Robert Kiyosaki, üzletember és a Gazdag papa, szegény papa című bestseller szerzője ismét figyelmeztet.
A központosított monetáris politika veszélyeire hívja fel a figyelmet. Követőit arra biztatja, hogy hagyják el a szerinte „hamis pénzt”.
Helyette válasszanak olyan alternatívákat, mint a bitcoin, az arany vagy az ezüst.
Egy május 10-i bejegyzésében Kiyosaki keményen bírálta a központi bankrendszereket, különösen a Federal Reserve-t. Közben idézte Ron Paul volt amerikai kongresszusi képviselőt.
Ron Paul, a Fed régi bírálója és az End the Fed című könyv szerzője, a jegybankok kamatmeghatározását „árkontrollnak” nevezte. Ezt a szocialista és marxista gazdasági irányításhoz hasonlította.
Paul arra figyelmeztetett, hogy ezek a mechanizmusok csökkentik a személyes vagyont.
Emellett aláássák a gazdasági szabadságot – ez a vélemény jól összhangban van Kiyosaki régóta hangoztatott aggodalmaival.
„A hamis pénz tisztességtelen pénzhez vezet. Tisztességtelen statisztikákhoz, könyveléshez és mérlegekhez. Tisztességtelen javadalmazáshoz, kapcsolatokhoz és vezetőkhöz. Végül pedig korrupcióhoz a mindennapokban” – írta Kiyosaki.
Felszólította az amerikaiakat, hogy „álljanak ellen” azzal, hogy kilépnek a fiat rendszerekből. Ehelyett válasszák a decentralizált értéktárolókat, mint a bitcoin és a nemesfémek.
Kiyosaki továbbra is élesen bírálja a fiat pénzeket
Kiyosaki megvetése a fiat pénzek iránt nem új keletű. Többször bírálta az amerikai dollárt, „haldokló” valutának nevezve azt.
Szerinte ezt az állami költekezés és a jegybanki beavatkozás fújta fel.
Pénzügyi filozófiája az osztrák közgazdaságtanon és a személyes szuverenitáson alapul. Olyan eszközöket támogat, amelyeket nem lehet elértékteleníteni vagy politikailag befolyásolni.
Kiyosaki régóta állítja, hogy a bemutatóra szóló eszközök, mint az arany, ezüst és újabban a bitcoin, kulcsfontosságú védelmet nyújtanak az infláció ellen.
Ezek elengedhetetlenek a hosszú távú, generációkon átívelő vagyonépítéshez a gazdasági ciklusok során.
„Ne dolgozz vagy takaríts meg hamis pénzt!” – tanácsolta. „Válts saját, decentralizált arany-, ezüst- és bitcoinalapra!”
Egy április 18-i bejegyzésben Kiyosaki azt jósolta, hogy a bitcoin 2035-re elérheti az 1 millió dollárt.
Szerinte az amerikai dollár tovább veszít értékéből az inflációt okozó pénzügyi politika miatt.
„Erősen hiszem, hogy 2035-re egyetlen bitcoin értéke meghaladja az 1 millió dollárt. Az arany ára eléri a 30.000, az ezüsté pedig a 3.000 dollárt érménként” – mondta.
Nem Kiyosaki az egyetlen, aki enyire bízik a bitcoin jövőjében. Mások is hasonlóan vélekednek.
2025 februárjában az ARK Invest vezérigazgatója, Cathie Wood azt mondta, hogy a bitcoin akár 1,5 millió dollárt is érhet 2030-ra, ha a digitális eszköz iránti kereslet tovább nő.
Nemrég, december 10-én Eric Trump tartotta a nyitóbeszédet a bitcoin MENA rendezvényen Abu-Dzabiban, az Egyesült Arab Emírségekben (UAE), ahol azt jósolta, hogy a bitcoin ára eléri az 1 millió dollárt a szűkössége miatt.
Olvastad már? Mit jelent a piaci szereplőkre nézve, hogy a bitcoin áttörte a 100.000 dolláros határt?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.