kriptovaluta-musicalt játszanának, ahol a tét milliárdokban mérhető.

Forrás: X

Ráadásul nem csak Bitcoinban utaznak, jelentős mennyiségű Ethereumot, BNB-t és stabilcoinokat is felhalmoztak.

Nem csupán pénzről van szó

De ez az egész nem csak kriptovalutáról szól. Ez geopolitikai játszma is. Az ellopott pénzt ugyanis Észak-Korea ballisztikus rakétaprogramjának finanszírozására használják fel.

Azok a kriptoeszközök, amelyeket újra és újra megmozgatnak a digitális térben, egy katonai diktatúra céljait szolgálják.

És nem ez az első eset, az Észak-koreai rezsim 2017 óta több, mint 6 milliárd dollár értékű kriptovalutát lopott el különböző támadásokkal.

És ha mindez nem lenne elég, a Lazarus-csoport egyre kifinomultabb módszerekkel dolgozik.

Új rosszindulatú programokat fejlesztenek, amelyekkel kriptotárcákhoz tartozó belépési adatokat lopnak el, és hátsó kapukat építenek be a rendszerekbe.

Olyan ez, mint egy végtelen macska-egér harc a kibervédelmi cégekkel.

Szerencsére azonban vannak, akik visszavágnak, például az OKX kriptotőzsde felfüggesztette a DEX-aggregátorát és aktívan követi a hackereket.

Egy lépéssel előttünk járnak – de meddig?

Mit jelent mindez az átlagos kriptobefektető számára? A digitális pénzek világa továbbra is a vadnyugat, ahol bármi megtörténhet.

Ezek a hackerek szinte szellemként mozognak a rendszerekben, mindig egy lépéssel a biztonsági szakemberek előtt járva. Azonban a közösség figyel és egyre jobb védelmi mechanizmusokat épít ki.

Hogy valaha is sikerül-e visszaszerezni az ellopott kriptovagyont? Ki tudja. De addig is maradj éber, mert ebben a világban egy pillanatnyi figyelmetlenség is végzetes lehet.

Olvastad már? Tényleg 10.000 dollárig zuhanhat a Bitcoin?

Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A Bitcoin 95 ezer dollár környékén kószál – Az 1 millió már látótávolságban

Vendégbejegyzés Sokak számára egészen meglepő, hogy a Bitcoin ($BTC) a múlt héten visszaszerezte a 95.000 dollárt, és a helyzet az, hogy ez nem csupán egy kérészéletű...

A csalásokkal venné fel a harcot az új brit kriptoszabályozás

Az Egyesült Királyság Pénzügyminisztériuma és Rachel Reeves pénzügyminiszter új kriptoszabályokat javasoltak. Céljuk, hogy „támogassák az innovációt, miközben fellépnek a csalók ellen”. Egy április 29-i közleményben a...

Érkeznek a kisbefektetők a kriptopiacra – indul a következő hullám?

Az évek során a kriptovaluta-emelkedések során mindig megfigyelhető volt az a pont, amikor a kisbefektetők is beléptek a piacra. Sokan úgy vélik, hogy az amerikai választások...

A TON lehet a 2025-ös altcoin szezon nagy nyertese? – Árfolyamelemzés és fundamentumok

Prémium Toncoin (TON) A Toncoin (TON), egy nagykapitalizációjú altcoin, amelynek teljesen hígított értéke körülbelül 16 milliárd dollár, napi átlagos kereskedési volumene pedig körülbelül 114 millió dollár. Az elmúlt...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.