Trump cáfolta a pletykákat, miszerint több ismert személyt kegyelemben részesítene.
Köztük van az FTX alapítója és volt vezérigazgatója, Sam Bankman-Fried (SBF), valamint Sean Combs, más néven Diddy.
Egy nemrégiben a The New York Timesnak adott interjúban Trump kijelentette, hogy „nincs szándékában” kegyelmet adni Sam Bankman-Friednek.
Őt 2023-ban ítélték el az FTX összeomlása után, amely akkor az egyik legnagyobb kriptovaluta-tőzsde volt.
Az interjúban Trump elárulta, hogy levelet kapott Sean Combstól. A levélben Combs kegyelmet kért Trumptól az 50 hónapos, prostitúciós vádakhoz kapcsolódó büntetéséhez.
2025-ben a hírek szerint SBF szülei, Joseph Bankman és Barbara Fried, a Stanford jogi karának professzorai, igyekeztek kapcsolatot teremteni Trumppal.
Céljuk az volt, hogy befolyást szerezzenek és elérjék a kegyelmet.
2025 januárjában Jeffrey Grant jogi tanácsadó a Bloombergnek elmondta, hogy hallottak erről a lépésről. „Olyasvalakit keresnek, aki ismer valakit” – mondta.
Ez a megközelítés Trump több kegyelmére is magyarázatot ad, amelyeket hivatalba lépése óta adott.
Köztük vannak magas rangú, kriptóhoz köthető személyek is, például a Binance alapítója, Changpeng Zhao, a Bitmex társalapítója, Arthur Hayes és a Silk Road megalkotója, Ross Ulbricht is.
Trump megvédte a kriptóval kapcsolatos véleményváltozását is. Azt mondta: „Sok szavazatot kaptam, mert támogattam a kriptót, és meg is kedveltem.”
Hangsúlyozta, hogy az Egyesült Államok kriptó irányába tett lépése Kínával szemben történt. „Kína akarta, és egyikünknek meg kellett szereznie” – zárta gondolatait.
A Trump családot bírálták, amiért több kriptovállalatban is részt vett, köztük a World Liberty Financialben.
Több mint 1 milliárd dollár nyereséget szereztek tokenértékesítésekből.
Olvastad már? A bankok és a kriptósok állnak szemben egymással a stablecoin hozamok kérdésében
Kriptoworld.hu szerkesztője, a Kriptoworld.hu alapítója
LinkedIn | X (Twitter) | Facebook
A Kriptoworld.hu alapítójaként és szerkesztőjeként írásaiban azt vizsgálom, hogyan alakítják át a gazdasági és technológiai változások az emberek döntéseit, biztonságérzetét és jövőképét. Nem árfolyamokra és napi zajra fókuszálok, hanem arra, hogyan hat a digitális pénz és az új gazdasági gondolkodás a hétköznapi életre. Olyan nézőpontból írok, amely a gyors hírek mögötti következményeket és kérdéseket keresi. Hiszek abban, hogy a kriptovilágról nem csak technikailag, hanem emberi nyelven is lehet hitelesen beszélni.
📅 Megjelenés: 2026. január 10. • 🕓 Utolsó frissítés: 2026. január 10.
✉️ Kapcsolat: [email protected]
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.
