Bár a kisbefektetők optimisták, és látják a bitcoinban rejlő lehetőséget, a Santiment elemzői szerint továbbra is „kis halak maradnak egy nagy tóban”.
Ez azt jelenti, hogy befektetési stratégiájukat valószínűleg a tehetősebb befektetők befolyásolják. Ők azok, akik folyamatosan felvásárolják az elérhető bitcoinkészletet.
A legfrissebb piaci jelentésben a Santiment elemzői elmagyarázták, hogy a bitcoin egyre inkább megjelenik nemzeti és vállalati pénzügyi stratégiákban.
Ez Donald Trump amerikai elnök lépésére vezethető vissza, aki stratégiai bitcoin tartalékot hozott létre.
Hogyan alakíthatják a gazdagok a kriptovaluták jövőjét?
Amióta Trump komoly lépéseket tett, hogy az USA élen járjon a kriptóforradalomban, a hálózat egyre több intézményi elfogadást tapasztalt.
Támogató szabályozások is megjelentek. A bitcoin ma már olyan hagyományos tartalékeszközök mellett szerepel, mint az arany és az olaj. Hosszú távú, stratégiai eszköznek számít.
Nagy intézmények és szupergazdag magánszemélyek vásárolnak BTC-t. Az USA sem adja már el a jogi úton lefoglalt BTC-t.
Állami szinten egyre több helyen engedélyezik, hogy közpénzből kriptovalutát és nemesfémet vásároljanak. Jó példa erre New Hampshire.
A globális vállalati szektorban a bitcoint tartó cégek, mint a Strategy üzletiintelligencia-vállalat és a japán Metaplanet vendéglátóipari cég, folyamatosan növelik BTC-készletüket.
A Strategy nemrég 1,34 milliárd dollárért vásárolt további bitcoint.
A Metaplanet pedig 126 millió dollár értékben szerzett be újabb BTC-t. Ezek a cégek akkor is vásárolnak, ha a piac éppen gyenge.
Másrészt a kisbefektetők gyakran realizálnak nyereséget, amikor emelkedik a piac.
A Santiment szerint ez a BTC átrendeződéséhez vezet az intézményi vásárlók javára és rámutat a nagybefektetők növekvő befolyására.
Kis hal a nagy tóban
A Santiment szerint a legtöbb kisbefektető, köztük a bányászok sem tudnak ellenállni a kísértésnek, hogy nyereséget realizáljanak a piaci emelkedések idején.
Az igazán tehetősek viszont megengedhetik maguknak, hogy hosszú távon is tartsák és gyarapítsák a coinjaikat.
Jelenleg azok a tárcák, amelyekben kevesebb mint 1 millió dollárnyi BTC van (kevesebb mint 10 BTC), a teljes forgalomban lévő érmék mindössze 17,5%-át birtokolják.
Azok, akik legalább 10 BTC-vel rendelkeznek, a kínálat több mint 82%-át tartják kézben.
A Santiment szerint a 10–100 BTC-t birtokló címek kis intézményi befektetők. A 10–10.000 BTC-t tartó címek pedig nagy intézményekhez és likviditásszolgáltatókhoz tartoznak.
Ez az utóbbi csoport birtokolja a forgalomban lévő BTC több mint kétharmadát. Ezért egyértelmű, hogy a „mély zsebű, hosszú távú befektetők” veszik át az irányítást a piacon.
Olvastad már? Élvonalban az XRP – beelőzheti-e az Ethereumot?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.