Hester Peirce: a kriptoeszközök többsége nem értékpapír

Hester Peirce SEC-biztos hétfőn Washington D.C.-ben tett nyilatkozatot az Amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) rendezvényén, amelyet „SEC Speaks” néven tartottak.

Hester Peirce, az SEC biztosa, akit sokan csak „Crypto Mom”-ként emlegetnek, hétfőn beszédet mondott az SEC „SEC Speaks” nevű eseményén.

Előadását egy tudatosan választott történelemórával kezdte az amerikai forradalomról.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Ezzel egyértelműen megágyazott egy olyan nézőpontnak, amely élesen eltért elődje, Gary Gensler korábbi SEC-elnök álláspontjától.

Peirce, Genslerrel ellentétben, már korán felismerte a kriptóban rejlő lehetőségeket. 2020 elején egy „biztonságos kikötő megközelítést javasolt a decentralizált eszközök szabályozására.

2021-ben finomította a javaslatát, és hétfőn ismét szóba hozta. A „safe harbor” keretrendszer elismerné, hogy egyes kriptoeszközök kezdetben értékpapírnak számítanak, de idővel már nem lennének azok.

Például a hálózat elindítása előtt kibocsátott tokenek, amelyek a fejlesztés finanszírozását szolgálják, kezdetben értékpapírnak minősülnek.

Egy előre meghatározott türelmi idő alatt azonban nem vonatkoznának rájuk az értékpapírjogi szabályok.

Ha a platform ez idő alatt teljesen működőképessé válik, és a fenntartása eléggé decentralizált lesz, a token többé nem számít értékpapírnak. Így szabadon kereskedhetnek vele a másodlagos piacokon.

Peirce elképzeléseit meghiúsította Gensler szabályozási módszere, amely sokak szerint lerombolta az iparágat. Ezáltal az SEC lett a kriptovilág fő ellenfele.

Hétfőn Peirce szembeszállt a volt elnökkel, aki 2022-ben azt mondta az SEC Speaks rendezvényen: „A közel 10.000 kriptotoken közül a legtöbb értékpapír.”

Az újonnan kinevezett elnök, Paul Atkins támogatásával Peirce elmesélte Samuel Whittemore történetét. Ő a 18. századi amerikai forradalom hőse volt.

Ezután saját forradalmi nézőpontját osztotta meg. Szerinte – Gensler véleményével ellentétben – a legtöbb kriptoeszköz nem számít értékpapírnak.

„A messze leggyakrabban tárgyalt téma az írásos véleményekben és iparági megbeszéléseken a biztonsági besorolás volt” – magyarázta Peirce. „A rövid válaszom arra a kérdésre, hogy a kriptoeszközök értékpapírok-e: a legtöbb jelenleg forgalomban lévő kriptoeszköz nem az.”

Ezután több árnyalt jogi kérdést is érintett. Kiemelte a gazdasági realitások fontosságát, és elmagyarázta, hogy „a határvonal a tőkepiaci törvények által szabályozott és nem szabályozott ügyletek között még mindig homályos”.

Megígérte a résztvevőknek, hogy az SEC a jövőben is folytatja új irányát: a szabályozás egyértelműsítésére törekszik, nem pedig a végrehajtáson keresztüli szabályozásra.

A legfontosabb kijelentése azonban a kriptoeszközök értékpapír státuszára vonatkozott.

A biztos végül Whittemore-ra tett utalással zárta beszédét.

„Kétszázötven évvel azután, hogy Samuel Whittemore kiállt a kőfal mögött, ma én is itt állok. Hálás vagyok a szabadságért, amiért ő harcolt” – mondta Peirce. „Remélem, mindannyian félre tudjuk tenni egy pillanatra az értékpapírjog részleteit, hogy megünnepeljük a negyed évezredes szabadságharcot.”

Olvastad már? Minden megváltozik ennél a bikás altcoinnál, ahogy a Bitcoin és az Ethereum ismét emelkedni kezd

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Dél-Korea saját, wonhoz kötött stablecoinon dolgozik

Dél-Korea egyik elnökjelöltje, Lee Jae-myung, új ötlettel állt elő, saját nemzeti stablecoint hozna létre, amely a koreai wonhoz lenne kötve. A célja egyszerű, megakadályozni, hogy...

1000 dollárt XRP-re vagy Cardanóra a következő 5 évre? A ChatGPT és a Google Gemini is állást foglal

Ahogy a kriptovaluta-piac újra lendületet kap, a hosszú távú befektetők egyre tudatosabban keresik azokat az altcoinokat, amelyek a következő öt év során valódi hozamot hozhatnak....

Úgy tűnik, a Bitcoin bikafutama még nem ért véget

A Bitcoin mostanában nyugodtabb üzemmódban mozog, de a háttérben komoly dolgok történnek. A szakértők szerint az úgynevezett felhalmozási zónában vagyunk, amikor a befektetők nem adnak el,...

Eleged van a Bitcoin vad ármozgásaiból? 10.000 darab ebből a coinból mindent megváltoztathat

A Bitcoin évek óta a reflektorfényben van — de nem mindig pozitív értelemben. Minden nagy emelkedést éles visszaesés követett. Most, hogy az árfolyam ismét közelíti a...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.