A Telegram alapítója, Pavel Durov elmondta, hogy visszautasította egy EU-s ország nyomását.
Az ország politikai tartalmak cenzúrázását kérte a közösségi platformon a május 18-i romániai elnökválasztás előtt.
Durov szerint egy nyugat-európai kormány – amit egy bagett emojival jelzett – megkereste a platformot, és azt kérte, hogy cenzúrázzák a konzervatív hangokat.
Ezt Durov határozottan visszautasította. Durov ezt május 18-án írta egy Telegram-bejegyzésben.
„Nem lehet »a demokráciát védeni« azzal, hogy leromboljuk azt. Nem lehet »a választásokba való beavatkozás ellen harcolni« úgy, hogy mi magunk avatkozunk be. Vagy van szólásszabadság és tisztességes választás – vagy nincs. A román emberek mindkettőt megérdemlik.”
A Telegram alapítója egy elszánt szószólója a szólásszabadságnak. A kriptoközösség nagyra tartja a véleménynyilvánítás, az autonómia, a magánélet és az egyéni szabadság melletti kiállásáért.
Akárhogy is volt, a román elnökválasztást végül Nicușor Dan bukaresti főpolgármester nyerte meg.
Durov reflektorfénybe került a franciaországi letartóztatása után
Pavel Durovot 2024 augusztusában letartóztatták Franciaországban. Ez világszerte felháborodást váltott ki a kriptoközösség és a szólásszabadság hívei körében.
Sokan azzal vádolták a francia kormányt, hogy politikai indíttatású letartóztatást szervezett.
Macron francia elnök tagadta, hogy a letartóztatás politikai jellegű lenne, egy augusztus 26-i X-bejegyzésben azt állította, hogy a francia kormány „elkötelezett a szólás- és kommunikációs szabadság mellett”.
„Nem lehet a cégalapítókat személyesen felelőssé tenni, és akár 20 évre elítélni csak azért, mert nem moderálják a beszédüket. Közben pedig azt állítani, hogy mélyen elkötelezettek vagyunk a szólásszabadság mellett” – írta a Helius Labs vezérigazgatója, Mert Mumtaz válaszul Macronnak.
Nem sokkal Durov letartóztatása után Chris Pavlovski, a Rumble – egy szólásszabadságot támogató videómegosztó platform – vezérigazgatója bejelentette, hogy biztonságosan elhagyta az Európai Uniót, miután Franciaország megfenyegette a Rumble-t.
A vezérigazgató bírálta a francia kormányt a Telegram társalapítójának letartóztatása miatt. Szerinte ez nyomásgyakorlás volt, hogy cenzúrázza a platformon megjelenő tartalmakat.
Durov szerint a Telegram eleget tesz a hatóságok jogszerű információkéréseinek. Azt is mondta, hogy a cégnek van jogi képviselője Franciaországban, aki ezeket kezeli.
A Telegram társalapítója bírálta a francia kormányt is. Szerinte megkerülték a jogi képviselőt, és inkább elfogatóparancsot adtak ki.
Olvastad már? Erősen kezdte a Solana az első negyedévet, de mit hozhat a második?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.