Indonézia 0,1%-os tőkenyeségadót vezethet be a kriptobefektetések után

Indonézia kormánya állítólag még mindig fontolgatja, hogyan vezesse be a kriptoadót, de a világjárványra válaszul elfogadott jogszabályok már megteremtették az ehhez szükséges alapokat.
Az indonéz kormány a hírek szerint azt tervezi, hogy május 1-jétől 0,1%-os tőkenyereségadót vet ki a kriptobefektetésekre, valamint hozzáadottérték-adót vagy ÁFA-t a digitális eszközökkel kapcsolatos tranzakciókra.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A Reuters pénteki jelentése szerint Hestu Yoga Saksama, az indonéz adóhivatal szóvivője elmondta, hogy az ország „jövedelemadót és áfát” fog kivetni a kriptoeszközökre, „mivel ezek a kereskedelmi minisztérium által meghatározott árucikkek” és „nem valuták.”
A kormány állítólag még mindig mérlegeli, hogyan vezesse be ezeket az adókat, de a világjárványra válaszul elfogadott jogszabályok megteremtették az alapot a kriptopénz-tranzakciókból származó bevételek beszedésére.
Az Indonéziai Árutőzsdei Határidős Kereskedelmet Szabályozó Ügynökség, más néven Bappebti, megerősített egy jelentést, amely szerint 2022 februárjában a kriptotranzakciók az országban elérték a 83,8 billió rúpiát – nagyjából 5,8 milliárd dollárt. Emellett a kriptótulajdonosok száma több mint 11%-kal nőtt, a 2021-es 11,2 millióról 12,4 millióra.
A Cointelegraph arról számolt be, hogy az indonéz kormány tisztviselői többször is fontolóra vették a kriptotranzakciók megadóztatását, annak ellenére, hogy már 2014-ben elkezdték figyelmeztetni állampolgáraikat a digitális eszközök fizetésre való használatára.

A Bappebti 2020 decemberében több mint 200 kriptovalutát ismert el árucikknek, amelyekkel legálisan lehet kereskedni, 2021 februárjában pedig 13 tőzsdét nevezett meg engedélyezett kriptoüzletként.
Bár Indonézia kormánya készülhet a kriptovaluták jogi keretének létrehozására, úgy tűnik, hogy a kultúra a legnagyobb tényező a mainstream elfogadásban.
Novemberben a Nemzeti Ulema Tanács, az iszlám tudósokból álló csoport – Indonézia lakosságának nagyjából 87%-a muszlimnak vallja magát – azt mondta, hogy a kriptót mint tranzakciós eszközt tiltják a vallási törvények. Bár a tanács döntései állítólag „jogalkotási inspiráció” forrásai lehetnek, jogilag nem kötelező érvényűek Indonéziában.
(Forrás: Cointelegraph)

Olvastad már? Michael Saylor szerint a pénzügyi piacok még nem állnak készen a Bitcoinra

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Solana áttörés jöhet? ETF-hírek és rali várakozások lökhetik feljebb az árfolyamot?

A Solana (SOL) fokozatosan visszanyeri a kereskedők bizalmát, miközben stabilan 166 dollár körül mozog. Miután júniusban 136 dollárig esett vissza, a SOL most 2,7%-os napi emelkedéssel...

Indiai nyugdíjas professzor 231.000 dollárt veszített kriptós csalásban

Egy elismert mumbai főiskola 62 éves, nyugdíjas professzorát nemrég kriptovaluta-csalás áldozatává tették, és 1,93 crore rúpiát (körülbelül 231.000 USD) veszített. Az áldozatot állítólag egy hamis...

Wall Street-i szakértő szerint az XYZVerse lekörözheti az ONDO-t és a Pi Network-öt

Vendégbejegyzés Egy neves Wall Street-i szakértő szerint az XYZVerse, a kriptopiac új szereplője, felülmúlhatja a már ismert platformokat, például az ONDO-t és a Pi Networköt. A...

Bhután 74 millió dollárnyi BTC-t küldött a Binance-re – Eladás jön?

Bhután kormánya 99,47 Bitcoint – az akkori árfolyamon 12,05 millió dollár értékben – mozgatott a Binance kriptotőzsdére befektetési részlege, a Druk Holding révén. Az Onchain Lens...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.